Yaşam

Esra Ezmeci Tuzlu Su ve Çapalama Nedir? Tuzlu Su Çapalama Tarifi

Esra Ezmeci Tuzlu Su ve Çapalama Nedir? Tuzlu Su Çapalama Tarifi. Psikolog Esra Ezmeci katıldığı bir TV programında tuzlu su ve çapalama yöntemiyle ilişkilerin pozitif yönde artacağını, eşler arasında ilginin sevginin artacağını belirttikten sonra merak edilen konular arasında yer aldı. Esra Ezmeci tarafından belirtilen tuzlu su ritüellerini gerçekleştiren kadınlar, eşlerinin kendilerine karşı daha iyi davrandıklarını ve daha ilgili olduklarını belirtiyor.

Esra Ezmeci Tuzlu Su ve Çapalama Nedir?

Psikolog Esra Ezmeci katıldığı televizyon programlarında tuzlu su ile alakalı bilgilendirmeler yapmış ve tuzlu suyun evli kadınlar başta olmak üzere birçok kişi için faydalı olduğunu belirtmiştir. Çapalama; bir şeyi diğer bir şeyle bağlayarak aralarında ilişki kurmaktır. Diğer bir değişle; belirli bir duyguyu ya da duyu organlarını harekete geçiren, bir tür uyarıcı. Çapalama yönteminin amacı, kişiye olumlu yahut olumsuz anları ya da yaşanmış ruh hallerini hatırlatmasıdır.


Esra Ezmeci Tuzlu Su Çapalama Tarifi

Tuzlu su ile yıkanan insanlarda asit seviyesi dengelenir ve vücut sağlığı korunur. Aynı zamanda kas spazmının önlenmesi, kasların sağlıklı bir şekilde çalışması, krampların ortadan kalkması ve ağrıların engellenmesi tuzlu su ile mümkündür. Banyo yaparken kullanılması gereken tuzlara İngiliz tuzu, pembe himalaya tuzu ve ölü deniz tuzu örnek olarak gösterilebilir.

Kadınlarda dişilik enerjisi var. Ancak çok aktif çalışmak ve erkek gücü gerektiren işleri yapmak onların enerjisel dengesini bozuyor. Bundan dolayı, haftada 1 kere banyodan sonra 1 litre suya 2 çorba kaşığı tuzu döküp, bu suyu sağ tarafınızdan komple tüm vücuda dökün ve 1 gece böyle kalın. Ertesi gün kalktığınızda kendinizi çok iyi hissedeceksiniz. Akabinde, eşinizden gelen iltifatlara hazır olun.

Sağ taraftan sola giden enerji, kadınların dişilik enerjisidir. O yüzden, sağ taraftan sola doğru dökmek lazım. Soldan sağa gelen ise, eril enerjidir.

Tuzlu su yöntemini yaptıktan sonra odada kırmızı ve siyah renkleri kullanın. Mesela küçük kırmızı objeler alın. Çünkü kırmızı, dişil enerjiyi ve cinselliği artıran bir renktir. Güzel kıyafetler giyinip yatağa doğru mumlar, güzel kokular ve tütsüler yerleştirin.

Özellikle yatak odanızda ayna olmasın. Ayna, enerjisel olarak sadakatsizliği ve ilişkilerdeki güvensizliği tetikleyen bir şeydir. O yüzden yatak odasından aynalarınızı kaldırın. En azından gece yatarken eşinizle aynanın üzerine bir örtü örtün..

Bunun yanı sıra, evliliklerde haftada 1 gün birbirinize güzel sözler söyleyin. Ona teşekkür edin, onu dinleyin. Örneğin, o gün içerisinde 3 olumlu 1 olumsuz bir şey söyleyin. Ancak olumsuz olan durumda bile karşı tarafı eleştirirken doğru üslup kullanarak onu aşağılamadan anlatın. Bir erkeğe muhtaç olduğunuzu değil; ona ihtiyacınız olduğunu hissettirirseniz o sizin daha çok yanınızda olmak ister.


Esra Ezmeci: Instagram

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu