Teknoloji

Google Classroom İle Yapabileceğiniz 20 Harika Şey

Google Classroom İle Yapabileceğiniz 20 Harika Şey. Çağımız teknoloji çağı ve iyice Dijital teknoloji artmakta hal böyle olunca öğrenci ve öğretmenler için de Dijital Öğrenme çok değişti. Öğrenciler artık çevrimiçi olarak araştırma makalesi yardımı alabilir ve öğretmenler de okullarda görevlerini yaparken Google Classroom dan destek alarak işlerini kolaylaştırabilirler.

Google Classroom Nasıl Kullanılır?

Öğretmenlerimiz artık çok fazla zaman kaybetmeden daha verimli plan yapabilir, iletişim kurabilir ve öğretebilirler. İşte bu büyük değişikliğe ve ilerlemeye izin veren böyle bir gelişmedir. Google Classroom. Aktif bir internet kullanıcısıysanız veya en iyi makale yada ödev yazma hizmetini araştırıyorsanız, Google Class‘a rastlamış olabilirsiniz. Son günlerde, Google Class sınıflarda ki bir kara tahta veya akıllı tahta kadar  yaygın olmaya başladı. Hızlı ve kolay bir şekilde harmanlanmış bir sınıf oluşturmanıza yardımcı olmakla birlikte, öğrencilerin ödev oluşturmasını ve çalışmalarını toplamasını kolaylaştırmak için Google Drive ile entegre olur .

Kaynakları Paylaşma

Google Classroom ile bir video, belge veya bağlantı yükleyebilir ve öğrencilerinize iletebilirsiniz. Bu, bilgilerin hızlı bir şekilde dağıtılmasını kolaylaştırır.


Kağıt Kullanmanıza Gerek Yok

Google Classroom, Google Dokümanlar’ı kullanır, bu da artık kağıt kullanmanıza gerek olmadığı anlamına gelir. Bir öğretmen, öğrencilere doldurmaları için boş bir Google Dokümanı veya bir şablon gönderebilir. Ardından, Google Classroom her öğrenci için bir kopya oluşturur ve öğrencinin işi bitirdikten sonra teslim etmesini mümkün kılar.


Bir Ders Oluşturun

Google Classroom, öğrencilere rastgele işler atamak yerine bir adım daha ileri giderek ödev oluşturmanıza olanak tanır. Bu araçla bir açıklama yazabilir ve birkaç belge, video ve bağlantı ekleyebilirsiniz. Bu, öğretmenin tüm sınıf için bir ders oluşturmasını sağlar.


Gönderim Sürecini Basitleştirir

Çoğu öğrenci ödevini tamamlarken diğerleri çevrimiçi araştırma makaleleri satın alır, ancak bazıları Google dokümanlarını bitirdikten sonra çalışmalarını teslim etmeyi unutur. Google Classroom, herhangi bir belgeyi öğretmenin ve öğrencinin Google Drive’ına hemen yerleştirerek durumun çözülmesine yardımcı olur. Öğrencinin tek yapması gereken, çalışmalarını gönderdiği konusunda öğretmeni uyarmak için Google Classroom’da “teslim olmak”.


Sınıfta Ekip Çalışmasına Olanak Sağlar

Öğrenci, bir araştırma ödevi satın almak yerine, öğretmenin bir belgeyi paylaşabileceği Google Classroom’u kullanabilir ve ayrıca öğrencinin belgeyi görüntülemesini veya düzenlemesini isteyip istemediğini seçebilir. Bir belge oluşturarak ve öğrencinin aynı belgeyi düzenlemesine izin vererek, öğrencilerin araştırma makalelerine çevrimiçi olarak katkıda bulunmalarına olanak tanır.


Sınıf Duyuruları Yayınlayın

Google Classroom’daki bir başka benzersiz özellik, kullanıcının sınıf duyuruları yayınlamasına izin vermesidir. Tek yönlü iletişim ile ortak araştırma makalesi yazma hizmeti web sitelerine alışkınız, ancak burada öğrenciler duyuruyu yayınlayabilir ve duyuru hakkında yorum yapabilir.


Öğretmenler Süreç

boyunca rehberlik sunabilir Makale yazarları, yazma süreci boyunca rehberlik sunar. Benzer şekilde, Google Classroom bir öğretmen-öğrenci ilişkisi kurmaya yardımcı olur. Bir klasör oluşturmanıza ve Google Drive’ınızdan erişilebilecek görevler ayırmanıza olanak tanır. Öğrenciler ödevi yapma sürecindeyken, giriş yapabilir ve bir yorum bırakabilir veya ödev boyunca onlara rehberlik edebilirsiniz.


Ödev Soru-Cevap

Öğretmenler Google Classroom’da ödev yayınlayabilir ve öğrenciler bu konuda yorum bırakabilir. Öğrencilerin bir soru sormak veya cevaplamak için çağrılmayı beklemek zorunda olduğu öncekinden farklı olarak, Google Classroom, istedikleri zaman soru sormalarını ve istedikleri zaman cevap vermelerini kolaylaştırıyor.


Görevlere Doğrudan Bağlantı

Google Classroom, öğrencinin çalışmasını bir klasöre yerleştirir ve değerlendirme için öğretmeni uyarır. Benzer şekilde öğretmen, öğrencinin çalışmasına doğrudan bağlantı içeren bir öğrenci listesine de erişebilir. Bu şekilde, öğretmenin gönderilen çalışmayı aramak için Google Drive’larına bakmak için çok fazla zaman harcamasına gerek kalmaz.


Gizlilik ve Koruma

Sınıfta, öğretmen ve öğrencilerin belgelerine erişimi kısıtlamak önemlidir. Google Classroom, gizliliği korumak için bu tür belgelere erişimi kısıtlamanıza olanak tanır.


Öğretmene e-posta Gönderin

Google Classroom, öğrencilerin sorularını öğretmene e-postayla gönderebilecekleri veya takıldıklarında rehberlik isteyebilecekleri bir simge sağlar. Mesaj doğrudan öğrencilerin GAfE hesabından gelir, bu nedenle öğretmen, bunun öğrencilerden birinden geldiğinden emin olacaktır.


E-posta Yoluyla Geri Bildirim

Öğretmen, öğrencinin çalışmasını değerlendirmeyi bitirdiğinde, e-posta yoluyla bireylere veya tüm öğrencilere genel bir geri bildirim sağlayabilir. Google Classroom, eğitmenin ödevle birlikte bir not yayınlamasına olanak tanır ve öğrenci daha dinamik bir deneyim sağlayan bir yorum verebilir.


Klasörler Oluşturun

Bu araçla, öğretmenin Google Drive üzerinden her ödev için bir klasör oluşturması daha kolaydır. Bu, öğrencilere görevlerin dağılımını kolaylaştırır.


Öğrenmek İçin Yararlı Bilgileri Paylaşma

Öğrenciler yeni şeyler aramak ve keşfetmek için hızlıdır ve sınıf içinde ve dışında öğrendiklerini birbirine bağlayabilir ve Google Classroom’da paylaşabilirler. Öğrenciler Google Dokümanlarını, bağlantıları, resimleri veya videoları başkalarıyla paylaşabilir.


Notları Dağıtın

Öğrenciler not almak için çok zaman harcamak yerine tartışmaya odaklanabilirler. Diğerlerinin kolayca erişebilmesi için notları Google Classroom’da yayınlayabilirler.


Görevleri Planlayın

Google Classroom’da bir ödev oluşturmak ve siz ve öğrenciler için bir teslim tarihi atamak kolaydır. Bu, önceden plan yapmalarını ve ödevi zamanında teslim etmelerini sağlar.


Google Dokümanları Oluşturun 

Classroom sayfasında öğrenciler oluştur’a tıklayabilir ve yeni bir Google dokümanı açılır. Doküman, öğrencinin adını ve görevini içerir ve Google Drive’daki ödev klasörüne kaydedilir.


Tek Bir Ödevde Birden Çok Dosya Oluşturun

Google Classroom, eğitmenin öğrencilere bir ödevde birden fazla belge atamasına olanak tanır. Bu şekilde öğrenciler birden fazla dosya oluşturabilir ve tüm parçaları tek bir yerde gönderebilir.


Bu nedenle, Google Classroom, sınıfta çok yardımcı olduğunu kanıtlayan bir başka önemli araç gibi görünüyor. Bu harika özellikler, eğitim sisteminin bir parçası olmaya değer olduğunu gösteriyor. Kaydolmadıysanız, buradan kontrol edebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Sınıfta Kullanılabilecek 10 Teknoloji Aracı

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu