Kimdir

Emete Gözügüzelli Kimdir, Kaç Yaşında? Emete Gözügüzelli Hayatı ve Biyografisi

Emete Gözügüzelli Kimdir? Rusya’nın Ukrayna saldırısı sonrası sosyal medyada yaptığı paylaşımlar sonrası araştırılan isimlerden olan Emete Gözügüzelli Kaç Yaşında? Lefkoşe doğumlu olan Emete Gözügüzelli Eşi Kimdir? Aynı zamanda barış elçisi olarak da görevlendirilen Emete Gözügüzelli Hayatı ve Biyografisini sizler için derledik…

Emete Gözügüzelli Kimdir?

Yakın Doğu Üniversitesi Yüksek Lisans Uluslararası İlişkiler bölümünden yüksek şeref diploması ile mezun olan Emete Gözügüzelli, 05.09.1978’de Lefkoşa’da doğdu. Akademisyen ve Deniz Hukuku Danışmanı olan Gözügüzelli, Yüksek Lisans öğreniminin hemen ardından Dışişleri Bakanlığı’na sözleşmeli personel olarak girdi. Bir süre Bakanlık bünyesinde raportör ve ilgili idari işlerde çalıştı.

Daha sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi Uluslararası Parlamenterler Birliği Başkanlığı’nın Danışmanı olarak görevine devam etti. Aynı dönemde İsveç Parlamentosu himayesinde Dışişleri Enstitüsü tarafından düzenlenen Doğu Akdeniz’in Güvenliği konusunda eğitime katılarak Kıbrıs konusunda Parlamento üyelerine brifing verdi. Kıbrıs konusu üzerinde yurt dışında ve Türk dünyasında pek çok konferansta konuşmacı olarak yer alan Gözügüzelli, Doktora eğitimini Girne Amerikan Üniversitesi’nde Uluslararası Deniz Hukuku üzerine yüksek şeref ile tamamladı.

👉 Evren Çelik Wiltse Kimdir, Nerelidir?


Emete Gözügüzelli Hayatı ve Biyografisi

Emete Gözügüzelli, şu an Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi’nde öğretim üyesidir. Ayni üniversitede kurulumuna öncülük ettiği Deniz Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi Başkanıdır. Gözügüzelli ayrıca, Ankara Üniversitesi Deniz Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Koç Üniversitesi Denizcilik Formu Danışma Kurulu üyesidir. Enerji alanındaki çalışmalarını TESPAM ile yürüten Gözügüzelli, ayni kurumun hem danışma kurulu üyesi hemde Turksh Journal of Energy Policy dergisinde hakem olarak görevlidir.

Pek çok dergi ve gazetelerde yayınları ve kitapları mevcuttur. Son olarak BM ve AB onaylı INSPAD Enstitüsü tarafından Barış Büyükelçisi olarak görevlendirilmiştir. İngilizce bilmektedir. Bir çocuk sahibidir.

Twitter 👉 Emeti Gözügüzelli 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu