Kimdir

Erden Timur Kimdir, Nerelidir? Erden Timur Hayatı ve Biyografisi

En çok merak edilen isimler arasında yer alan Erden Timur Kimdir Kaç Yaşında? Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili olması yanı sıra NEF yönetim kurulu başkanı olan Erden Timur Serveti Ne Kadar? Erden Timur Şirketlerini merak edenler için Erden Timur Hayatı ve Biyografisini sizler için araştırdık.

Erden Timur Kimdir?

Galatasaray Başkanvekili olan Erden Timur, yaptığı yorumlar sonrasında en çok merak edilen isimlerden oldu. Bir dönem de cemaat iddiaları ile gündeme gelen Erden Timur 16 Kasım 1981 tarihinde Mersin’de doğdu. 2022 yılı itibari ile 41 yaşındadır ve aslen Mersinlidir. Bir dönem avukatlık da yapan Erden Timur, şuanda hem NEF sahibi iken bir yandan da ve Galatasaray yöneticiliği yapmaktadır.

2010 yılında Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş. çatısı altında NEF Gayrimenkul markasını kurdu ve başta İstanbul olmak üzere Bodrum, Londra gibi şehirlerde markalı konut projeleri geliştirmeye başladı. Projelerinde patenti kendisine ait olan foldhome konseptini uyguladı. Forbes 2020 verilerine göre $400 milyon servetiyle Türkiye’nin en zengin 100. insanıdır.


Erden Timur Hayatı ve Biyografisi

Aslen Mersinli olan ünlü iş adamı 2000 yılında Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun oldu. 2005 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Ardından London School of Economics’te ekonomi yüksek lisansına başladı ancak babasının rahatsızlanması nedeniyle eğitimini yarım bırakarak Türkiye’ye döndü.

2010 yılında Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş. çatısı altında NEF Gayrimenkul markasını kurdu. Forbes 2020 verilerine göre $400 milyon servetiyle Türkiye’nin en zengin 100. insanıdır. 11 Haziran 2022 tarihinde yeniden Galatasaray başkanı seçilen Dursun Özbek’in Yönetim Kuruluna atanmıştır.

Erden Timur şuan Galatasaray SK Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekili ve futbol takımından sorumlu kişidir. 11 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilen Galatasaray Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu’nda Dursun Özbek’in başkanlığa seçilmesinin ardından Erden Timur Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekili olarak görev yapmaya başladı. Üniversiteden sınıf arkadaşı Emine Timur ile evli olan Erden Timur, Ala Bade adında bir kız ve Yusuf Kenan adında bir erkek çocuk babasıdır.Twitter 👉 Erden Timur


👉 Dilek Cesur Kimdir, Kaç Yaşında? Dilek Cesur Hayatı ve Biyografisi

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu