Kimdir

Filiz Şahenk Kimdir, Kaç Yaşında? Filiz Şahenk Hayatı ve Biyografisi

Bir dönem ABD merkezli Forbes dergisinde Türkiye’nin en zengin isimleri listesinde yer aldıktan sonra gündemden düşmeyen Ayhan Şahenk kızı olan Filiz Şahenk Kimdir? merak konusu oldu. Doğuş Holding Kurucusunun kızı ve aynı zamanda Ferit Şahenk‘in kız kardeşi olan Filiz Şahenk Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Filiz Şahenk Kimdir?

Türkiye’ nin en zengin isimleri arasında yer alan ve aslen Niğdeli olan Filiz Şahenk, 1967 yılında Ankara’da doğdu. Babası Doğuş Holding‘in kurucusu Ayhan Şahenk, annesi Deniz Şahenk’tir. Abisi ise Holding’in başında ki isim olan Ferit Şahenk’tir. İstanbul’da yaşayan Filiz Şahenk, halen bekar ve hiç evlilik yapmamıştır.

1974 yılında Doğuş Holding markalarından biri olan ”Filiz Makarna”, Filiz Şahenk’in adı verilerek kurulmuştur. 1992 yılında kurulan Ayhan Şahenk Vakfı başkanlığını abisi Ferit Şahenk, başkan vekilliğini ise Filiz Şahenk yürütmektedir. Filiz Şahenk, 2014 yılında ABD’ye giderek, habis olmayan beyin tümörü nedeni ile ameliyat oldu.

2014 yılında Forbes’a göre 2,4 milyar dolar şahsi serveti ile Türkiye’nin en zenginleri arasında 9. sırada yer alan Filiz Şahenk, 2020 yılı Haziran ayı itibari ile 2.1 milyar dolar serveti ile Dünya’da ki en zengin 1000 kişi arasındadır.

👉 Eda Gök Kimdir, Kaç Yaşında? Eda Gök Hayatı ve Biyografisi


Filiz Şahenk Hayatı ve Biyografisi

Doğuş Holding kuruluşlarından biri olan “Filiz Makarna”ya kendisinin adı verilmiştir. Halen bekar olan Şahenk, 1992 yılında kurulan Ayhan Şahenk Vakfı’nda başkan vekilliği yapmaktadır. 2014’de ABD‘de habis olmayan beyin tümörü nedeniyle ameliyat olmuştur.

Filiz Şahenk, Doğuş Holding A.Ş.’nin hissedarı. Doğuş Holding’in kurucusu olan ve 2001’de geçirdiği kalp krizi sonucunda Ayhan Şahenk’in kızıdır. Filiz Şahenk, şirketin marka giyim ve turizm işlerini yürütmektedir. Gucci, Emporio Armani, Loro Piana, ve Tod’s gibi markaların Türkiye temsilcisidir. Sağlık, çevre, eğitim ve sosyal refah konularına odaklı çalışan, babası adına kurulmuş vakfın da başkanlığını yürütmektedir. Abisi Ferit Şahenk Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı.

👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu