Kimdir

Erdal Hoş Kimdir, Nereli? Erdal Hoş Hayatı ve Biyografisi

Erdal Hoş Kimdir, Nereli?. Son günlerde en çok merak edilen isimlerden olan Erdal Hoş Kaç Yaşında? Spor yorumcu olan ve çok fazla kişi tarafından beğenilerek yazıları okunan  Erdal Hoş Hangi takımda oynadı? Bir dönem TRT Spor Yorumcusu olarak ekranlardan gördüğümüz Erdal Hoş Hangi takımı tutuyor? Erdal Hoş Nerede Yazıyor, Hangi Kanalda Yorumcu? Gelin birlikte tüm merak edilenleri öğrenelim…

Erdal Hoş Kimdir?

2012 yılından bu yana TV Net’te futbol yorumculuğu, 2013 yılından bu yana Yeni Şafak Gazetesi’nde spor yazarlığı yapan Erdal Hoş, 1973 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokul eğitimini Sakarya’da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisadi İdari Bölümler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. Erdal Hoş, halen Sakarya Üniversitesi’nde Uzman Öğretim Elamanı olarak görev yapmaktadır.

👉 Ali Uğur Akbaş Kimdir, Nereli? 

Hoş, aynı zamanda 2012’den beri TV Net’te spor yorumcusu olarak görev almaktadır. Aynı zamanda TRT Spor ’da da yorumculuk yapmaktadır. Öte yandan 2013 senesinden beri de Yeni Şafak gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. TRT Spor ’da yayınlanan Futbol Aklı isimli programda çeşitli konuklarla haftanın maçları ve kritik pozisyonları değerlendiren Erdal Hoş, doğduğu yer olan Trabzonspor’un taraftarıdır. Medyada eksik olan ve eksikliği hissedilen Trabzonsporlu spor yorumcusu görevini üstlenmiştir.

Katıldığı televizyon programlarında Trabzonsporlu kimliğinden uzak, objektif ve akılcı yorumları ile dikkate çekiyor. Spor yorumculuğunu aldığı eğitim ile pekiştiren Erdal Hoş, başta Trabzonspor taraftarı olmak üzere pek çok sporsever tarafından ilgiyle izlenmektedir.

Erdal Hoş’un Trabzonsporlu olması kendisinin maçlar hakkında objektif yorum yapmasına engel olmamış ve bu yönü ile diğer spor yorumcularından ayrılmaktadır.


Erdal Hoş Hayatı ve Biyografisi

Erdal Hoş 1973 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimimi Sakarya’da tamamladı. 1994 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar özel sektörde çalıştı. Halen Sakarya Üniversitesi’nde Uzman Öğretim Elemanı olarak görev alan Hoş, 2012 yılından bu yana TVNET’ te futbol yorumculuğu, 2013 yılından bu yana Yeni Şafak Gazetesi’nde spor yazarlığı yapıyor. TRT Spor’da spor yorumculuğu yapmaktadır.

Twitter 👉 Erdal Hoş 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu