Blog

Dünyanın En iyi Üniversite Yöneticilerin’den CV Hazırlama Önerileri

Dünyanın En iyi Üniversite Yöneticilerin’den CV Hazırlama Önerileri. Dünyanın en iyi üniversite yöneticileri ve insan kaynakları direktörlerinin CV hazırlama konusunda ip uçları konusunda  verdikleri tavsiyeleri sizler için derledik. Bir özgeçmişi bir şiir olarak düşünün: çok az kelime ile çok fazla zemin iletmek zorundasınız. CV’nizin görsel olarak nasıl göründüğü çok önemlidir. Bıraktığınız alan kullandığınız kelimeler kadar önemlidir. Çok yoğun görünüyorsa, insanların okumaması ihtimali. Bu yüzden bol miktarda beyaz boşluk bırakın.

1. Londra Üniversitesi İnsan Kaynakları Direktörü

Kısa listeden sorumlu kişilerin özgeçmişinizi okumak için çok az zamanları olduğunu unutmayın – yüzün üzerinde bir yığınları olabilir. Becerilerinizi iş gereksinimlerine çok net bir şekilde yazdığınızdan emin olun.

Göndermeden önce bir arkadaşınızı okumasını sağlayın – birden fazla yazım hatası sizi reddetme yığınına götürebilir. .


2. Portsmouth Üniversitesi İnsan Kaynakları Direktörü

CV’nizi fotoğrafınızla ya da resminizle başlatmayın ve  Comic Sans yazı tipinden kaçının.

Bunun dışında, breviteyi takdir ediyorum – ideal olarak A4’ün iki tarafından fazla değil, kronolojik sıraya göre, mevcut ve önceki rollerdeki başarılarınızı özetleyen açık bir yapıya sahip. Bu roller açıkça tanımlanmışsa, bu da yardımcı olur.

Akademik özgeçmişler daha uzun olacaktır ancak katıldığı yayınlar ve konferanslar ayrı bir ekte olabilir.


3. Muscat Üniversitesi  Rektör Yardımcısı 

Özgeçmişinizi mümkün olduğunca güncel tutun. Özgeçmişlerinizi kaba bir taslakta sürekli olarak ekleyin ve ardından bu özgeçmişi filtreleyebilir ve başvurduğunuz bir işe adapte edebilirsiniz.

Uluslararası bir ortamda iş başvurusu yaparken, açıkça görünen şey başkaları için açık olmayabilir, bu nedenle her zaman cinsiyetinizi, uyruğunuzu ve derecelerinizin verildiği ülkeyi belirtin.

Dijital dünyada CV dosyasını, başvurduğunuz tam adınız ve tarih / işinizle açıkça etiketlediğinizden emin olun. Baş harfleriniz veya yalnızca sizin anlayacağınız rastgele bir etiketleme, potansiyel işvereninize yardımcı olmayacaktır.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu