Gündem

Fiyat Artışları Bunu da Yaptırdı: Boş Baklavanın Kilosu 19.90 TL’den Satılıyor!

Hayat pahalılığı her gün artarken satışlarını artırmak isteyen esnaf boş baklava satışına başladı.

Son dönemlerde gelen zamlardan dolayı üretim maliyetleri artan esnaf doğru orantıda satış fiyatlarını da arttırdı. Alım gücünün düşmesiyle satışlarını arttırmak isteyen tatlıcılar da boş baklava satışına başladı. İçinde ceviz ve fıstık bulunması gereken baklava içi boş bir şekilde kilosu 19.90 TL’den satılmaya başlandı. Sosyal medya da boş baklava satışının duyulmasından sonra tatlıcılar tepkiler geldi.

Boş Baklavanın Kilosu 19.90 TL’den Satılıyor!

Artan maliyetler ve art arda gelen zamlar sonrası esnaf sıkıntılı günler yaşarken, bir tatlıcının satışları artırabilmek için bulduğu çözüm olay oldu. Ceviz ve fıstık gibi tatlı yapımında kullanılan kuruyemiş ürünlerinin fiyatının artmasıyla normal baklava fiyatının alıp başını gitmesiyle yeni bir tatlı çeşidi yaratıldı. Kilosu 210 lirayı aşan cevizli baklavanın yerine herhangi bir malzeme olmadan ‘boş baklava’ üreten bir tatlıcı görenleri şaşırttı.

Kilosu 19.90’dan satılan boş baklavayla ilgili sosyal medyada pek çok kullanıcı tepkilerini dile getirirken, tatlının üreticisi ‘boş baklava‘ya yoğun ilgi olduğunu belirtiyor.


👇 Boş Baklavaya Sosyal Medyadan Gelen Tepkiler👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu