Gündem

Elazığlı 52 Yaşındaki İş İnsanı Gönüllü Olarak Ukrayna Ordusuna Katıldı!

Elazığlı iş adamı Sabri Özdoğan Rusya’ya karşı savaşmak için gönüllü olarak Ukrayna ordusuna katıldı. 10 yıldır Ukrayna’da yaşayan ve eşi Ukraynalı olan bir çocuk babası 52 yaşındaki iş insanı Özdoğan, Elazığ’da ulusal yayın yapan Kanal 23’e bağlanarak yaşadıklarını anlattı.

Elazığlı Sabri Özdoğan Ukrayna İçin Savaşta!

Elazığlı Sabri Özdoğan, Rusya saldırılarına karşı başlatılan harekete destek vermek için Ukrayna’da kaldı.   Özdoğan hem bölgedeki son durumu hem de kendisi hakkında merak edilenleri şöyle anlattı;

Palu ilçesinin Okçular köyündenim. 10 yıldır Ukrayna’dayım, buradan Ortadoğu ülkelerine canlı hayvan ihracatı yapıyorum. Savaş başlayınca biz de mücadelenin içerisinde olmak istedik. Kendim dönmemeye karar kıldım, ailece burada kaldık.

24 Şubat’tan itibaren sahadayız, cephedeyiz ve mücadele ediyoruz. Eşim Ukraynalı, bir de 4 yaşında oğlum var. Elazığ‘da bize ‘Doğduğun yerle doyduğun yer arasında bir fark yoktur’ diye öğrettiler. Bugün burada bir işgal söz konusu ve bu işgalin karşısında biz de direniyoruz.

Eşim ve çocuğum kayınpederimin evinde, orada sığınaktalar. Geceleri müthiş bir şekilde hava bombardımanı var. Karadan başarısız oldukları için hastane, postane ve yetimhane ayırmaksızın bombardıman yapıyorlar.


‘Ölmeye hazır 15 milyon insan var, ben de dahil’👇

Sumi bölgesindeyiz. Şehir Rusya‘ya 60 kilometre uzaklıkta. Biz ise Rusya sınır bölgesine 30 kilometre uzaklıktayız. Şu ana kadar şehir merkezine giriş yapamadılar. Giren unsurların tamamını imha ettik. Burada ölmeye hazır en az 15 milyon insan var.

Benim olduğum bölge sınıra sıfır nokta. Öyle Kiev gibi bir yerde değil, sıfır nokta, yani Rusya’ya 30 kilometre uzaklıkta, 40 kilometrede Rusların şehir merkezine girme imkanı var. Ölüm Allah’ın emridir. Nerede öleceğin değil ne için öleceğin önemlidir. Burada bir cidden bir zulüm var. Yapmam gereken de buydu. Türk’ün özelliği budur, olduğu yerde mücadele verir.’


👉  Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu