Bilgi Arşivi

Dünyanın En Pahalı 10 Köpek Irkı

Köpekler, insanların en iyi arkadaşıdır. Bir köpek almayı planlıyorsanız, biraz araştırma yapmaya çalışın. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda köpek ırkı olduğunu göreceksiniz, ancak bazıları diğerlerinden daha pahalı. Sadece satın alma fiyatı açısından değil, aynı zamanda bakım ve tıbbi harcamalar açısından.

Bu listede, satın alabileceğiniz dünyanın en pahalı köpek ırklarını ele alacağız. Köpeğin fiyat etiketini, tımar masraflarını ve ortalama sağlık masraflarını bile dahil edeceğiz.

1- Tibet Mastiff

Tibet Mastiff, büyük bir cins. Tehlikeli görünebilirler, ama aslında uyumlu ve mükemmel bekçiler. Birinin maliyeti 2.500 dolar civarında. Kalın kürkleri olduğundan tımar her ziyarette yaklaşık 70 dolar tutabilir. Kalça ve dirsek displazisi gibi tıbbi sorunlardan dolayı sağlık giderleri 3.000 dolara kadar çıkabilmektedir.


2- Portekiz su köpeği

Bu köpeklerden bir tanesini satın almak pahalı, 2,500 dolara mal oluyor. Bunun yerine birini kabul etmek en iyisidir. Ayrıca, bakım masrafları her ziyaret için 53 dolar. Bu cins, 10 ila 14 yıllık bir yaşam ömrüne sahiptir ve potansiyel tıbbi masraflar 2.700 dolar civarındadır.


3- Afgan Hound

Afgan Hounds bir damızlıktan ağır bir fiyat etiketi ile gelebilir. Bir tane satın almak sizi 2.000 $ ‘a ayarlayabilir. Köpeğin görkemli kürkü nedeniyle, bu cinsin 65 ila 80 dolarlık bir ziyarete mal olabilecek profesyonel bir bakıcıya ihtiyacı var. Hipotiroidizm ve katarakt gibi birçok sağlık kaygısı nedeniyle sağlık hizmetleri 3.000 dolara kadar mal olabilir. Uygun bakım ile, bu köpek 14 yıla kadar yaşayabilir.


4- Fransız Bulldog

Bir Fransız Bulldog, 2 bin dolarlık bir fiyata satın almak için en pahalı köpeklerden biri. Ayrıca, ciddi sağlık kaygıları nedeniyle, ortalama sağlık hizmeti 4.300 dolar civarındadır.


5- İrlanda kurt köpeği

Bu dev gövdeli cinsin nazik ve aile dostu olduğu bilinir ancak satın alınması pahalıdır. Bu köpeklerden birinin fiyatı etiketi 1.800 dolar civarında. Onları tüm yaşamları boyunca sevebilirsiniz, ne yazık ki, sadece altı ila 10 yıl. Bakım maliyetlerinin yaklaşık 65 $ olmasını bekleyin. Potansiyel tıbbi maliyetler de 7,700 dolar civarındadır.


6- Siyah Rus Terrier

Kara Rus Terrier pahalı bir cins, yaklaşık 1.800 $ maliyeti. Bu cinsin rutin tımar edilmesi gerekiyor ve her seansta 105 dolar civarında. Ayrıca, ortopedik ve göz problemleri gibi birçok sağlık koşullarına sahip oldukları ve sağlık hizmetlerinin yaklaşık 6.000 $ civarında olduğu bilinmektedir.


 7- Bedlington Terrier

Bedlington Terrier 1.800 $ satın alma fiyatı ile pahalı ve ayrıca yaklaşık 3.700 $ maliyet sağlık. Bu cinsin ortalama ömrü 14 ila 16 yıl arasındadır. Bu akıllı cins ara sıra, her bir tımar seansının 50 dolara mal olmasıyla birlikte tımar edilmesi gerekir.


8- Saint Bernard

Saint Bernard cinsinin köpek şovu işleyicileri için yumuşak, sakin ve mükemmel olduğu bilinmektedir. Genel satın alma bedelleri 1.500 dolar ve 65 dolar civarında bakım ücretleri ve genel muayeneler için 8.600 dolarlık tıbbi maliyetler.


9- Newfoundland

Bir Newfoundland büyük ve parlak bir ceketi olan büyük bir cins. Bu köpeklerden biri normalde dokuz ila 10 yıl arasında bir ömre sahip 1.500 dolara gidebilir. Nazik devler olarak bilinen bu köpekler, düzenli olarak 65 dolar tutabilecek bakımlara ihtiyaç duyar. Bu arada, kardiyomiyopati gibi genel tıbbi durumları için sağlık giderlerinde 5.500 dolar alabilirsiniz.


10- Staffordshire Bull Terrier

Bu orta boy köpekler enerjik ve yaklaşık 1.500 $ civarında bir alım fiyatı ile eğlenceli. Genel sağlık sorunları için 3.500 ABD Dolarına ulaşan sağlık hizmeti maliyetleri ile 12 ila 14 yıl yaşayabilirler.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu