Eşini Bakımsızsın Diye Dövüp Öldürdü

İzmir’in Ödemiş ilçesinde eşi İ.Tekin tarafından bakımsızsın diyerek kafasınız duvara vurarak dövüldükten sonra hastaneye kaldırılan Filiz Tekin 8 gün komada kaldı ve bugün yaşamını yiyirdi. Filiz Tekin’in organları 5 kişiye hayat verdi.

Katil koca İbrahim Tekin, Filiz Tekin’e işkence yaptıktan sonra ambulans çağırıp hastaneye yetiştirmek yerine odasının bir köşesine attı. İbrahim Tekin, çocuklarına da teyzeleriyle görüşmelerini yasakladı. Filiz Tekin’in oğlu Osman, bir arkadaşının cep telefonundan durumu teyzesine bildirdi. 3 kız kardeş eve gelip kardeşlerini Özdemiş Devlet Hastenesi’ne kaldırdı.

Kafa travması geçirdiği belirlenen Tekin’in, yapılan tetkiklerde darp nedeniyle menenjit geçirdiği, ayrıca omuriliğinde de 3 santimetre kırık olduğu saptandı. Durumu kritik olan Tekin’in, geçtiğimiz gece beyin ölümü gerçekleşti. Yakınları, Filiz Tekin’in organlarını bağışlama kararı aldı. Tekin’in böbrekleri, dalağı ve karaciğeri başka hastalar için umut olacak. Öte yandan gözaltına alınan İbrahim Tekin, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Evladını toprağa veren Osman Toprak, basına yaptığı açıklamada, kızının kayınvalidesi ile aynı evde yaşadığını, damadın annesinin yaşanan olaylardan haberdar olmamasının imkansız olduğunu söyledi.

Toprak, kızının sabah çok erken saatlerde çalışmak için tarlaya gittiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Öğleye kadar çalıştıktan sonra o yorgunluğa rağmen bir de öğleden sonra başka bir tarlaya giderek evine ekmek getiriyordu. Bir de kalkmış kızıma ‘ellerin nasırlı’ diye hakaret ediyormuş. Sağlığım el verdiği sürece hukuk mücadelesini sürdürerek, bana bu acıyı yaşatan İ.T. ve yaşanan olayla ilgili doğrudan doğruya azmettirerek suça ortak olan V.T’nin en ağır cezayı almalarını istiyorum. Bu konuda yüce adalete sonuna kadar güveniyorum.”

Kızının organlarının bağışlandığını kaydeden baba Toprak, “Kızım öldü ama başkalarının, kızımın organlarıyla hayat bulacak olması beni mutlu etti.” dedi.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Üniversiteyi Ailenizin Yanında Okumak İçin 7 Mantıklı Neden!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478