Kimdir

Esra Dermancıoğlu Kimdir, Nerelidir? Esra Dermancıoğlu Hayatı ve Biyografisi

Esra Dermancıoğlu Kimdir, Nerelidir?. Sosyal medyada yaptığı paylaşımlar ile çok konuşulan ünlü oyuncu Esra Dermancıoğlu, instagram da en son yaptığı paylaşım sonrası çok konuşulan isimlerden oldu. Yaptığı açıklamalar ve dansları ile de sıklıkla adından söz ettiren Esra Dermancıoğlu hakkında tüm detayları öğrenelim…

Esra Dermancıoğlu Kimdir?

Özellikle sosyal medyayı aktif olarak kullanan Esra Dermancıoğlu bir kızı var. Fatmagül’ün suçu ne dizisindeki Mukaddes Yenge rolüyle tanınan Esra Dermancıoğlu, bir çok dizi ve film de rol almıştır.

13 yaşında lisanslı yüzücüydü ve Türkiye birincisi olmuştu. Dermancıoğlu, Şahika Tekand’ ın Stüdyo Oyuncuları’nda eğitim aldı. Yurt dışında katıldığı workshoplardan sonra Laçin Ceylan’dan ders aldı. Daha sonra ise Derya Alabora’nın konservatuvardaki derslerine katıldı. Küçük yaşlarından beri hep sahnede olmak, performans sergilemek, oyunculuk yapmak istedi.

Gülse Birsel’in teklifiyle “Avrupa Yakası”nın 6’ncı sezonunun 163’üncü bölümünde konuk oyuncu olarak kamera karşısına geçti. Ardından Demet Akbağ’ın “Sen Harikasın” dizisinde konuk oyunculuk yaptı. Esra Dermancıoğlu, başrollerini Beren Saat ve Engin Akyürek’in oynadığı “Fatmagül’ün Suçu Ne?” dizisindeki rolü ile tanındı.

2013 yılında senaryosunu Birol Güven’in hazırladığı, yönetmenliğini Müfit Can Saçıntı’nın yaptığı “Doksanlar” dizisinde Şükran Tuncay karakterini canlandırırken, Ümit Erdim, Erkan Köse, Deniz Oral, Renan Bilek, Esra Dermancıoğlu, Pelin Öztekin, Arif Erkin Güzelbeyoğlu, Beste Bereket, Atılay Uluışık, Açelya Akkoyun, Sinem Yener Ekşioğlu, Gamze Gözalan, ile beraber rol aldı

👉 Belma Belen Kimdir, Kaç Yaşında?


Esra Dermancıoğlu Hayatı ve Biyografisi

7 Aralık 1968 tarihinde İstanbul’da doğan Türk dizi ve sinema oyuncusudur. Zeynel Abidin Cümbüş’ ün torunudur. Ana eğitimini Pierre Loti lisesinde tamamlayan Dermancıoğlu, daha sonra Franklin College İsviçre’de eğitimini sürdürmüştür. Dermancıoğlu, Şahika Tekand’ın eğitim verdiği Stüdyo Oyuncuları’ n da oyunculuk eğitimi ve Derya Alabora’nın konservatuvarında ses dersleri almıştır.

Ayrıca yurt dışında da çeşitli dersler almıştır. Oyunculuk kariyerine ise ilk olarak, bir arkadaşının doğum gününde Gülse Birsel’in teklifi ile başlayan Dermancıoğlu, Avrupa Yakası isimli Türk televizyon dizisinin 6. sezonunun 163. bölümünde konuk oyuncu olarak yer almıştır. 2010 yılında ise çekimleri yalnızca bir gün süren Moral Bozukluğu ve 31 isimli filmde rol almıştır.

Ayrıca çeşitli televizyon dizilerinde konuk oyuncu olarak rol alan Dermancıoğlu, Fatmagül’ün Suçu Ne? isimli televizyon dizisinde Mukaddes rolü ile kameraların karşısına geçmiş ve tanınır olmuştur. Kadın İşi: Banka Soygunu isimli sinema filminde Dürdane rolünü canlandırmıştır. Eşinden oyuncu olmasını istemediği için boşanan Dermancıoğlu’nun bu evliliğinden bir kızı bulunmaktadır.

Ödülleri:

2014 – 9. Uluslararası Dadaş Film Festivali – En iyi kadın oyuncu (Kadın İşi: Banka Soygunu)

Filmleri ve Dizileri : 

2017 – Ayla: The Daughter of War (Sebahat Dilbirliği)(Sinema Filmi)
2016 – Kırgın Çiçekler (Zehra Terinci) (TV Dizisi)
2015 – Muhteşem Yüzyıl: Kösem (Cennet Hatun) (TV Dizisi)
2015 – Merdiven Baba (Süheyla)(Sinema Filmi)
2015 – Hayalet Dayı (Samet)(Sinema Filmi)
2014 – Ulan İstanbul (Aytop) (TV Dizisi)
2014 – Sil Baştan (TV Dizisi)
2014 – 9on (Ressam Mami) (Sinema Filmi)
2013 – Kadın İşi: Banka Soygunu (Dürdane)(Sinema Filmi)
2013 – Galip Derviş (Konuk Oyuncu)(TV Dizisi)
2013 – Doksanlar (Şükran Tuncay)(TV Dizisi)
2012 – Küçük Hesaplar (TV Dizisi)
2010 – 2011 – Fatmagül’ün Suçu Ne? (Mukaddes Yenge)(TV Dizisi)
2009 – Moral Bozukluğu ve 31 (Sinema Filmi)
2009 – Sen Harikasın (TV Dizisi)
2009 – Avrupa Yakası (6. Sezon) (TV Dizisi)

İnstagram 👉Esra Dermancıoğlu 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu