Sıradaki içerik:

Discord’da Birinin Sesi Nasıl Kapatılır?

Windows 10 İçin En İyi 6 PDF Düzenleyici

avatar

admin

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 1

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

PDF, belgeleri çevrimiçi paylaşmak için popüler, çok yönlü ve güvenli bir dosya biçimidir. Ancak, doğru uygulama olmadan bir PDF dosyasını görüntülemek ve düzenlemek karmaşık oluyor. Bu makalemizde PDF, belgelerin hataları düzeltmenize, formları doldurmanıza, bir sözleşmeye imza eklemenize, resimleri değiştirmenize ve daha pek çok şeye yardımcı olacak çok sayıda PDF düzenleyicisi var aşağıda, PDF dosyalarınızda değişiklik yapmanıza yardımcı olacak Windows 10 için en iyi PDF düzenleyicilerinizi sizler için listeledik.

Windows 10 için En İyi 6 PDF Düzenleyicisi

1. Sejda PDF Düzenleyici

Sejda, yerel depolama alanınızdan, bulut depolama alanınızdan veya diğer web sitelerinden PDF’leri yüklemenize olanak tanıyan ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip Windows 10 için en iyi ücretsiz PDF editörüdür. Diğer çevrimiçi PDF düzenleyicilerden farklı olarak Sejda, yüklenen tüm dosyaları iki saat sonra sunucularından siler, böylece önemli belgelerinize güvenebilirsiniz.

Güvenliğin yanı sıra, metin, resim, açıklama ve bağlantı eklemek veya Windows’ta bir PDF dosyasını imzalamak için ihtiyacınız olan tüm gerekli düzenleme seçeneklerini bulmak kolaydır. Ayrıca, Sejda’da önceden var olan metni düzenleyebilirsiniz ve çoğu düzenleyicinin yaptığı gibi belgenize filigran eklemez.

2. Acrobat Pro DC

Pek çok PDF düzenleyici mevcuttur, ancak Acrobat Pro DC, bir Mac’te PDF’leri düzenlemek isteyen Windows ve macOS kullanıcıları için açık ara en iyi PDF düzenleyicisidir . 

Acrobat Pro DC, PDF formatı için endüstri standardı olan Adobe’den gelir ve PDF’leri görüntülemenize, düzenlemenize, dönüştürmenize ve paylaşmanıza olanak tanıyan güçlü araçların yanı sıra bir PDF okuyucu sunar .

PDF düzenleme araçlarının tamamı , taranmış belgeleri metne ve notlar, vurgular veya yorumlar gibi ek açıklamalara dönüştüren mükemmel bir optik karakter tanıma (OCR) motoru içerir. Ayrıca PDF’nizdeki sayfaları yeniden sıralayabilir veya silebilir, sayfa yönünü değiştirebilir, PDF’yi birden çok dosyaya bölebilir veya birden çok dosyayı tek bir PDF’de birleştirebilirsiniz .

3. PDF-Xchange Düzenleyici

PDF-Xchange Editor, Windows bilgisayarlarda PDF’leri düzenlemek için mükemmel bir programdır. Yazılım, burada listelenen diğer araçlardan daha karmaşık bir arayüze sahiptir, ancak birçok yararlı özellik elde edersiniz.

Yerleşik OCR, PDF-Xchange Editor’ı, belgelerinin fotokopi veya taranmış kopyalarındaki metni tanımak için kullanan çoğu kullanıcı için popüler bir araç haline getirir. Yazılım, bu tür belgelerdeki metni tanır ve metni düzenlemenize veya yeniden biçimlendirmenize izin verir.

Metin yazı tipini değiştirmek istiyorsanız , Windows bilgisayarınızda halihazırda yüklü olmayan çok çeşitli yazı tipleri arasından seçim yapabilirsiniz.

PDF-Xchange Editor ayrıca tek tek PDF dosyalarını birleştirmenize veya bölmenize, PDF’leri bir URL’den yüklemenize, bilgisayarınızın yerel depolama veya SharePoint, Dropbox veya Google Drive gibi bulut depolama hizmetlerine izin verir . Ayrıca düzenlenen belgeyi yerel veya bulut depolama alanınıza geri kaydedebilirsiniz.

PDF formatında bir formu doldurmak istiyorsanız, belgedeki form alanlarını vurgulamak ve boşlukları doldurmak için PDF-Xchange Editor’ı kullanabilirsiniz. Bu, özellikle çok sayıda bölüm ve alan içeren bir başvuru formunu düzenlerken faydalıdır.

Uygulamayı normal bir yükleyici olarak veya bir USB flash sürücüde kullanmak için taşınabilir modda indirebilirsiniz 

4. PDFEscape Düzenleyici

PDFescape, internete bağlanabilmeniz koşuluyla herhangi bir işletim sistemi ve belli başlı tarayıcılarla çalışan basit ve kullanımı kolay web tabanlı bir PDF düzenleyicidir. 

Metin, resim ekleyebilir, yakınlaştırıp döndürebilir ve eski içeriği beyazlatabilir veya bir form tasarımcısı, okuyucu ve açıklama özellikleri dahil olmak üzere bir dizi standart araç kullanabilirsiniz.

Diğer PDF düzenleyicileri gibi, PDFescape kendi PDF dosyanızı bir URL’den, bilgisayarınızın yerel deposundan yüklemenize veya sıfırdan kendi PDF’nizi oluşturup bilgisayarınıza indirmenize olanak tanır .

5. Smallpdf

Smallpdf, bilgisayarınızdan veya bulut depolama alanınızdan bir PDF yüklemenize, üzerinde değişiklik yapmanıza ve ardından ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirmenize veya kaydetmenize olanak tanıyan kullanışlı, bulut tabanlı bir PDF düzenleyicidir.

Hızlı bir şekilde metin, görüntü ekleyebilir, şekilleri içe aktarabilir ve ana veya çizgi renklerini değiştirebilir veya belgenize bir imza ekleyebilirsiniz. PDF’yi düzenlemeyi bitirdikten sonra, PC’nize veya Dropbox hesabınıza kaydedebilir ve paylaşmak isterseniz, belgeyi indirmek için herkesin kullanabileceği bir bağlantı oluşturabilirsiniz.

6. Microsoft Word

Microsoft Word 2013, 2016 veya 2019 kullanıyorsanız, yeni bir araç öğrenmeden veya bunun için ayrı bir PDF düzenleyici indirmek zorunda kalmadan PDF’leri düzenleyebilirsiniz. Sadece PDF’yi açın, Word’ün PDF’yi dönüştürmesine izin verin, üzerinde belirli düzenlemeleri Word belgesi olarak yapın ve tekrar PDF olarak kaydedin. Hızlı temel düzenlemeler veya metin değişiklikleri yapmak istiyorsanız, Word basit bir araçtır ve mükemmel bir alternatiftir. Ancak, biçimlendirmesi her zaman orijinal PDF ile eşleşmez

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli