Gündem

Dünyanın En İyi 10 Robotik Şirketi

Dünyadaki robotik gelişmeler sayesinde devrimci paradigma kaymaları, ara sıra sürekli yeni bakış açıları yaratmaktadır. Yapay Zeka’nın yardımıyla teknoloji her saniye çığır açan sonuçlar üretiyor. Robotik, zekayı kendi canlı tarzında tanımlıyor. Her geçen gün daha fazla robot hayatımıza daha öncekinden daha kolay ve rahat hale getirmek için aşılanıyor. Yeni teknolojik gelişmeler de bugün sahiplik, pazar alanı ve rekabet dinamiklerini yeniden tanımladı. Robotların sınırsız olanakları şimdi toplumda farklı roller değiştiriyor.

Bu gelişmelerle birlikte, bu alanı dönüştürmek için şaşırtıcı bir potansiyele sahip dünyanın en iyi 10 robot şirketinin bir listesini sunuyoruz.

1. iRobot

1990 yılında üç MIT mezunu tarafından kurulan şirket, uzay araştırmaları ve askeri savunma için tüketici robotlarıyla birlikte robotlar kurmayı hedefliyor. Ödüllü Roomba® Vakumlama Robotu ve Braava® mop robotları ailesi ile bu gün ve yaştaki iç ve dış işler için tüketici robotlarına odaklanıyor. Lider tüketici robotu şirketi olarak akıllı evler inşa etmeye de başladı.


2. GreyOrange

Depo otomasyonu ve yerine getirme merkezleri dahil lojistik ve tedarik zinciri yönetimi için gelişmiş robotik sistem tasarlar ve üretir. 2011 yılında kurulan GreyOrange’in merkezi Singapur’dadır, ancak imparatorluk Hindistan, Hong Kong, Japonya, Almanya ve BAE’ye kadar uzanır.


3. Epson Robotları

Lider fabrika otomasyon ürünleri ve çözümleri ile endüstriyel robotik pazar merkezinin kralıdır. RC520 olarak adlandırılan ilk PC tabanlı kontrolörle dünyayı sundu ve Active X kontrolleri sunan ilk şirketti. Epson robotları, performansa göre değerlendirilen robotlar listesinde ikinci olan SCARA robotlarıyla övünüyor.


4. Robotiki Yeniden Düşün

Robotları yeniden düşünmek, işbirlikçi robotların arenasına bir patlama getirdi. Baxter adlı işbirlikçi robotlarını 2012’de başlatmadan önce, robotlar yetenekli teknisyenler tarafından ele alındı. Ve şimdi şirket robotik alanındaki pazar ve yatırım stratejisini yeniden tanımladı.


5. Alphabet Inc

Google, 2009 yılında ana şirketi Alphabet Inc olan Wayamo adı altında sürücüsüz otomobil projesini başlattığında robotik pazarı tuvalini yeniden boyadı. İlk başarılı test sürüşü 2017 yılında yapıldı. Google ayrıca kendi özel sürücüsüz aracını da bir araya getirdi. Şirket, robotik portföyünü artırmak için şimdi Boston Dynamics, Schaft ve Nest’i satın aldı.


6. DJI

DJI, kamera yerleşimini ve hareketini yöneten uçan kamera sabitleme sistemlerine giriyor. Şirketin merkezi Çin’in Silikon Vadisi, Shenzhen’dedir. Üst düzey profesyonel fotoğrafçılık deneyimi sağlarlar. Bunun dışında dronlara ve insansız hava aracı üretimine odaklanıyor.


7. Odağı Robotik

Locus Robotics, depo otomasyon uzmanlığı olan başka bir şirkettir. Web sitelerindeki slogan “Robotlar hakkında çok şey biliyoruz, ayrıca depo hakkında çok şey biliyoruz.” Bu onların çalışma alanlarından açıkça bahsediyor. E-ticaret endüstrisinin gelişen ihtiyaçlarını desteklediklerini iddia ediyorlar. Şirket, insanlarla birlikte çalışan özerk, işbirlikçi robotlar sunuyor.


8. SCHUNK

Friedrich Schunk tarafından mekanik bir atölye olarak başlayan şirket, kenetleme teknolojisi ve kavrama sistemleri ile tanınıyor. Dünyanın hayır. Kavrama sistemleri ve hidrolik genleşme teknolojisinde 1 firma.


9. Vex Robotik

Şirket büyük ölçüde problem çözmeyi kolaylaştırmak için eğitimciler ve mentorlar için araçlar üretmektedir. STEM öğrenmeye odaklanırlar ve problem çözme için araçlar oluştururlar. STEM, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematiğin tüm yönleriyle ilgili olduğu robot bilimine işaret etmektedir. Yeni başlayanlar için çok kullanışlı araçlar oluşturur.


10. Otonom Çözümler

Kendilerini satıcıdan bağımsız araç otomasyon sistemlerinde dünya lideri olarak adlandırıyorlar. Şirketin Anglo American, Rio Tinto Ford Motor Company, Luke Hava Kuvvetleri Üssü ve Los Angeles Polis Departmanı gibi devlet kurumları da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen otomasyon ürünleri müşterileri var. Şirket, 9 endüstride yaklaşık 75 araç tipini otomatikleştirmiştir. Kara Aracı Otomasyonu, üzerinde durdukları bir alandır.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu