Kimdir

Gazeteci Kemal Öztürk Kimdir, Nerelidir? Kemal Öztürk Hayatı ve Biyografisi

Gazeteci Kemal Öztürk Kimdir, Nerelidir? Soruları Habertürk’te yazarlık ve TV programlarındaki gündeme dair yaptığı yorumlarla en çok merak edilen isimler arasında yer alıyor. Gazeteci, yönetmen, danışman ve yazar olan Kemal Öztürk Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenlere bu makalemizden ulaşabilirsiniz.

Gazeteci Kemal Öztürk Kimdir, Nerelidir?

Gazeteci, yönetmen, yazar ve danışman olan Kemal Öztürk 22 Eylül 1966 yılında Ağrı‘da doğmuştur ve 2024 yılı itibariyle 58 yaşındadır. Kemal Öztürk evli ve üç çocuk babasıdır.

İlk ve orta öğrenimini Sakarya’da tamamlayan Öztürk, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. 1990 yılında çeşitli dergilerde makaleler yayınlayarak yazı hayatına başladıktan sonra 1995 yılında profesyonel gazeteciliğe adım atmıştır. Aynı zamanda televizyon haberciliği ve belgesel yönetmenliği yapan Öztürk’ün, yerli ve yabancı televizyon kanallarında çok sayıda belgeseli yayınlanmıştır.


Kemal Öztürk Hayatı ve Biyografisi

Kemal Öztürk 2003 yılında TBMM Başkanı İletişim Danışmanlığını yapmıştır. 2005 yılında TBMM Başkanı başdanışmanlığı görevine getirilmiştir. Son olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Basın Danışmanlığını yapan Kemal Öztürk, 2011 yılı Şubat ayında bu görevinden ayrılmıştır.

03 Ağustos 2011 tarihinde Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak atanan Öztürk 3 yılı aşkın süre bulunduğu görevinden 1 Aralık 2014 tarihinde istifa etmiştir. Öztürk 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren Yeni Şafak Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmaya başlamıştır.

Öztürk’ün siyasal iletişim, yakın tarih, şehir iletişimi, politik tarih ve iletişim konularında çok sayıda makale ve kitapları yayınlandı. Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden milletvekili aday adayı olmuştur. 28 Eylül 2020 tarihinden itibaren Habertürk Gazetesinden köşe yazarlığı ve Habertürk TV’de siyasi yorumculuk yapmaya başlamıştır.

Kemal Öztürk: Twitter


İlginizi Çekebilir  👇

👉 Gazeteci Faruk Aksoy Kimdir, Nerelidir?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu