Yaşam

Endişeli Zihninizi Sakinleştirmenin 11 Yolu

Endişeli Zihninizi Sakinleştirmenin 11 Yolu. Hepimizin endişeli anları ve stresli zamanları var, bazıları diğerlerinden daha fazla ama bu, hayatlarımızı tanımlamaları gerektiği anlamına gelmiyor. Doğru yolda ilerlediğimizde bizi en çok aşağı çeken şeylerin üstesinden gelebiliriz.

Endişeli Zihninizi Sakinleştirmenin 11 Yolu

Elbette, bazı durumlarda bu tür şeyleri ele almak için dış etki gerekir, ancak endişeli zihninizi yatıştırmak veya stresinizin bir kısmını gerçekçi bir düzeyde ortadan kaldırmak söz konusu olduğunda, çok fazla şey yoktur. Şu anda bu düşünceler ve problemler muazzam gözüküyor ama gerçek şu ki, onlar küçük. Onlara karşı harekete geçmek, daha çok çalıştıkça çok daha kolay hale gelir. 

Aşağıda, endişeli anlarınızda çalışmak ve hayatınızdaki stresi azaltmak için yapabileceğiniz bazı şeylerin üzerinden geçeceğim. Bunlardan bazıları oldukça basit olsa da, herkes için başarılması kolay değildir. Hangilerinin sizin için en uygun olduğunu ve oradan onları günlük yaşamınızın ciddi bir parçası haline getirin.

1. Kendinize sorunun gerçekten ne kadar önemli olduğunu sorun

Kendinizi sorgulayın ve işlerin gerçekten ne kadar önemli olduğunu anlayacak kadar derin kazın. Vurguladığınız şey gerçekten üzerinde durmaya değer mi? Önünüzdeki şeyler düşündüğünüz kadar gerçekçi mi?


2. Düşüncelerin önünüze itildiğine inanmamayı seçin

Bazen uğraştığınız düşünceler inanmanız gereken düşünceler değildir. Önünüzdeki düşünceleri sorgulayın ve neyin doğru neyin doğru olmadığını anlayın. Eğer bir şey gerçek değilse bile neden onunla zamanını boşa harcıyorsun?


3. Ciddi bir şekilde nefes alıp verin

En kötü anlarınızda olabildiğince iyi nefes alıp verin. Nefesinizi yavaşlatın ve kendinize rahatlamak için bir an verin. Bu çok fazla görünmeyebilir, ancak bir şekilde sizi kendi zihninizdeki o yerden bir anlığına çıkarabilir ve gücün ilerlemesine izin verebilir.


4. Bugüne daha fazla odaklanın

Şu anda olabildiğince hazır olun. Diğer insanların sizi geleceğe odaklanmasına ve geçmişte kalmalarına izin vermeyin. Sarsılıyorsanız, bağları kesin ve sağlam bir zeminde kalın.


5. Kendinizi tahmin etmekten uzaklaştırın

Her zaman tahmin oyunu oynamayı bırakın. Ne olduğunu ve ne olduğunu tahmin etmek size bir fayda getirmeyecektir. Siz kendi kişisiniz ve hayatınızdaki kararları siz alıyorsunuz. Bazen hayattaki en iyi şeyler bilinmez ve bunu unutmamalıyız.


6. Daha dikkatli olun

Bilmeyenler için farkındalık farkında olmanın bir yoludur. Şu anda mevcut olmak ve olabildiğince yargılayıcı olmamak. Dikkatli olunca kendinize, düşüncelerinize, duygularınıza ve çok daha fazlasına karşı daha nazik olursunuz. Bu, her şeyi daha iyi hale getirebilir.


7. Yararsız düşünceleri kaldırın

Eğer bir düşünce sizin için işleri zorlaştırıyorsa, onu kaldırın. Size hizmet etmeyen şeyleri kesin ve olumlu bir ışık altında ilerleyin. Bu bir çok insan için zor olsa da, ustalaştıktan sonra çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Bu ilginç görünmese de, çok faydalı.


8. 333 kuralı ile çalışın, rahatlamak için zihninizi kandırın

Kendinize ve bulunduğunuz bölgeye bakın, sizi şimdiki zamana geri getirebilecek üç şey bulun. Bir renk seçin ve o renkten üç şey bulun veya üç farklı ses dinleyin. Bu konuda ne kadar çok çalışırsanız o kadar çok mevcut olacaksınız.


9. Kendinizi bir hobiye sokun

Beğendiğiniz bir şey bulun ve yapın, ilk başta önemli olmayan şeylerden aklınızı alan şeylerle ilgilenin. Çizebilir, spor yapabilir, ne istersen yapabilirsin. Tonlarca seçenek var ve bunu aklınızda bulundurmalısınız.


10. Bir çözüm yaratmak için çalışın

Sizi endişelendiren şeyin arkasındaki sorunu çözmenin bir yolunu bulun. Sizi geride tutan şeyler üzerinde çalışın ve sizi olması gereken yere götürecek bir plan yapın. Bu zaman alan bir şey ama genel ruh halinizde büyük bir fark yaratıyor.


11. Güvendiğiniz biriyle konuşun

Bazen başkalarıyla konuşmak tam da ihtiyacınız olan şeydir. Sizi önemseyen biriyle konuşun ve ihtiyaç duyduğunuz zamanda sizin için orada olmalarına izin verin. Yapmanıza izin vermezler ve bir plan belirlemenize yardımcı olurlar.


👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu