Yaşam

Evrenin ‘Doğru İnsanları’ Hayatımıza Göndermesinin 6 Nedeni

Evrenin ‘Doğru İnsanları’ Hayatımıza Göndermesinin 6 Nedeni. Evren fark etmeseniz bile size doğru zamanda doğru insanları gönderir. Sevgiye veya gerçek bir bağlantının ortaya çıkmaya hazır olduğunuzu düşünebilirsiniz, ancak bu doğru olduğunuz anlamına gelmez.

Evrenin ‘Doğru İnsanları’ Hayatımıza Göndermesinin 6 Nedeni

Kendi aklımızda doğru yerlere geldiğimizde, evren bize sonsuza dek ya da sadece bir an için yaşamlarımızda olması gereken insanları gönderecektir. Bu insanlar bizi kendimizin daha iyi versiyonları olmaya itecek ve hayatlarımızda ilerlerken bize gerçekten dersler verecekler. Bu evrenin yolumuza gönderdiği insanlar bize  ruh düzeyinde bağlıdır.  Enerjileri geri kalanlar arasında öne çıkacak.

Aşağıda, evrenin kendisinin insanları yaşamlarımıza gönderebilmesinin bazı nedenlerini inceleyeceğim. Bu nedenlerden bazıları biraz aptalca görünse de, daha büyük resme baktığınızda hepsi büyük bir şeye katkıda bulunur. Hayat göründüğü gibi değildir ve bazen en küçük farklılıklar en büyük değişikliklere yol açabilir.

1. Biz olması gerektiği gibi

Eğer olması gerektiği gibi olursak, evren bizi ödüllendirecektir. Yaptığımız şeylerin ve izlediğimiz yolların farkında. Evren ile ne kadar uyumlu olursak, o kadar çok ödül alırız.


2. Doğru desteğe ihtiyacımız var

Hepimiz izin verdiğimizden çok daha kırılgandır. Fiziksel ya da duygusal destek önemlidir. Hayattaki en kötü noktalarımızdayken, evren bunu görebilir. Bizi neşelendirmek için evrenin getirdiği insanlara şaşıracaksınız.


3. Bir ders almamız gerekiyor

Hayatta birçok ders öğreniriz ve belirli biriyle mücadele edersek, evren bu dersi almamızı kolaylaştırmak için birini hayatımıza gönderir. Bu hem iyi hem de kötü bir şey olabilir. Önümüzdeki dersle ilgili acıyı yaşamak istemese de, bunu deneyimleyerek kendimizin daha iyi bir versiyonu haline geleceğiz.


4. Bir şekilde büyüyen yardıma ihtiyacımız var

Büyümemiz gerektiğinde, evren bazen bize birlikte büyüyecek birini sağlar. Başka biriyle büyümek büyülü bir şeydir ve fırsatı takdir etmeliyiz. Bu kişi, tüm hayatımızı birlikte geçirip geçirmediğimiz bir kişi olsun, hala hayatlarımız üzerinde derin bir etki yapacak biri.


5. Neye izin vermememiz gerektiğinin farkında olmalıyız

Doğru sınırları belirleyemediğimizde evren, dünyalarımızı tamamen mahveden birini önümüze koyabilir. Bu kişi bizi ayırabilir ve bizi her yönden kırabilir ama biz buna katlanmamamız gereken şeyleri öğreneceğiz. Bunu yaparken, sınırlarımızın nerede olması gerektiğini ve başkalarının onları geçmesine izin vermemenin ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz.


6. Şifa konusunda yardıma ihtiyacımız var

İster kayıp aşk, travmatik deneyimler ya da sadece genel depresyon yüzünden olsun, hepimizin iyileşmeye yardıma ihtiyacı var, hepimiz sevgiye ihtiyacımız var. Hepimiz birçok farklı şeyden geçiyoruz ve bu şeylerin bazılarıyla yüzleşmek zor. Evrenin yanımızda getirdiği birine sahip olarak bu tür şeyler üzerinde çalışabiliriz.

Evren, doğru insanlar olduklarını düşünüp düşünmememiz konusunda doğru insanları önümüze getirir. Onlarla yaşadığımız şeylerin acı verici olabilmesi, onların yaşamlarımızda olması gerektiği anlamına gelmez. Bu dünyada olan her şey bir sebepten dolayı olur. Evrene güvenin ve nerede olduğunuzu görün.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu