Teknoloji

Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma 2024 – Ekranı Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma Nasıl Yapılır?

Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma 2024 – Ekranı Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma Nasıl Yapılır? Dokunmatik ekranı açılmayan Telefonunuzdan fotoğraflarınızı, videolarınızı, WhatsApp diğer tüm bilgilerinize erişmek için veri kurtarma işlemi yapmanız gerekir. Veri kurtarama işlemi sayesinde Telefonunuzdaki tüm verilere tekrar ulaşabilirsiniz.

Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma 2024

Ekranı açılmayan Telefonunuzda kalan tüm gerekli fotoğraf, video, bilgiler ve dosyalara tekrar ulaşmanız için veri kurtarma işlemi yapmanız gerekir. Bu tarz durumlarda ilk ihtimal Telefonunuzun şarjı olmaması veya bataryanızın bozuk olmasından dolayı kaynaklanmaktadır. Telefonunuz başka şarj aleti ile şarj etmeyi deneyin. Sonuç alamazsanız bataryasını değiştirin bu sayede Telefonunuz açılacaktır ve kolayca verilerinizi kurtarabilirsiniz.

Bu işlemle de verilerinizi kurtaramadıysanız USB ile Telefonunuz bilgisayara bağlayabilir ve verileri yedekleyebilirsiniz. Bu işlem için Dosya Yöneticisini kullanarak telefonunuzdaki tüm verileri Bilgisayarınıza yedekleyebilirsiniz.


Ekranı Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma Nasıl Yapılır?

Düşürdüğünüz ya da farklı bir neden ile ekranı açılmayan Telefonlarınızı USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlamanız gerekir. Bunu yapmak için dosya yöneticisi yani geri yükleme yazılımı olan iTunes, Samsung, akıllı anahtar veya Kies gibi cihazınıza uygun olan dosya yöneticisini kullanabilirsiniz. Bu dosya yöneticileri sayesinde Telefonunuzdaki resimleri, videoları, kişileri, mesajlar ve uygulamalar gibi tüm verilerinizi kurtarabilirsiniz.

Veri Kurtarma işlemi için bilgisayarınıza wondershare dr.fone for android dosya yöneticisi uygulamasını indirerek de yapabilirsiniz. Wondershare Dr.Fone for Android, Android cihazlar için tasarlanmış bir veri kurtarma yazılımıdır. Bu uygulama, yanlışlıkla silinen mesajlar, fotoğraflar, videolar, rehber bilgileri ve diğer verileri kurtarmanıza olanak tanır. Ayrıca, bozuk sistemlerden kaynaklanan veri kaybını da onarabilir. Dr.Fone for Android, kullanıcıların önemli verilerini kurtarmalarına ve cihazlarını düzeltmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Recoverit uygulaması; Bu uygulama da WonderShare uygulamasına oldukça yakın bir şekilde çalışır. Telefonunuzu ister SD kart aracılığı ile ister şarj kablosu ile doğrudan bilgisayarınıza bağlayın. Daha sonra . bilgisayarınızı telefonu saptadığında telefonunuzu seçin. Tarama seçeneğine tıklayın. Uygulama, birkaç dakika içerisinde telefonunuzdaki tüm yerleri tarayacak ve bilgisayar ekranına yansıtacaktır. Siz de buradan kurtarmak istediğiniz verileri seçerek kurtarma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu uygulama kullanım kolaylığı açısından en çok tavsiye edebileceğimiz açılmayan telefondan veri kurtarma işlemidir.


Açılmayan, ekranı kırılmış Telefonlarınızı bu yolları izleyerek verilerinizi kurtarabilirsiniz. Bu işlemler sonrası bir sonuca ulaşamazsanız bir telefon tamircisinden destek almanız gerekir.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Telefon Açılmıyor, Samsung Yazısında Kalıyor (Kesin Çözüm)

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu