Kimdir

Evren Devrim Zelyut Kimdir, Nerelidir? Evren Devrim Zelyut Hayatı ve Biyografisi

Ekonomi konusunda yaptığı analizlerle gündeme gelen Evren Devrim Zelyut hakkında tüm bilinmesi gerekenleri makalemizde bulabilirsiniz...

Evren Devrim Zelyut Kimdir, Nerelidir?. Ekonomist olan Evren Devrim Zelyut, özellikle de YouTube da yayınladığı videolar ve yaptığı yorumlarla gündeme gelmiştir. Bir kanalın canlı yayınına katılarak ekonomi hakkında yorumlar yapan analist Evren Devrim Zelyut, yazıları da oldukça fazla okunmakta. Rıza Zelyut oğlu olan Evren Devrim Zelyut, twitter da farklı yorumları da mevcuttur. Gelin birlikte Evren Devrim Zelyut Hayatı ve Biyografisi öğrenelim…

Evren Devrim Zelyut Kimdir, Nerelidir?

Sürekli hareketli olan kur için AKP’nin muhteşem Kur Korumalı Mevduat ürünü olarak değerlendirmiştir. Ekonomi hakkında oldukça önemli öngörüleri olan Evren Devrim Zelyut, eğitimi ile de bağlantılı olarak katıldığı programlarda yaptığı yorumlar da oldukça merak edilmektedir. Hal böyle olunca Evren Devrim Zelyut Dolar konusundaki yorumları da takipçileri tarafından sürekli merak edilmekte.

Rusya Ukrayna Savaşı sırasında “Evren Devrim Zelyut: Hesap şimdi şaştı” diyerek bir açıklama yapmıştır. Yorumuna devam ederek; AKP’nin muhteşem Kur Korumalı Mevduat ürünü sırtını dayamış hazineye, siz dolar almayın Lira’da kalın, kur artarsa Türk Hazinesi garibandan zamlarla, vergilerle parayı alır size öder diyor.

Bu sistem geçici olarak kuru tutmaya muvaffak oldu. Ancak dedik ki, Amerikan Merkez Bankası FED bastığı 9 trilyon doları geri çekmeye başlarsa işler karışır. Dolar kıtlaşır ve kuru tutmak mümkün olmaz. Ama bir ay önce ne diyorlardı? Yaza FED bu işlemi yaparken bize Rus turist gelir, 35-40 milyar dolar alırız onlardan, Allah bereket versin der, yola devam ederiz.

İşte bu hesap şimdi şaştı. Ruslar Ukrayna’yı istilaya başlayınca turizm gelirleri oldukça tehlikeye girdi. Bunun nedeni Putin’in kızıp Türkiye’ye turist göndermeme gibi bir karar alma ihtimali değil. İşgal hareketi ile Rusya yaptırımlara uğrayacak ve ekonomisi küçülecek. Rus halkının alım gücü düşecek. 2022 yazında Rusların operasyon sürecinde %10’dan fazla değer kaybetmiş Ruble ile satın alma güçlerinin doruğunda olacağını sanırım kimse söyleyemez. Türkçesi, Rusların tatile çıkma dermanı kalmayacak şeklinde yorumlamıştır…


Evren Devrim Zelyut Hayatı ve Biyografisi

Evren Devrim Zelyut Yeniçağ Gazetesi Yazarıdır. Yeniçağ’ da ekonomiye dair değerlendirmelerde bulunan Evren Devrim Zelyut aynı zamanda Gazeteci-Yazar Rıza Zelyut’ un da oğludur. Avrasya Yatırım YouTube kanalı için de ekonomi yorumları yapan Evren Devrim Zelyut hisse senedi, altın ve döviz piyasalarına, hane halklarına ve reel sektör üzerine değerlendirmelerde bulunuyor.

5 yıllık borsa tecrübesine sahip olan Evren Devrim Zelyut daha sonra banka aracı kurumu ve aracı kurumda 10 yıl çalışmıştır. Borsacı olduğu da bilinen Evren Devrim Zelyut ekonomi lisans ve yüksek lisans derecesi olan, sermaye piyasası kurulu lisansına sahiptir.

👉 Mete Çubukçu Kimdir, Nereli? 


Rıza Zelyut kimdir?

Rıza Zelyut 1948 yılında Ormancık, Niksar’da dünyaya geldi. Rıza Zelyut Türk gazeteci, araştırmacı yazardır.

1980 öncesi Türkiye’nin öğretmen örgütü olan Töb-Der örgütlenmesinde aktif rol aldı, yöneticilik yaptı. Tokat, Niksar, Kızıldere Nahiyesi’ n de 30 Mart 1972 yılında gerçekleştirilen Kızıldere Katliamı’ nı yazdığı ilk kitabı “Sonsuz Yarım Gün” 1980 sonrası Cunta yönetimi tarafından yakıldı ve Zelyut tutuklandı. Cezaevinden çıktıktan sonra Hürriyet Gazetesi’nde gazeteciliğe başladı. Güneş Gazetesi’nde uzun yıllar köşe yazarlığı yaptı. Akşam Gazetesi ve Güneş Gazetesi yazarlığı. Medya Sokağı İnternet Sitesi, Aydınlık ve Toplumsal Haber’de köşe yazarlığı yapmaktadır.


Twitter 👉 Evren Devrim Zelyut

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu