Bilgi Arşivi

En İyi Kitap Okuma Uygulamaları 2024 – En İyi Kitap Okuma Uygulaması Hangisi?

En İyi Kitap Okuma Uygulamaları 2024 – En İyi Kitap Okuma Uygulaması Hangisi? E-Kitap Uygulamalarının popüler hale gelmesi sonrasında en çok merak edilen Ücretsiz nasıl kitap okuyabilirim? Telefondan kitap okumak mümkün mü?E-Kitap Ücretsiz okumak isteyenler için yazımızın devamında En İyi Ücretsiz E-Kitap Uygulamalarını sizler için derledik.

En İyi Kitap Okuma Uygulaması Hangisi?

Gelişen teknoloji ile birlikte neredeyse bütün işlerimizi internet üzerinden telefon, tablet ve bilgisayarlar ile yapmaktayız. Teknolojiden faydalanmak isteyenler ve kitap okumayı da sevenler için geliştirilen E-kitap uygulamaları meraklıları tarafından araştırılmakta. Kitapseverlere kolaylık olan bu uygulamalar sayesinde istediğiniz her yerde okumak istediğiniz kitaplara ulaşabilir ve bu uygulamalar sayesinde ister sesli isterseniz de seçtiğiniz kitabı kendiniz okuyabilirsiniz.

Ayrıca belirtelim ki bir çok E- kitap yani kitap okuma uygulamasının; hem Android hem de IOS özellikleri olması ile cep telefonlarına indirip kolaylıkla istediğiniz kitaba erişebilirsiniz. Bu sayede kitap okumayı sevmeyen ama heveslenen yada kitap okumak isteyip vakti olmayanlar için aslında büyük bir keyif. Bunun yanı sıra E-kitap uygulamalarının en büyük sağladığı fayda ise birçoğunun ücretsiz olması.


En İyi Kitap Okuma Uygulamaları 2024

Yukarıda da belirttiğimiz gibi dijitalleşen dünya ile birlikte kitap yayıncıları da baskıya verilen kitaplarını aynı zamanda dijital olarak da piyasaya sürmekteler. Hal böyle olunca kitapseverler tarafından da bu uygulamalara karşı taleplerde artış bulunmakta. Bununla birlikte bir çok E-kitap uygulaması ücretsiz olarak indirilmekte. bizde bu yazımızda Ücretsiz Android ve IOS telefona için indirilen En İyi E-kitap Kitap Okuma Uygulamaları 2024 Listesini sizler için derledik…

Amazon Kindle

Amazon tarafından üretilen ve diğer birçok e-kitap cihazının önemli bir öncüsü olan bir e-kitap okuyucusu veya e-okuma uygulaması olan Kindle, elektronik kitapları (e-kitapları) okumak için özel olarak tasarlanmış bir uygulamadır. Dilediğiniz kitapların dijital versiyonlarını saklayabilir, indirebilir ve okuyabilirsiniz.

Ayrıca; Kindle’ın farklı modelleri vardır. Bazıları yalnızca e-kitap okumak için tasarlanmıştır, diğerleri ise renkli ekranlar, ve daha fazla özellik sunar. Modeller, kullanıcıların ihtiyaçlarına ve bütçelerine göre değişir. E-Kitap kütüphanesi olarak da görülen Kindle sayesinde Amazon’un geniş dijital kütüphanesinden binlerce e-kitabı indirebilir ve ayrıca kendi e-kitaplarınızı da cihaza yükleyebilirsiniz.

Amazon Kindle İndirmek İçin TIKLAYINIZ


Google Play Kitaplar

Google tarafından sunulan bir e-kitap platformu ve uygulaması olan Google Play Kitaplar, binlerce dijital kitabı içeren geniş bir e-kitap kütüphanesine sahiptir. Bu kitaplar, çeşitli kategorilerde ve dillerde mevcuttur. Ayrıca, web tarayıcıları üzerinden erişilebileceği gibi Android ve iOS işletim sistemlerinde çalışan cihazlarda da kullanılabilir. Bu sayede kitaplarınıza farklı cihazlardan erişebilirsiniz.

Hem ücretsiz hem de ücretli kitapları içeren bu uygulama içinde ücretsiz kitaplar genellikle kamu malı eserler veya özgür lisanslı eserlerdir. Ücretli kitaplar ise çeşitli fiyat aralıklarında sunulur. Uygulama, kullanıcıların metin boyutunu, yazı tipini ve arka plan rengini özelleştirmelerine olanak tanır. Ayrıca kitaplara notlar alabilir, vurgular yapabilir ve yer işaretleri ekleyebilirsiniz.

Belirtelim ki; satın aldığınız veya kütüphanenize eklediğiniz kitapları indirerek çevrimdışı ortamda okuyabilirsiniz. Bu, internet erişimi olmayan durumlarda kitap okuma olanağı sağlar. Google Play Kitaplar, bazı kitapların sesli versiyonlarını da içerir. Sesli kitaplar, kullanıcılara kitapları dinleme seçeneği sunar.

Google Play Kitaplar, geniş bir kitap seçeneği sunan kullanıcı dostu bir e-kitap platformudur. Kullanıcılar, çeşitli cihazlarda kitaplarını okuma ve kişiselleştirme özelliklerinden faydalanabilirler.

Google Play Kitaplar İndirmek İçin TIKLAYINIZ


Media365

Media365, işleyiş olarak Wattpad ile benzerlik göstermektedir. Çünkü Media365’de kullanıcılarına yazmış oldukları kitapları platformda yayınlayabilme imkanı sağlıyor. Son yıllarda insanlar, kendi kitaplarını yazıp yayınlama konusunda oldukça hevesli davranıyorlar. Bu noktada Media365, kitap yazmak ve başkalarının beğenisine sunmak isteyenlerin kullanabilecekleri en başarılı platformlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Bunun yanı sıra Media365 kütüphanesinde popüler yazarlar tarafından yazılmış olan kitaplar da mevcut. Bundan dolayı Media365, kullanıcılarına çok kapsamlı bir kütüphane sunuyor diyebiliriz. Uygulama marketleri üzerinden Media365’in uygulamasını indirerek platformda yer alan birçok kitabı kolaylıkla okuyabilirsiniz.

Media365 İndirmek İçin TIKLAYINIZ


ReadEra

Son zamanlarda en çok tercih edilen kitap okuma uygulamaları arasında yer alan ReadEra  Google Play Store ve App Store gibi uygulama marketlerinde ücretsiz bir şekilde yer alıyor. Böylece akıllı cihazlarından kitap okumak isteyen kişiler, uygulamayı ücretsiz ve kolayca indirebiliyorlar.

En iyi kitap okuma uygulamaları arasında yer alan ReadEra, rakiplerinin aksine bir kütüphaneye sahip değil. Yani platformda kitap satın alınabilecek ya da indirilebilecek bir alan bulunmuyor. Bundan dolayı ReadEra kullanıcılarının kitap okuyabilmeleri için kitapları başka yerlerden edinmeleri gerekiyor.

ReadEra İndirmek İçin TIKLAYINIZ


Scribd

ABD merkezli Scribd, 2007 yılında kurulan bir dijital kütüphane servisidir. Sistem, abonelik üzerinden ilerlemektedir. Bundan dolayı Scribd, ücretli kitap okuma platformlarından birisidir. Buna rağmen platform, oldukça kullanışlı yapısı sayesinde en çok tercih edilen kitap okuma uygulamalarından birisi olmayı başarıyor.

Scribd üzerinden dünya genelinde çeşitli dillerde yazılmış olan kitaplara kolay bir şekilde erişim sağlayabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra platforma podcast özelliği de eklendi. Böylece tek abonelik üzerinden çok çeşitli kategorilerden içeriklere ulaşmanız mümkün.

Gelişmiş bir okuma arayüzüne sahip olan Scribd, kullanıcılarına font büyütme, arka plan rengi değiştirme gibi okumayı kolaylaştıracak çeşitli özellikler sağlıyor. Ayrıca platformda yer alan kişisel öneriler kısmı, kullanıcıların ilgilenebilecekleri kitaplara daha kolay ulaşmalarına olanak tanıyor. Scribd tarafından sağlanan tüm bu özelliklere ayda 9.99 Dolar fiyatlandırmayla sahip olabilirsiniz.

Scribd İndirmek İçin TIKLAYINIZ


Wattpad

2006 yılından bu yana hizmet veren Wattpad, bir zamanların en popüler platformlarından birisiydi. Wattpad geliştiricileri, kullanıcılarına kendi kitaplarını yazma imkanı tanıdı. Böylece teknoloji kullanıcıları, kendi yazdıkları kitapları ücretsiz bir şekilde Wattpadd üzerinden okuyucularıyla buluşturdular. Bundan dolayı Watpad, aynı zamanda en iyi ücretsiz kitap okuma uygulamaları arasında da yer almaktadır.

Çok geniş bir kütüphaneye sahip olan Wattpad, kullanıcılarına diledikleri kategoriden kitap okuyabilme imkanı sağlıyor. Bunun yanı sıra platform, premium sürümüne de sahip. Wattpad premium, kullanıcılarına reklamsız bir şekilde kitap okuyabilme imkanı sağlıyor. Bunun yanı sıra Wattpad premium kullanıcıları, internet bağlantısına ihtiyaç duymadan çevrimdışı kitap okuyabilme özelliğinden de faydalanabiliyorlar.

Wattpad İndirmek İçin TIKLAYINIZ


FullReader

FullReader, popüler ve modern bir e-kitap okuyucu uygulamasıdır. Çok çeşitli e-kitap dosya türlerinin yanı sıra CBR ve CBZ (çizgi romanlar) gibi daha az popüler olanları ve sesli kitaplar için MP3’ü destekliyor. Kullanıcı arayüzü klasik ve bunun yanında uygulama düzeni neredeyse herkes için yeterince basit bir formatta.

AMOLED karanlık modu ve Rusça, Ukraynaca, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Portekizce, İtalyanca, Vietnamca gibi popüler dillerde kullanılabilen bir uygulama. Uygulamanın şu an için Türkçe dil desteği bulunmuyor olsa da yakında geleceği söyleniyor. Uygulama ücretsiz ancak isteyenler bağış yapabiliyor.

FullReader İndirmek İçin TIKLAYINIZ


Goodreads

E-kitap uygulamaları arasında tutulan uygulamalardan olan Goodreads, okumaya tutkun kişilerin en sevdiği platformlardan biridir. Kullanıcılara kitap önerileri sunar ve okudukları kitaplar hakkında yorum yapmalarına olanak tanıyan Goodreads kullanıcıları, arkadaşlarını ekleyerek onların okudukları kitapları da takip edebilirler.

Goodreads İndirmek İçin TIKLAYINIZ


Kobo Books

Geniş koleksiyonu sayesinde farklı kitlelere hitap eden ve farklı kategorilerde bir çok kitaba ulaşabileceğiniz bir uygulama olan Kobo Books, kullanıcılara okudukları kitaplar hakkında istatistikler sunar ve kitapları senkronize etmek için birden fazla cihazda kullanılabilir.

Kobo Books İndirmek İçin TIKLAYINIZ


Apple Books

Apple Books, yalnızca iOS cihazlarda (iPhone, iPad, Apple Watch ve iPod Touch) bulunan en iyi kitap okuma uygulamalarından birisi olarak görülüyor. Uygulama, birkaç tıklama ile milyonlarca e-kitap ve sesli kitaba erişim sağlıyor. Başlamak için tek ihtiyacınız olan bir Apple kimliği ve İnternet bağlantısı. Uygulamada Türkçe dil desteği var ancak çeşit bulunmuyor.

AppleBooks İndirmek İçin TIKLAYINIZ


OverDrive

Global bir kitap sağlayıcısı olmayı hedefleyen OverDrive, dünya genelinde çoğu kullanıcısına hitap eden kitaplara sahip. Bunun yanı sıra OverDrive, bazı akademik kitaplara da kütüphanesinde yer veriyor. Böylece OverDrive, çok kullanışlı bir kitap okuma platformu olmayı başarıyor.

OverDrive, günümüzde hem web sitesi hem de mobil uygulamaları üzerinden hizmet veriyor. Şirket, web sitesi üzerinden platformda yer alan kitapları sergilemektedir. Bunun yanı sıra OverDrive, kitap içeriklerine erişmek için kullanıcılarını mobil uygulamasına yönlendirmektedir.

OverDrive İndirmek İçin TIKLAYINIZ


Bluefire Reader

Bluefire Reader, kullanıcılara geniş bir kitap koleksiyonu sunar ve farklı kategorilerde kitaplar bulunabilir. Ayrıca uygulama, kullanıcıların kitapları özelleştirmelerine olanak tanır. Kitapları senkronize etmek için birden fazla cihazda kullanılabilir.

Bluefire Reader İndirmek İçin TIKLAYINIZ


Libby

Libby, OverDrive tarafından geliştirilen bir kitap okuma uygulamasıdır. Uygulama, kullanıcılara geniş bir kitap koleksiyonu sunar; farklı kategorilerde kitaplar bulunabilir. Ayrıca, kullanıcılar kitaplarını senkronize edebilirler ve birden fazla cihazda okuyabilirler.

Libby İndirmek İçin TIKLAYINIZ


👇 İlginizi Çekebilir 👇

👉 E-Kitap Nasıl Oluşturulur ve Satılır?

👉 En İyi Ücretsiz 10 Sesli Kitap Uygulaması

👉 Sesli Kitap Dinlemek İçin En İyi Ücretsiz 10 Uygulama

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu