Yaşam

Fotoğraf Çekilirken Nasıl Pozlar Verilir? Boydan Poz Verme Şekilleri

Fotoğraf Çekilirken Nasıl Pozlar Verilir? Boydan Poz Verme Şekilleri. Profesyonel bir fotoğrafçı ile fotoğraf çekimi mi yapıyorsunuz yoksa arkadaşınızın cep telefonunda fotoğraf çekmeye mi karar verdiniz? Fotoğraflar için nasıl poz verileceğini bilmiyor musun ? Yüzünüz kameraya dönükken elleriniz ve bacaklarınızla ne yapmalısınız? Hangi fotoğraf çekimi pozları seçilmeli? Manken gibi poz vermeyi öğrenmek ister misiniz? Makalemizde ayakta ve boydan en güzel poz önerilerini bulabilirsiniz. İşte en güzel poz verme önerileri…

Duruşunuzda Özgüven Olsun

İlk pozu da beğenmiş olabilirsiniz ama sizi takip edenlerin çoğu beğenmeyecektir. Sizin fotoğraflarda rahat görünmenize gerek yok. Duruşunuzla karşınızdakine “evet ben buradayım” demelisiniz.


Dik Durmak Yerine Eğri Durun!

Unutmayın kendinizi çekerken dik durmak her zaman kötü görüntü oluşturur. Dik durmak yerine hafif eğik durmanız hem boyunuzu daha uzun gösterecek hem de daha rahat daha özgüvenli görünmenizi sağlayacaktır.


Düz Durmayın!

Düz duruşlarda beliniz kalın görünür. Yapmanız gereken belinizi hafif kaydırarak fotoğraf çekilmek. Ellerinizin avuç içi belinize temas etmemeli gizlemeye çalıştığınız anlamına gelir. Arkaya doğru koyarak daha güzel bir duruş sergileyebilirsiniz.


Bacakların Estetik Duruşu

Eğer fotoğraflarınız daha estetik dursun, pozunuz daha iyi çıksın istiyorsanız bacaklarınızı dümdüz tutmayın. Bacaklarınızı kıvırmak size daha estetik bir görüntü kazandıracak ve daha çok beğeni almanızı sağlayacaktır.


Bacakların Aldığı Pozisyona Dikkat Edin!

Bacaklarınızın birbirine yakın olması özgüvensiz bir duruş sergiler. Bu şekilde fotoğraf çekilirken kolunuzu biraz uzaklaştırmanız çok daha iyi olacaktır.


Dirsek Göstermeyin

Dümdüz görünen dirsek kötü çıkmanıza sebep olur. Ayrıca, ellerinizden biri boynunuza veya kafanıza dayanıyorsa, orantı kurallarını ihlal ettiğiniz için yine kötü çıkarsınız. Kollarınız çerçevedeyse, elleriniz de görünür olmalı.


Işık ve Duruşun Önemi

Öncelikle belirtmeliyim ki hemen hemen her fotoğrafta güneşin önünüzde olması gerek. Bu tarz bir pozda belinizi doğrultarak nefesinizi alıp karnınızı sıkın ve ellerinizin konumuna dikkat edin.


Bir Ayak Önde

Bir ayağınızı öne atarak oturur pozisyonda verdiğiniz pozlar Instagram takipçileri için beğeni yağmuruna tutulmaya hazır. Stil sahibi bir fotoğraf çekilmek isteyenler için en çok tercih edilen pozlardan biride bir ayağı öne uzatarak poz vermektir.


Gülümsemenize Dikkat Edin

Kameraya düz bakmak yerine eğer kahkülünüz yoksa hafif yana bakmak çok daha iyi olacaktır. Gülümsemenize gelirsek kasıntı bir gülüştense doğal samimi ama daha dikkat çekici bir gülümseme yani yamuk bir gülüş kameraya uzak olan kısım daha kapalı olmalı.


Yüzünüzde Ciddiyet Olmalı!

Bir çoğumuz sempatik görünmeye çalışırız. Aslında olması gereken hafif ciddi bir bakış, ellerin tamamı cepte olmamalı, baş parmaklar dışarda kaşınızın biri hafif kalkık kaşlar biraz bükülmüş tarzında verilen pozlar emin olun çok daha iyi duracaktır.


El ve Saçın Önemi

Saçınızı tutmak istiyorsanız lütfen yolacak gibi tutmayın yapmanız gereken sadece saça temas etmek bu kadar basit. Saçınıza gelicek olursak yakın çekimlerde saçın çoğunluğunun sağ ve sol tarafa yatırılması yüzünüzü daha zarif gösterecektir.


Sağa Sola Bakmaya Çalışmayın!

Size tatlı gelebilir ama gözlerinizin beyaz kısmının bu kadar çok görünmesi hiç hoş durmayacaktır.


Asker Değilseniz Bu Şekilde Durmayın!

Hafif bacağınızı kaydırmak hem boyunuzu uzun gösterecektir hem de belinizi inceltecektir. Elinizi nereye koyacağınızı bilmiyorsanız çok basit kemerinize zarif bir dokunuş.


Doğal Duruş

Aslında doğal gibi görünen çalışılmış poz dersek daha iyi olur, bu tarz pozlar nedense çok sempatik görünüyor. Yapılması gerekenleri ok işaretliyle gösterdik size kalan yanınızda biri var da onunla konuşuyormuşsunuz gibi yan tarafa bakmak.


Belinizi İnceltecek Duruş!

Fotoğraf çekilirken hafif yan dönüp omzunuzu diğer omzunuza oranla hafif yukarı kaldırırsanız beliniz ince görünecektir. Boyunuz uzun görünebilmesi içinse bir bacağınızın bir adım önde durmalı.


Sırtınızı Düz Tutun

Eğer oturarak poz verecekseniz kaykılmayın. Mutlaka sırtınızı düzleştirerek oturun. Bu hem daha havalı ve özgüvenli hem de daha zayıf görünmenizi sağlar.👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu