Kitap

Girişimcilerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Vizyon Geliştiren Girişimcilik Kitapları

Girişimcilerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Vizyon Geliştiren Girişimcilik Kitapları. Hayat tüm tecrübeleri yaşayacak kadar uzun değil. Bu nedenle kitap okumak başkalarının tecrübelerini bilmek ona göre hareket etmek için en iyi araç.

Girişimcilerin Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar

Girişim yaparken hangi iş sektöründe olursa olsun tecrübelerden, yeni fikirler ve düşünceleri genişletmek için girişimciler tarafından kaleme alınmış kitaplar okumak vizyonunuzu geliştirecektir. Bu makalemizde girişimcilerin şirketlerini hedeflediği noktaya getirebilmesini sağlayacak ve vizyonlarıyla ile sizlere ilham kaynağı olacak girişimcilerin mutlaka okuması gereken en iyi vizyon geliştiren kitapları bir araya getirdik. Bu kitaplar işletmesini büyütmek veya kendini girişimcilik alanında geliştirmek isteyenler için altın değerinde bilgiler içeren kitaplardır.


1. Profit First ( Önce Kâr)

İşletmelerin% 66’sı kuruluşundan sonraki 10 yıl içinde başarısız oluyor. Bunun en önemli nedeni? Zayıf para yönetimi. İşletmeler zamanın başlangıcından beri aynı finansal denklemle çalışıyorlar, bu nedenle işletmelerin başarısızlık oranını bozmak için önce gelirimizi yönettiğimiz modeli bozmamız gerekiyor. İşte burada ‘Önce Kâr’ devreye giriyor. Önce Kâr, kâra, giderlere ve gelire devrim niteliğinde bir şekilde yaklaşan gördüğüm tek model. İşinizde daha fazla para kazanmak istiyorsanız ‘Önce Kâr’ (Profit First) okuyarak başlayın.


2. Atomic Habits (Atomik Alışkanlıklar)

Alışkanlıklar ve tutarlılık, başarılı uzun vadeli işlerin iki bileşenidir. Yine de, insanlar alışkanlıklarını sürdürmekte inanılmaz derecede zorlanırlar. Çoğu insanın yeni Kararlarının başarısız olmasının nedeni budur. ‘Atomik Alışkanlıklar’ hayatınızın ve işinizin bu yönüne yaklaşımınızı değiştirmenize yardımcı olacaktır. ‘Atomik Alışkanlıklar’, psikoloji ve eyleme geçirilebilir çıkarımların bir kombinasyonu aracılığıyla sizi günden güne başarıya doğru yönlendirecektir.


3. The Alchemist (Simyacı)

Girişimciler, yolculuğa büyük ölçüde göz yumarken, ilerlediğimiz hedefe kafayı takmış durumdalar. Ancak, hedefe ulaşma kabiliyetimizi belirleyen yolculuktur. 13 yıllık girişimcilikten sonra yolculuğun önemini anladım ve varış noktasına daha az önem vermeye başladım. ‘Simyacı’, her girişimcinin bakış açısını varış noktasından yolculuğa kaydırmasına yardımcı olacak çok önemli bir kitaptır.


4. The E-Myth Revisited 

Birçok girişimci, girdikleri endüstriye tutkulu oldukları veya özellikle yararlı bir beceriye sahip oldukları için işe giriyor. Tutku ve beceriden evrimleşemeyen ve liderliğe, iş dünyasına ve sistemlere geçiş yapamayan çoğu girişimci, kaçınılmaz olarak işini kaybeder. E-Efsane, başarılı işin gereklerini ortadan kaldırır. Bu kitabı okurken öğreneceğiniz en büyük değişim işinizde çalışma yaklaşımından uzaklaşmak ve işinizde çalışma yaklaşımına doğru ilerlemektir.


5. The Tipping Point (Devrilme Noktası)

Çok sayıda girişimci, işlerinde kritik bir kitleye ulaşmak için gereken işi yapmaya istekli değildir. İşletmenizi kurmaya veya büyütmeye yönelik bir veya iki girişim yeterli değildir. ‘Devrilme Noktası’, kritik kütleye ulaşmak ve bir hareket yaratmak için ne gerektiğini açıklıyor. Bunun en sevdiğim illüstrasyonu, Sasquatch Müzik Festivali’nde dans eden adam. Aptal gibi görünerek birkaç dakika yalnız kaldı, ama umursamıyor. Dans etmeye devam ederken, bir kişi ona katılır ve bir diğeri ona katılır, ta ki bir sürü insan onunla dans edene kadar. Çok fazla girişimci ilk makalelerinde veya ilk videolarında popüler olmak istiyor.

Başarıya ulaşmak bir ayağınızı diğerinin önüne koymak ve hayal ettiğiniz işe giden yolculuğunuzda istikrarlı bir şekilde yürümekle ilgilidir. Bu kitaplar başarıya kolaylıkla ulaşmanıza yardımcı olacaktır.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu