Teknoloji

E-Ticaretiniz İçin En İyi Online Ödeme Sistemi

E-Ticaretiniz İçin En İyi Online Ödeme Sistemi. Çevrimiçi ödeme sistemleri (Ödeme ağ geçidi), web siteleri için ödeme bilgilerini işleyen e-ticaret hizmetleridir . Çevrimiçi ödeme alamıyorsanız, işletmenizin para kazanmasının asıl amacı imkansızdır. Dolayısıyla bu makalede, çevrimiçi ödeme yöntemleri ve mevcut en iyi seçenekler hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

E-Ödeme Sistemi Nedir?

Elektronik ödeme sistemi, ödeme yapan ve fonların alıcısı olarak aracılık eden özel bir yazılımdır. Çoğu durumda, çevrimiçi ödeme sistemleri ilgilenmeyen taraflar olarak çalışır, yani yalnızca para transferinden sorumludurlar, ancak satıcı ile alıcı arasındaki ilişkinin dürüstlüğünden sorumlu değildir.

Çevrimiçi ödemeleri kullanarak, hiçbir tarafın nakit veya çek gibi fiziksel araçlara ihtiyacı yoktur. Taraflardan herhangi biri tarafından istenildiği zaman basılmak üzere gerekli tüm belge ve raporlar otomatik ve online olarak oluşturulur.

İşte ana elektronik ödeme türleri.

 • Otomatik takas odası (ACH)
 • Banka havaleleri.
 • Öğe işleme (IP)
 • Uzaktan mevduat yakalama (RDC)
 • FedLine Erişim Çözümleri.
 • ATM’ler.
 • Kart Hizmetleri (ATM, kredi, banka kartı, ön ödemeli)
 • Mobil ödemeler.

E-Ödeme Sistemlerini Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

 • Elektronik ticaret, alışverişi daha rahat ve rahat hale getirmek için icat edildi. E-ticaret ödeme sistemi bu hedefe daha da fazla katkı sağlıyor.
 • Nakit akışlarını izlemek zordur. Bu hükümetlerin, finans kuruluşlarının, işletme sahiplerinin ve birçok sıradan insanın da görüşü. Ancak, finans veya muhasebe uygulamanızı kontrol ederken belirli bir meblağı nasıl harcayacağınızı belirlemek her zaman kolaydır.
 • Elektronik ödemelerin yanı sıra geleneksel para transferleri neredeyse anlıktır. Ancak, şimdi yapmamak için güçlü bir neden var.
 • Diğer işletmeler bir pandemiden muzdarip olsa veya tamamen yasaklanmış olsa da, finansal teknoloji her zamankinden daha iyi hissettirdi. Evet, çünkü fiziksel sağlık riskleri olmadan parayı kullanmanın en güvenli yolu haline geldi. BIS tarafından yapılan son araştırmaya göre, “Mikrobiyoloji araştırması, virüsler, bakteriler, mantarlar ve parazitler dahil olmak üzere patojenik ajanların banknot ve madeni paralarda hayatta kalıp kalamayacağını inceliyor. İnsan gribi de dahil olmak üzere bazı virüsler banknotlarda saatlerce veya günlerce sürebilir, Covid-19 virüsü yüzeylerde de hayatta kalabilir. ” Ancak elektronik ödemeler sizi, personelinizi ve müşterilerinizi enfeksiyon risklerinden korur.

E-Ticarette Online Ödeme Sisteminin Rolü Nedir?

Online ödeme, markalı web sitelerinden satın alınan ürünler için ödeme yapmanın ana yoludur. Dahası, elektronik ticaret bir şirket ile müşteri arasındaki% 100 elektronik etkileşimi içerdiğinden, e-ticaret kavramının kendisinde neredeyse hiçbir anlam yoktur.

Evet, hala teslimatta nakit seçeneği var, bu arada bazı faydaları olabilir, ancak çoğu çevrimiçi işlem, e-ticarette bir elektronik ödeme sistemi yardımıyla çevrimiçi olarak başlatılır ve tamamlanır.


E-Ticaret Mağazanız İçin Seçebileceğiniz Ödeme Seçenekleri Nelerdir?

İşte e-ticaret projenize uygun olabilecek ödeme seçenekleri. Önde gelen e-ticaret markaları hepsini aynı anda kullanıyor ve iyi ilişkilerin ve güvenin gelişmesine büyük katkı sağlıyor.

Ancak, her e-ticaret fikri kendine özgü olduğu için girişiminiz için tüm alternatiflere ihtiyaç olmayabilir. Herhangi birini kullanmadan önce potansiyel müşterilerinizin ne beklediğini öğrenin.

 • Kredi / banka kartları : Uygulamada bu yaklaşım, bir kullanıcının kart bilgilerinin girilmesine, bir bankacılık uygulamasından onay kodunun alınmasına ve web sitesinde bir işlemin tamamlanmasına olanak sağlayan bir sistem olarak gerçekleştirilmiştir.
 • Banka transferi : Kurumsal müşteriler genellikle banka havalesi yapmayı tercih ettikleri ve raporların net olduğundan emin olduklarından, bu yaklaşım B2B e-ticarette kullanılmaktadır.
 • eCüzdanlar : e-cüzdan da bankacılık ayrıntıları ortaya dökmeden ödeme için kullanıcılara izin elverişli seçeneklerdir.
 • Mobil ödemeler : Mobil ödemelerin popülerliği artıyor. ApplePay ve GooglePay en çok kullanılan sistemlerdir.
 • PayPal ve Diğer ağ geçitleri : PayPal, dünya çapında en popüler ödeme sistemidir, ancak başkaları da vardır, daha az popülerdir, ancak müşterilerinizin de tercih edebileceği daha az kullanışlı çözümler yoktur.
 • Kripto para birimleri : Birçok ülke kriptoları yasallaştırmak için çaba sarf ettiğinden, çevrimiçi olarak satın alınan mal veya hizmetler için ödeme yapmanın bir yolu daha.
 • Kapıda Ödeme: Teslimatta nakit, özellikle yeni oluşturulan bir şirket veya ilk kez adreslenen şirket ile müşteri arasında güven yoksa, bazı müşteriler için hala teslimatta nakit gereklidir.

E-Ödeme Sistemini Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Gördüğünüz gibi, e-ödeme pazarının e-ticaret mağazanız için birçok teklifi var. İşte son seçimi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken ana faktörler.

 • Müşterilerinizin tercihleri. Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok alternatif vardır, ancak en iyi elektronik ödeme sisteminiz müşterinize en uygun olanıdır. Müşterilerinizin kurumsal müşteriler olduğunu biliyorsanız, onlara banka havalesi yapma fırsatı vermek daha iyidir. Genç alışverişçilerse, büyük olasılıkla e-cüzdanları, PayPal’ı ve mobil ödemeleri tercih ederler.
 • Web sitelerinizdeki ödemenin güvenliği itibarınıza katkı sağlayan unsurlardan biri olduğu için bu en önemli faktörlerden biridir. bu nedenle güçlü koruma, destek hizmeti ve gömülü e-ticaret dolandırıcılık algılama özelliklerine sahip böyle bir ödeme sistemini seçmek daha iyidir.
 • UX etkisi. En iyi elektronik ödeme sistemi, sizinle bir işlemi tamamlarken kullanıcılara harika bir deneyim sunmanın bir başka yoludur. Bu nedenle ödeme sistemi hızlı işlenebilir, güvenilir ve kullanışlı olmalıdır.
 • Performans ölçümleri. Komisyonlar, ücretler ve raporlama açısından bunu veya bu sistemi kullanmanın sizin için karlı olup olmayacağını öğrenin.

Elbette bir e-ticaret sitesi için ödemeler için birden fazla seçenek olmalıdır. Bu nedenle, en popüler alternatifleri karşılaştırmalı ve analiz etmeli ve en güvenilir ve kullanıcılarınızın talep ettiği alternatiflerle entegre olmalısınız.


En İyi Online Ödeme Sistemi Nedir?

İşte ABD’deki en popüler çevrimiçi ödeme sistemlerini gösteren infografik. ancak en fazla çevrimiçi alışveriş yapan kişi ABD merkezli olduğundan, bunlar da dünyadaki en popüler sistemler gibi görünebilir. Ancak, önemli bir notu aklınızda bulundurun. Çok dilli bir e-ticaret mağazası oluşturacak ve farklı ülkelerden hedef kitleye ulaşacaksanız, orada bazı e-ödeme sistemleri desteklenmeyebilir veya belirli bir ülkedeki müşteriler arasında yeterince bilinmeyebilir.


Web Siteme Nasıl Ödeme Sistemi Ekleyebilirim?

Web sitenize bir ödeme sistemi eklemenin birkaç yolu vardır.

 • Sadece bir e-Ticaret mağazası oluşturacaksanız ve bunu WordPress yardımıyla yapmak istiyorsanız, ödeme sistemi entegrasyonlu temaları önceden seçebilirsiniz.
 • Sizin tarafınızdan tasarlanmış hazır bir web siteniz varsa, ödeme ağ geçidi sağlayıcısının destek servisine başvurabilir ve talimatlarını izleyerek sistemi kurabilirsiniz.
 • E-ticaret projeniz bir geliştirme şirketi tarafından oluşturulduysa, onlardan bazı değişiklikler yapmalarını ve platformunuza daha fazla ödeme sistemi eklemelerini isteyin.

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu