Gündem

Dünyanın En Mutlu ve En Mutsuz Meslekleri 2019

Dünya çapında yapılan bir araştırmada tüm mesleklerden binlerce katılımcının yer aldığı araştırmada dünyanın en mutlu ve en mutsuz meslekleri belli oldu. Araştırmada mesleklerin yöneticileriyle olan ilişkileri,çalıştıkları ortam,aldıkları maaş ve terfi durumları incelenerek mutluluk ve mutsuzluk seviyeleri belirlendi. Eğer gelecekteki hedefiniz sevdiğiniz işi yapmaksa listeye bir göz atın derim.

Dünyanın En Mutlu 5 Mesleği

1. Öğretim Görevlisi

Lisans düzeyinde ders veren ve fakülte bölüm başkanı tarafından tahsis edilen alanlarda ders veren öğretim görevlileri listenin en başında yer alıyor.


2. Kalite Kontrol Analisti (QA)

Kalite güvence departmanına verilen genel isimdir. Herhangi bir ürünün kalitesini güvence altında tutmayı hedefleyen bu meslek dalı işlerin tıkır tıkır ilerlediğinde kimsenin aklına gelmez ama bir sorun olduğunda ilk akla gelen departman.


3. NET Geliştirici

Son yıllarda teknolojik gelişmelerdeki artış nedeniyle firmalarda gelişime ayak uydurmak zorunda kalıyor bu da net geliştirici yani hem ön hem arka planda kodlama yapabilecek personellere ihtiyaç artıyor iç içe giren teknolojilerle firmaların baş etmesi gerekiyor.


4. Pazarlama Uzmanı

Pazarlama departmanı bünyesinde saha ya da masa başında çalışır ve markanın bulunduğu pazarlarda güçlenmesi ya da yeni pazarlara açılması sürecinde görev alan personelleri yönetenlerdir.


5. Yazılım Geliştirici

Yazılımlardaki gelişmelerden ve bakımlarından sorumlu olan kişiler.

 


Dünyanın En Mutsuz 5 Mesleği

1. Muhasebeci

Şirketlerin finansal bilgilerini analiz etmek, hizmet verdiği kurumun vergi vb. yasal yükümlülüklerini takip etmek ve kaydını tutmakla sorumlu meslek gurubu. .


2. Güvenlik Görevlisi

Kalabalık alanlarda asayişi daha tenha bölgelerde ise mal güvenliğini de sağlayan ve güvenlik departmanında görev alan kişiler.


3. Kasiyer

Müşterinin kasa ile ilgili işlemlerini  kasa açılış-kapanışlarını, kendi başına yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişiler.


4. Gözetmenler

Gözetmenler çok farklı alanlarda çalışma olanaklarına sahip genel olarak yapılan işin kontrollerinden sorumludurlar.


5. Sunucular

Tv veya web yayınları aracılığı ile bilgileri kamuya aktaran meslek grubu.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu