Gündem

Geçen Sene YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklandı? 2022 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

2022 YKS tercihini yapan adaylar tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını heyecanla bekliyor. Üniversite adayları geçen sene YKS sonuçlarının ne zaman açıklandığını öğrenerek 2022 YKS sonuçlarının ne zaman açıklanacağını aşağı yukarı tahmin etmek istiyor. Peki Geçen Sene YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklandı? 2022 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanır? Gelin hep birlikte bu soruların yanıtlarını öğrenelim.

Geçen Sene YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklandı?

2022 YKS sınavına giren adaylar tercih işlemleri 5 Ağustos tarihinde tamamladı ve sonuçların açıklanacağı tarihi heyecan ile beklemeye başladı. ÖSYM tarafından yapılan duyuruda YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından gerçekleştirilecek olan üniversite kayıtlarının 22 Ağustos’ta başlayacağı duyuruldu. Buradan yola çıkarak 2022 YKS tercih sonuçlarının en geç 19 Ağustos tarihinde açıklanmasını bekliyoruz.

Tercih sonuçları kaç gün sonra açıklandı?

2018’de 16 gün sonra,

2019’da 7 gün sonra,

2020’de 12 gün sonra,

2021’de 18 gün sonra açıklandı


YKS Tercih Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

YKS tercih sonuçları ÖSYM açıklama yaptığı andan itibaren sonuc.ösym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile sorgulama yapılabilecek.


Üniversite e-Kayıt Nasıl Yapılır?

E kayıt, ilk kayıt yerine geçiyor. Elektronik kayıt olarak da adlandırılan e kayıt, online ya da internetten kayıt olarak da adlandırılır. Elektronik kayıt zorunlu değildir ancak birebir başvuru ile asıl kayıt zorunludur.

Elektronik kayıtlar e-Devlet üzerinden alınıyor. YÖK’ün e-Devlet üzerinden sunduğu “turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit” adresi üzerinden üniversite e-kayıt işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem için adayların sistemdeki bilgilerinin doğrulanmış olması gerekir.

E-KAYIT EKRANI İÇİN TIKLAYIN


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu