Öğrenci Gazetesi

e-YDS Deneme Sınavı Online – Tüm Diller

e-YDS Deneme Sınavı Online – Tüm Diller. e-YDS’ye hazırlanan öğrencilerin sınav hakkında bilgi sahibi olmaları için ÖSYM tarafından online deneme sınavları ve geçmiş yıllara ait çıkmış sorular görüntüleme sayfası paylaşıldı. Sizde bu sistem üzerinden e-YDS, İngilizce, Arapça, Rusça, Bulgarca, İspanyolca, İtalyanca ve Yunanca deneme sınavlarına ulaşabilirsiniz.

e-YDS Deneme Sınavı Online

e-YDS’ye hazırlanan adaylar için ÖSYM tarafından online deneme sınavları paylaşıldı. e-YDS online deneme sınavları listesinden istediğiniz dili seçerek sisteme T.C kimlik no ile giriş yapabilirsiniz. e-YDS online deneme sınavına başlayabilirsiniz.

e-YDS Online deneme sınavında İngilizce, Arapça, Rusça, Bulgarca, İspanyolca, İtalyanca ve Yunanca deneme sınavlarına ulaşabilirsiniz.

e-YDS Deneme Sınavı Online


e-YDS Kaç Soru, Kaç Dakika?

e-YDS sınavına Yüksek lisans, Doçent, doktora ve sanatta yeterlik adayları gibi dil puanı isteyen alımlara başvuru yapacak adaylar girmektedir. e-YDS’de 80 soru bulunmaktadır ve sınav süresi 180 dakikadır. e-YDS’de yanlış cevaplar doğru cevapları götürmemektedir. Bu nedenle boş soru bırakmayabilirsiniz. e-YDS’de her doğru soru için 1.25 puan değerindedir.

e-YDS sınavında 80 sorunun dağılımı ise şu şekildedir:

  • Kelime Bilgisi: 6 soru
  • Dil Bilgisi: 10 soru
  • Cümle Tamamlama: 10 soru
  • Okuma Parçası Yorumlama: 20 soru
  • Verilen Diyaloglardaki Boşlukları Tamamlama: 4 soru
  • Anlamca En Yakın Cümleyi Bulma: 4 soru
  • Paragraf Tamamlama: 5 soru
  • Anlam Bütünlüğünü Bozan Cümle: 5 soru
  • Çeviri: 6 soru
  • Kapatma Testi: 10

e-YDS Nerede Yapılıyor?

E-YDS neredeyse her ay olmak üzere Ankara, Adana, İzmir ve İstanbul olmak üzere 4 e-sınav merkezinde yapılmaktadır. e-YDS puanı, YDS’nin geçerli olduğu her yerde kullanır. E-YDS’den alınan puanın geçerlilik süresi YDS ile aynıdır.

👉 E-YDS Sınavı Ankara’da:  Esenboğa/ Balıkhisar Mahallesi Ankara Bulvarı No:11 (Çubuk Yolu) Akyurt/ANKARA adresinde yapılmaktadır.

👉 E-YDS Sınavı Adana’da: Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi Sarıçam/ADANA adresinde yapılmaktadır.

👉 E-YDS sınavı İzmir’de: ÖSYM İzmir Kuzey/Güney İl Sınav Koordinatörlüğü: Alsancak Mahallesi,1480.Sk.,No:12,KONAK/İZMİR adresinde bulunan ÖSYM e-sınav merkezlerinde yapılmaktadır.

👉 E-YDS sınavı İstanbul’da: Emniyetevler Mah. Eskibüyükdere Cad. No:3/1 4.Levent Kağıthane/İSTANBUL adresinde yapılmaktadır.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 E-YDS Nedir? E-YDS Nerede Yapılıyor?

👉 YDS Yılda Kaç Kez Yapılır?

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu