Kimdir

Esra İçöz Kimdir, Kaç Yaşında? Esra İçöz Hayatı ve Biyografisi

Esra İçöz Kimdir, Kaç Yaşında?. TRT Müzik ekranlarında gördüğümüz Türk Sanat Müziği Sanatçısı olan Esra İçöz Kimdir? merak edilmekte. TRT Sanatçısı olarak da bilinen ve birbirinde değerli bir çok parçayı seslendiren Esra İçöz Kaç Yaşında? Sakin hayatı ve kariyeri ile dikkatleri üzerine çeken ünlü sanatçı Esra İçöz Hayatı ve Biyografisi sizler için derledik. İşte tüm merak edilenler…

Esra İçöz Kimdir?

TRT ekranlarında Akşam Sefası adlı programdan tanıdığımız Esra İçöz, 1978 yılının Ocak ayında İstanbul’da dünyaya geldi. İlköğretim, Ortaokul ve Lise eğitimin İstanbul’da tamamladıktan sonra Burhan Felek Lisesi’ni bitirmiştir. 1994 senesinde Üsküdar Musiki Cemiyeti’ne dahil olmuş ve 5 sene repertuvar, nazariyat ve usul dersleri almıştır. 1996 senesinde ise İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı sınavını kazanmış ve aynı anda 2 bölümü de birden okumaya hak kazanmış, Ses Eğimi bölümünde eğitim almıştır.

Ses eğitimi bölümünde eğitimine başladı. Alâeddin Yavaşça, Tülun Korman, Çetin Körükçü, Selahattin İçli, Rahmi Sönmezocak gibi değerli hocalardan ders aldı. Aynı yıl TRT İstanbul Radyosu’nun açmış olduğu amatör ses yarışmasında Marmara bölge birincisi seçildi.

1997’de yine TRT İstanbul Radyosu’nun yetişmiş ses sanatçı sınavını kazanarak bu kurumda görev yapmaya başladı. TRT’de birçok konser ve etkinliklerde yer aldı. 2001’de İTÜ Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü’nden birincilikle mezun oldu, bir yıl müzik öğretmenliği yaptı.

👉 Zeruj Kimdir, Kaç Yaşında? 

Esra İçöz Hayatı ve Biyografisi

Türk Sanat Müziği sanatçısı, sunucu, yapımcı olan Esra İçöz, 2004’te bestekâr Esma Karamancı’nın eserlerinin yer aldığı “Yaşamın Sesi” albüm çalışmasında solistlik yaptı. 2005 yılında kurulan Cemal Reşit Rey Türk Müziği topluluğuna katılan Esra İçöz, TRT İstanbul Radyosunda, “Solistlerden Birer Şarkı” ve “Solistler Geçidi” programlarının prodüktörlüğünü yapmaktadır.

Sanatçı ilk albümünü 2007 yılı Haziran ayında Türk Sanat Müziğinin sevilen eserleri ve fantezi müziklerden oluşan “İstanbul” adıyla piyasaya sürdü. Aynı yıl Almanya Hannover’de düzenlenen devlet zirvesinde konser verdi. 2007 yılında “Lezzet Durağı” ve “Göster Kendini” adlı programlarda da sunucu olarak görev aldı. Diğer yandan çeşitli mekânlarda sahne almaya devam etti.

İnstagram 👉 Esra İçöz

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu