Gündem

Eski Sarı Fincanlar Altın Fiyatlarını Geçti! Bu Fincan Takımı Evinizde Varsa Servet Değerinde!

Eski Sarı Fincanlar Altın Fiyatlarını Geçti! Bu Fincan Takımı Evinizde Varsa Servet Değerinde! Geçmiş yıllarda herkesin evinin vitrinini süsleyen sarı fincan takımları antikacıların büyük ilgi göstermesinden dolayı sarı fincan takımlarının fiyatları 2.500 TL‘ye kadar alıcı buluyor. Koleksiyonerlerin ve antikacıların ilgisini gün geçtikçe daha çok çeken sarı fincan takımlarının değeri her geçen gün giderek artıyor.

Eski Sarı Fincanlar Altın Fiyatlarını Geçti!

Antika tutkunlarının yeni gözdesi haline gelen sarı fincanlar 1970 ve 1990 yıllarda neredeyse her evde bulunan ve vitrinleri süsleyen altın fiyatlarını geçti. Satış fiyatı gram altını geride bırakan eski sarı fincanlar 2.500 TL‘den başlayan fiyatlarla satılıyor. Antikacılar ve koleksiyonerler ise daha yüksek fiyat verebiliyor.

Eski sarı fincanların değerini artıran temel faktörler arasında dayanıklılık, antika değeri, kullanışlılık ve estetik görünüm bulunuyor. Özellikle Anchor Hocking imzasını taşıyan orijinal ürünler alıcılar tarafından daha çok tercih ediliyor ve alıcılar tarafından daha yüksek fiyatlar teklif ediliyor.


Sarı Fincanlar Neden Bu Kadar Değerli?

1970 ve 1990’lı yıllarda popüler olan ve neredeyse her evde bulunan sarı fincan takımları estetik görünümü ve dayanıklılığından dolayı antikacı ve koleksiyonerler tarafından ilgi odağı haline geldi. Özellikle Anchor Hocking imzası taşıyan sarı fincan takımları daha talep görüyor.

Bunun farkına varan dolandırıcılar ise sahte sarı fincanları sosyal medya hesaplarından antika olarak satmaya çalışıyor.


Eski Sarı Fincan Takımları Fiyatları Ne Kadar?

Eski sarı fincan takımları ikinci satış sitelerinde tek fincan 200 TL civarında satılıyor. 6’lı takım olarak satılan Anchor marka sarı fincan takımları ise 2.500 TL civarında satışa sunulur.

Antika ve mezat gruplarında satılan Anchor imzalı 6’lı sarı fincan takımları ise antikacılar tarafından daha yüksek fiyatlara alıcı bulabiliyor.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu