Yaşam

Ev Çiçeği İsimleri Resimli: Yeşil Yapraklı ve Rengarenk Ev Çiçeği Türleri

Ev Çiçeği İsimleri Resimli: Yeşil Yapraklı ve Rengarenk Ev Çiçeği Türleri. Evinize güzellik katacak, çiçekler yetiştirmek isteyenler için yeşil yapraklı en güzel rengarenk ev çiçeği isimlerini bu makalemizde listelerdik. Evde veya ofiste çiçek yetiştirmek düşük bütçeyle ortamı canlandırmak için eşsiz bir nimet. Ayrıca sağlık içinde sizi stresten ve endişeden uzaklaştırdığı ve insanların modunu yükselttiği de bilimsel olarak bir gerçek. Evinizde yetiştirdiğiniz çiçekler doğal nemlendirici vazifesi görür ve ortamın nen oranını dengeler. İşte evinize güzellik katacak Yeşil Yapraklı ve Rengarenk Ev Çiçeği isimleri.

Ev Çiçeği İsimleri: Yeşil Yapraklı ve Rengarenk

Evde çiçek yetiştirmenin evinizi ucuz maliyetli güzelleştirmenin yanı sıra sağlık açısından da birçok faydası bulunuyor. Bilimsel araştırmalara göre de  çalışma alanınızda saklı bitkileri ve çiçekleri bulundurmak yaratıcı performansınızı ve problem çözme becerilerinizi önemli ölçüde artırabiliyor. Bir diğer araştırmaya göre ise konsantrasyonu, verimliliği ve çalışanların sağlığını yüzde 47 oranında arttırdığı söyleniyor.

Menekşe

İlk olarak listemize rengarenk çiçekler içinde en çok tercih edilen menekşe çiçeği ile başlayalım. Menekşe çiçeği, Latincede “Viola tricolor” olarak adlandırılan, yıllık veya ömürboyu olarak yetiştirilebilen, yassı yapraklı ve çok renkli bir bitkidir. Bu çiçekler genellikle mavi, pembe veya beyaz renklerde olabilir ve yapraklarının arkasında koyu renkli lekeler olabilir. Menekşe çiçekleri, çoğunlukla bahçelerde, çiçek bahçelerinde ve çiçek saksılarında yetiştirilir. Ayrıca, menekşe çiçekleri popüler bir çiçek tasarımı malzemesi olarak da kullanılmaktadır.


Kırmızı Anaryum

Yeşil yapraklı ve kırmızı çiçekli Anaryum çiçekleri, genellikle kırmızı, pembe veya beyaz renklerde olabilir ve yapraklarının arkasında koyu lekeler olabilir. Bu çiçeklerin gövdeleri uzun ve düzgün olabilir ve çiçekleri yaprakların üzerinde dik durur. Kırmızı Anaryum çiçekleri, genellikle evlerde ve ofislerde saksı olarak yetiştirilir ve bu çiçekler çok süslü ve gösterişli görünürler. Ayrıca, Kırmızı Anaryum çiçekleri, çiçek tasarımı için popüler bir malzeme olarak da kullanılır.


Orkide

Orkide çiçekleri, genellikle mavi, pembe, beyaz veya sarı renklerde olabilir ve çok farklı şekillerde olabilirler. Orkide çiçekleri, genellikle tropikal ve subtropikal bölgelerde yetişirler ve bu çiçeklerin bazı türleri, açık havada bile yetiştirilebilirler. Orkide çiçekleri, evlerde ve ofislerde saksı olarak yetiştirilir ve bu çiçekler çok süslü ve gösterişli görünürler. Ayrıca, orkide çiçekleri, çiçek tasarımı için popüler bir malzeme olarak da kullanılır.


Guzmanya

Guzmanya çiçekleri, genellikle pembe, kırmızı veya beyaz renklerde olabilir ve yapraklarının arkasında koyu lekeler olabilir. Bu çiçekler, genellikle evlerde ve ofislerde saksı olarak yetiştirilir ve bu çiçekler çok süslü ve gösterişli görünürler. Ayrıca, Guzmanya çiçekleri, çiçek tasarımı için popüler bir malzeme olarak da kullanılır.


Kamkat

Kamkat çiçeği yıllık veya ömürboyu olarak yetiştirilebilen, süslü ve gösterişli çiçeklerdir. Kamkat çiçekleri, genellikle pembe, kırmızı veya sarı renklerde olabilir ve yaprakları genellikle geniş ve yassıdır. Bu çiçekler, genellikle bahçelerde ve açık alanlarda yetiştirilir. Kamkat çiçekleri, çiçek tasarımı için popüler bir malzeme olarak da kullanılır.


Barış Zambak

Barış zambağı gösterişli bir bitkidir ve oldukça az bakım gerektirir. Bu büyük bitkinin büyük yeşil yaprakları ve zarif beyaz çiçekleri vardır. Barış zambağının yaprakları sarkmaya başladığında sulama zamanının geldiğinin göstergesidir. Barış zambakları evcil hayvanlar için zehirlidir bu nedenle evde kedi ve köpekleriniz varsa ulaşamayacakları bir yerde yetiştirin.


Yasemin

Yasemin çiçeği doğal oda spreyi isteyenler için mükemmel bir seçimdir. Yasemin çiçekleri, genellikle beyaz, pembe veya sarı renklerde olabilir ve yaprakları genellikle ince ve uzun olabilir. Bu çiçekler, genellikle bahçelerde ve saksılarda yetiştirilir. Yasemin çiçekleri ev ve ofis tasarımı için popüler bir malzeme olarak da kullanılır.


Kalamondin Portakalı

Kalamondin ayrıca evde bakım gerektirmeyen bir süs bitkisi olarak da popülerdir. Bu bitkinin yaprakları, parlak ve ince uzun şekildedir ve genellikle açık yeşil renktedir. Çiçekleri de küçük ve güzel olup, turuncu veya sarı renklerde olabilir. Kalamondin bitkisi, güneş ışığının bol olduğu ve nemli bir ortamda iyi bir şekilde yetişebilir.


Devetabanı

Devetabanı çiçeği genellikle çok kısa bir gövdeye sahip olur ve çok büyük, kalın, yumuşak yapraklara sahiptirler. Devetabanı çiçeği, çiçek açmaz ama dekoratif bir görünüme sahiptir. Bu çiçekler genellikle evlerde bahçelerde yetiştirilir ve çok popülerdir, çünkü çok güzel görünürler ve kolay yetiştirilirler. Devetabanı çiçeği ayrıca çok dayanıklı bir bitkidir ve nem ve güneş ışığına iyi tolerans gösterir.


Ficus Benjamin

Küçük bir ağaç görünümünde olan bu çiçek 2-3 metreye kadar büyüyebilmektedir. Bu bitki genellikle evlerde, ofislerde ve diğer iç mekan ortamlarında yetiştirilir. Bu bitkinin yaprakları genellikle uzun ve düzgün şekilli, yeşil renktedir. .


Kauçuk Bitkisi

İç mekan çiçeklerinden biri olarak bilinen Kauçuk çiçeği evin havasını temizlemektedir. Evin havasını temizlediği gibi evi de süslemektedir. Evde yetiştiriciliği yaparak ev havasının daha iyi olmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle ev süslemelerinde en çok tercih edilen çiçekler arasında kauçuk çiçeği gelmektedir.


👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Papatya (Chrysanthemum)
  Sardunya (Geranium)
  Orkide (Orchidaceae)
  Spathiphyllum (Barış Lilyumu)
  Şemsiye Bitkisi (Schefflera)
  Sukulentler (Suculents)
  İncir Yaprağı (Ficus lyrata)
  Zeytin Ağacı (Olea europaea)
  Fil Gelişimci (Alocasia)
  İncir Yaprağı (Ficus benjamina)
  Peperomia
  Begonya (Begonia)
  Ananas Bitkisi (Ananas comosus)
  Afrika Menekşesi (Saintpaulia)
  Yıldız Ağacı (Polyscias)
  Mantar Bitkisi (Clivia)
  Limon Ağacı (Citrus × limon)
  Paskalya Kaktüsü (Easter Cactus)
  Flamingo Çiçeği (Anthurium)
  Begonya (Begonia rex)
  Palmiye (Palm Tree)
  Yucca
  İç Melek (Monstera deliciosa)
  Kaktüsler (Cacti)
  Afrika Laleleri (Agapanthus)
  İncir Yaprağı (Ficus elastica)
  Pothos (Epipremnum aureum)
  Teraryum Bitkileri (Terrarium Plants)
  Papaya (Carica papaya)
  Bahçe Zambakları (Gardenias)
  Hanımeli (Honeysuckle)
  Frezya (Freesia)
  Kalanchoe
  Şeftali Ağacı (Prunus persica)
  Zambak (Lily)
  Kırmızı Kaktüs (Christmas Cactus)
  Manolya (Magnolia)
  Su Teresi (Hydrocotyle)
  Sukulent Kaktüs (Cactus Succulent)
  Rüya Otları (Dream Herbs)
  Zambak (Lilium candidum)
  Makro Dendrobium Orkide (Dendrobium macrophyllum)
  Mavi İncir Yaprağı (Ficus petiolaris)
  Uçan Böcek (Flying Beetle)
  Tropikal Ağaçlar (Tropical Trees)
  Gümüş İncir Yaprağı (Ficus argentaria)
  Bal Sarmaşığı (Hedera)
  Gelin Duvağı (Gypsophila paniculata)
  Yosun (Moss)
  Kuyruklu Yıldız (Bromeliads)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu