Yaşam

Dünyanın En İyi Bıçak Markaları (Şef Bıçakları)

Dünyanın En İyi Bıçak Markaları (Şef Bıçakları). Hem mutfak şeflerinin, hem kadınların hem kasapların hem de meraklılarının araştırdığı ve incelediği ürünlerden biridir bıçaklar. Kadınlar için mutfakta yemek hazırlığı açısından, mutfak şefleri çalıştıkları restoranlarında ki en leziz yemekleri yaparken ve kasaplarda et işlerken en önemi araç gereçleridir. Bu sebeple sürekli Dünyanın En İyi Bıçak Markaları (Şef Bıçakları) nı sürekli araştırıp en iyisini bulup kullanmak isterler.

Dünyanın En İyi Bıçak Markaları (Şef Bıçakları)

Kadın ya da erkek fark etmez mutfakta yemek yaparken kendinizi iyi hissediyor ve mutfakta çalışmayı seviyorsanız, elinizin altında muhakkak işinizi kolaylaştıran ve işinizi zevkle yapmanıza yardımcı olan bıçakların değerini bilirsiniz. Özellikle  mutfak şefleri her ürün için ayrı bıçak kullanıp kendilerine özel bıçak setleri kullanırlar. E tabi kasapları da unutmamak gerek, bıçağın kıymetini en iyi bilen mesleklerden biri de kasaplardır. Kasaplarda işleri gereği en iyi, en keskin en hafif ve farklı özellikleri olan bıçak setlerine sahiptir. Mutfakta yemek hazırlığı içinde yine sebze, meyve  ve et gibi farklı ürünler için de farklı bıçaklar kullanmak gerekir.  Bıçak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenleri sizler için sıraladık.

 • Alacağınız bıçağın elinize rahat oturuyor olmasına dikkat etmelisiniz. Bunu test etmek için de bıçağı almadan önce mutlaka denemeniz gerekiyor. Çünkü gözle çok ayırt edilemeyebilecek farklılıklarla bıçağın sizin için sağlayacağı konfor da değişecektir. Görselliği birbirine çok benzeyen bıçaklar, uzunluk, sırt kalınlığı ve ağırlık gibi detaylarıyla birbirinden ayrılır. Sizin bıçağı denedikten sonra satın alma kararını vermeniz bu açıdan riskleri ortadan kaldıracaktır.
 • Eğer tüm parçaları kullanabileceğiniz bir uzmanlık seviyesinde çalışmıyorsanız o zaman set halinde satılan bıçaklar sizin için çok gerekli olmayabilir. En rahat ettiğiniz ve fonksiyonel birkaç bıçak seçip onlarla çalışmak daha kolay olabilir.
 • Kaliteli ve paslanmaz çelik ile imal edilmiş bıçaklardan vazgeçmemenizi öneriyoruz. Hem sağlıklı hem de uzun ömürlü oldukları için mutfakta ilk tercih etmeniz gereken bıçak çeşidi paslanmaz çeliktir.
 • Uzun kullanım ömrü için alacağınız bıçağın lazer kesim olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Lazer kesim bıçaklar kullanım sırasında son derece başarılı olsa da bilenemedikleri için zaman içinde nitelikleri zayıflayacak ve eski performansları ortadan kalkacaktır.

Bıçak Çeşitleri

Seramik, çelik, titanyum gibi malzemelerden üretilen  pek çok  farklı ürünün yer aldığı piyasada en iyi bıçak markaları hakkında kararsız kalabilirsiniz. En doğru tercihi yapmak için kullanım amacınıza uygun bir bıçak seçmek de önemli bir ayrıntıdır.

 • Kasap bıçakları,
 • Meyve bıçakları,
 • Fileto bıçakları,
 • Satır,
 • Şef bıçağı,
 • Kemik sıyırma bıçağı,
 • Ekmek bıçağı,
 • Peynir bıçağı,
 • Kesme bıçakları,
 • Doğrama bıçakları
 • Av bıçakları
 • Çakılar, gibi bir sürü seçenek içinden asıl  ihtiyacınızı karşılayacak  olan parçaları seçmeye özen göstermelisiniz.

En İyi Bıçak Markaları (Şef Bıçakları)

En iyi bıçak markaları arasından sizler için seçtiğimiz bıçak tavsiyeleri listemizle devam ediyoruz. Dünyanın en iyi bıçak markası arasında adı geçen Alman bıçak markaları, İsveç bıçak markaları gibi pek çok iddialı markaya yer verdiğimiz yazımızda en iyi Türk bıçak markalarını da görebilirsiniz.


Pirge

Şef, kasap, pastacı ve ev tipi bıçak çeşitleriyle büyük beğeni toplayan Pirge en iyi Türk bıçak markalarının başında geliyor. Bursalı yerli bıçak imalatçısı 1879’dan bugüne kadar faaliyet gösteriyor ve günlük olarak 15 bin kadar bıçak üretiyor. Paslanmaz bıçak çeşitleriyle sektörde önemli bir yer tutan Pirge, ev için üretilmiş pek çok markasıyla da ilgi görmeyi sürdürüyor. Aynı çatı altında üretimi yapılan Pureline, Deluxe, Sultan, Profi, Elite, Titan East, Classic markaları, CremeHome markaları evler için satışa sunulurken Ecco, Duo, Gastro, Classic Markaları ise şefler tarafından tercih ediliyor.


Arcos

İspanyol bıçak markası Arcos, 300 yıllık deneyimiyle dünyada 70’ten fazla ülkede büyük ilgi görüyor. Son derece geniş bir ürün yelpazesine sahip olan marka 10 yıl garanti ile satış yapıyor. Hem profesyonel mutfaklar hem de ev kullanımları için hazırlanan ürün paletiyle nokta atışı çözümler sunan Arcos, kaliteli bıçaklarıyla çok beğeniliyor.


Wusthof

 

Alman bıçak markaları arasında ayrıcalıklı bir yere sahip olan Wusthof bıçak çeşitleri hem şık hem de ergonomik yapıları sayesinde çok tercih ediliyor. Tek parça çelik kullanılarak üretilen bıçaklar paslanmıyor ve uzun ömürleriyle kullanıcılarına avantaj sağlıyor. Ahşap bıçak sapları özenle hazırlanarak bıçak profillerini ergonomik olarak destekliyor. Tezgah üstü bıçak setleri de son derece popüler olan Wusthof mutfakta işini şansa bırakmayı sevmeyenlerin favorisi.


Kai Bıçak

Japon markası Kai en iyi bıçak markaları listemize asırlık tecrübesi ve dayanıklı, güçlü bıçak modelleriyle giriyor. Sebze, et, satır, santoku, Şef bıçağı, oyma bıçağı, dilimleme bıçağı, kemik temizleme ve çok amaçlı bıçak gibi pek çok seçenek ve farklı modeller ile dünya ülkelerinin çoğunda tüketiciye ulaşıyor. Markanın Michel Bras ve Shun serisi modelleri hem ülkemizde hem de dünyada rakiplerinden bir adım öne çıkmayı başarıyor.


Victorinox

İsviçre çeliği konusunda öne çıkan bir ülke olduğu için genellikle İsviçreli bıçak üreticileri rakiplerinden biraz daha fazla tercih ediliyor. Victorinox hem bıçak hem de çakılarıyla tüm dünyanın en yakından tanıdığı markaların başında yer alıyor. Mutfak çözümleri sunan çok çeşitteki bıçak ürünüyle evlerde çok sık görebileceğiniz Victorinox bıçak modelleri arasında şef bıçaklarından tezgah üstü setlere kadar pek çok seçenek bulunuyor.


 

Kyocera

Dünyanın en başarılı seramik bıçak üreticilerinden biri olan Kyocera yepyeni materyalleri ve şık tasarımlarıyla bu alanın rakipsiz birincisi oluyor. Uzayda ve su altı araştırmalarında kullanılan ultra hafif ve yüksek teknoloji ürünü olan zirkonyum materyal elle bilenerek hazırlanıyor. Uzun ömürlü ve hafif bıçak serileri hem profesyonel mutfaklarda hem de evlerde kullanılabiliyor. Metal iyonlarını yiyeceklere aktarmayan bu teknolojik bıçaklar mutfağında yenilikçi akımları izlemeyi seven şeflerin de favorileri arasında yer alıyor.


Zwilling

1731’den bari faaliyetini sürdüren alman bıçak markası Zwilling sektörün lokomotif markaları arasındaki yerini korumayı başarıyor. Şef bıçakları ve tezgah üstü bıçak setleriyle kullanıcıların kalbinde yer eden başarılı marka çok amaçlı bıçaklar, ekmek bıçaklar, fileto bıçakları ve dilimleme bıçakları gibi kategorilerde büyük ilgi görüyor. Ahşap sap ve lazer kesim bıçakların birlikte kullanıldığı serilerinde leke tutmazlık konusunda da son derece başarılı.


Sürmene Sürbisa

Sürmene bölgesinin önemli bir üretimi olan bıçakçılık alanında etkin markaların başında gelen Sürmene Surbisa ahşap saplı, dayanıklı ve oldukça başarılı ürünleriyle usta aşçıların tercihi oluyor. Setleri, çantaları ve tekli ürün gruplarıyla geniş bir yelpazede çözümler sunan Sürmene Surbisa ürünleri üzerinde horon oynayan iki kişinin bulunduğu logosuyla hem bölgeyi temsil ediyor hem de yurt içi ve yurt dışı satışlarıyla bölgede antik çağdan beri süregelen kesici alet imalatını gündemde tutmayı başarıyor.


Zyliss

İsviçre’nin iddialı bıçak üreticilerinden biri olan Zyliss 1951’den bu yana aktif olarak sektöre ürün sunuyor. Hem bıçak hem de mutfak aletleri alanında tanınan değerli bir marka olan Zyliss hem tasarım hem de kalite konusunda öncüler arasında kalarak zevkli ve şık ürünlerle tüketiciye ulaşıyor. Hem evlerde hem de profesyonel mutfaklarda kullanıma uygun mutfak çözümleri açısından üretken olan Zyliss hem trendleri takip ediyor hem de ürün yelpazesini güncelleyerek piyasadaki yerini koruyor.


Giesser Messer Bıçak

Bıçak sanayiindeki popüler Alman markalarından biri olan Giesser Messer 1776’dan beri aile geleneği olarak sürdürdüğü ticari faaliyetine günümüzde 6. kuşakla devam ediyor. Gelenek bilincine dayanan üretim prensipleriyle her gün 8 binden fazla bıçak üreten marka ürünlerini tüm dünyaya satıyor. Profesyonellerin vazgeçemediği markalardan biri olan Giesser Messer hem işlevsel hem de tasarımıyla öne çıkan bıçaklar üretiyor.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu