Yaşam

Gözaltı Kırışıklıkları Nasıl Giderilir? Gözaltı Kırışıklıklardan Kurtulmak İçin Doğal Çözümler

Gözaltı Kırışıklıkları Nasıl Giderilir? Gözaltı Kırışıklıklardan Kurtulmak İçin Doğal Çözümler. Gözaltı kırışıklıkları belli bir yaştan sonra her kadını rahatsız etmeye başlar. Pahalı alet ve ameliyatlar olmadan onlardan kurtulmak mümkün müdür? Cildin bir parçası olan bağ kollajen ve elastin liflerinin kırılması veya bir miktar hasar görmesi sonucu cilt bileşenlerinin zarar görmesi sonucu ortaya çıkan kırışıklıklar ortaya çıkar. Kırışıklık süreci kaçınılmazdır ancak bu süreye dikkat ediniz.

Gözaltı Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

Gözaltı bölgesinde cilt yaşlanmasının ilk belirtileri gözlenir, bu da bu bölgenin epidermal tabakasının çok ince (yaklaşık 0,5 mm) olmasından kaynaklanmaktadır. Göz çevresinde yağ ve ter bezleri, deri altı yağ ve kan damarları ile az miktarda kas dokusu yoktur. Paraorbital bölgenin cildi daha gerilir çünkü cilde elastikiyet ve sıkılık kazandıran kolajen lifler bu bölgede seyrek ağ benzeri bir yapıya sahiptir. Gevşek deri altı yağ dokusu ödeme eğilimlidir. Ayrıca göz bölgesinin sürekli yüklenmesi (gözlerin kısılması vb.) Kırışıklıkların oluşmasına neden olur. 25 yaşından itibaren gözaltı alanının cildi bu bölgede yüzeysel kırışıklıklar ve şişliklerle yaşlanmaya başlar. Yavaş yavaş kıvrımlar daha belirgin hale gelir.

Kozmetoloji ve plastik cerrahinin sunduğu etkili yöntemler arasında Botox enjeksiyonları, mezoterapi , şekillendirme ve blefaroplasti yer alır.

Mezoterapi, farmakolojik kokteyllerin – homeopatik ilaçlar, eser elementler, vitaminler, bitki özleri – deri altına enjeksiyonu ile gerçekleştirilir. Kontur plastikleri, hyaluronik asit bazlı doğal jel içeren implantların deri altına enjeksiyonu ile gerçekleştirilir.

Blefaroplasti veya göz kapağı estetiği ameliyatı, kırışıklıkların cerrahi olarak düzeltildiği bir yöntemdir. Operasyon sırasında üst ve alt göz kapaklarının fazla kısmı çıkarılır, bu sayede sadece kırışıklıkları, göz kapaklarının altındaki torbalanmaları ve üst göz kapağındaki sarkmaları gidermekle kalmaz, aynı zamanda gözle görülür bir gençleştirici etki de sağlar.

Deri altı Botoks enjeksiyonları için ilaç, doğal proteinler içerir – A tipi botulinumun saflaştırılmış nörotoksinleri. Sorunlu bölgeye deri altına Botoks enjeksiyonu, yüz kaslarını bozan siniri bloke ederek yüz kırışıklıklarının nedenini ortadan kaldırır.


Gözaltı Kırışıklıklarının Nedenleri Nelerdir?

Böylelikle belli bir yaştan sonra her kadını rahatsız etmeye başlayan kırışıklıkların temel nedenlerini sizlere sunuyoruz. Yaşam tarzınız kırışıklıkların görünümünü etkileyen ana faktörlerden biridir.Yaşam tarzı derken beslenme, egzersiz, dinlenecek zamanın olmaması, kötü alışkanlıklar, sürekli stres, uyku bozuklukları gibi faktörler içtiğiniz ürünlerden etkilenebilir. Sağlıklı beslenmeyi tercih eden kadınlarda bu durumlar daha sonra kendini gösterir. Kendinizi kırışıklıklardan korumak istiyorsanız gozlaltı, gıdanın bileşimini göz önünde bulundurmanız ve aynı zamanda sağlık tanımını ve niteliğini benimseyerek vacibdirİdman göz kırışıklıkları konuyla da kendini kanıtlıyor.

  • Kuru cilde sahip kadınlarda kırışıklıklar daha çabuk ortaya çıkar. “Tüylerim diken diken” olarak adlandırılan erken kırışıklıklar da yüksek yüz ifadeleri sonucunda oluşur.
  • Paraorbital bölgeye yönelik olmayan veya kalitesiz kozmetiklerin kullanımı, yoğun göz farı uygulaması, bu bölgeye krem, maske ve kese uygulamalarının kaba uygulaması kırışıklıkların ortaya çıkmasına neden olur.
  • Bilgisayar başında çok zaman geçiren kadınlarda aşırı göz yorgunluğu kırışıklıkların oluşmasına neden olabilir. İnce kas lifleri konvülsiyonlar şeklinde birikerek kan dolaşımını ve metabolizmayı bozarak göz çevresinde küçük kırışıklıklara neden olur.
  • Kırışıklıkların erken oluşması kalıtım ve yüzün anatomik yapısından kaynaklanır: Üst göz kapağında sarkma, kaşlarda sarkma, kesecikler, gözlerin derin yerleşimi. Kırışıklık oluşumunda kaçınılmaz olan ana faktör cildin yaşlanmasıdır.

Gözaltı Kırışıklıklardan Kurtulmak İçin Doğal Çözümler

Nedeni ne olursa olsun, 2 tür kırışıklık vardır: statik ve yüz (dinamik). Statik kırışıklıkların oluşumu ciltte doğrudan bir süreçtir: cilt liflerinde hasar, cilt yapısının yaşa bağlı zayıflaması vb. ile ilişkilidir.

Paraorbital bölgenin sürekli kas aktivitesinin bir sonucu olarak dinamik kırışıklıklar gelişir – kaslar kasılırken cilt kırışır ve gevşedikçe düzleşir. Yavaş yavaş, gözlerin altında örümcek ağları şeklinde küçük kırışıklıklar belirir. 30 yaşından sonra bu kusurlar daha belirgin hale gelir. Gözlerin altında ilk dinamik kırışıklıklar ortaya çıkar. Duygusal insanlarda olduğu kadar miyopi (yakın görme) ve sıklıkla şaşı olan hastalarda da bulunurlar. Yüzdeki kırışıklıklar kozmetik ile düzeltilmez.

Kırışıklıklar buzdağının sadece görünen kısmıdır, aslında oluşumları cildin daha derin katmanlarındaki değişikliklerden kaynaklanmaktadır. Kozmetik ve halk ilaçları, bir süreliğine kırışıklıkların gelişimini yavaşlatabilir veya gizleyebilir. Cilt yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak için daha güçlü yöntemler kullanılmalıdır.


ZEYTİNYAĞI MASKESİ

Cilt bakım yağlarına çok fazla para harcamak istemeyenler bu yağı tercih ediyor. Bu yaşlanmayı geciktirici yağ, yeterli A ve E vitamini içerir. Pek çok kişi fiyatının düşük olmasından dolayı etkisinin yeterli olmayacağını düşünse de, satın aldığınız birçok yağdan daha doğal olduğu için zeytinyağının cildinizi daha iyi besleyeceği unutulmamalıdır .ve cildinizin daha genç görünmesini sağlar. Doğal yağlar cilde nasıl uygulanır? Cildi nemlendiren ve sıkılaştıran bu yağları kırışıklıkların tedavisi ve tedavisi için kullanmadan önce cildin toz ve kirden iyice arındırılması gerekir. Temizleme işleminden sonra bir pamuk top doğal yağ ile damlatılmalı ve aşırı baskı uygulanmadan cilde masaj yapılmalıdır. Cilde aşırı baskı, cildin soyulmasına ve yaralar oluşturmasına neden olabilir. Yağlama işleminden sonra yaklaşık 10 dakika bekleyin ve ardından yağı çıkarmak için cildinizi ılık suyla yıkayın.


TEK YAĞ MASKESİ

Cildine özen gösteren kadınlar, susam yağının yüz cildi ve göz cildi için en çok kullanılan yağlardan biri olduğunu bilirler. Susam yağından yapılan kompres , göz çevresindeki kırışıklıklar için ideal bir çözüm olarak kullanılmaktadır. Bir pamuğu susam yağında on dakika bekletin ve gözünüzde tutun – bu işlemi yapmak yeterlidir. Kırışıklıklar için etkili bir besleyici maske hazırlıyorsanız, on gram susam yağına bir kapsül E vitamini eklemek iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olabilir. Böyle bir maske her gece beş dakika süreyle kullanılabilir. Kullandıktan sonra yüzünüzü yıkamanıza gerek yok. Bu sizi endişelendiriyorsa, fazla yağı yumuşak bir peçeteye batırın.


TEREYAĞ MASKESİ

Birçok kişi kırışıklıklarla mücadelede tereyağının etkinliğini bilir. Yağa parmak uçlarınızla masaj yapmanız, yağı alt ve üst göz kapaklarına sürmeniz, cilde batırmanız ve bütün gece bekletmeniz yeterlidir. Bu yöntem sadece kırışıklıkları azaltmakla kalmaz, aynı zamanda cildi onlardan tamamen kurtarır. Tereyağı bazlı bir maske yapmak için bir bardak kaynar suya iki çay kaşığı papatya çiçeği ve iki çay kaşığı ıhlamur çiçeği ekleyin ve on beş dakika demlenmeye bırakın. Daha sonra bu karışımdan iki yemek kaşığı alın ve bir çorba kaşığı eritilmiş tereyağı ve 1 tatlı kaşığı hint yağını kremsi olana kadar karıştırın. Kırışıklıkların görünümü ile mücadele etmek için her gece yatmadan önce kremi göz kapaklarına ve gözün köşesine sürmeniz yeterlidir.

Gözlenen kırışıklıklar, birçok kadının karşılaştığı cilt komplikasyonlarından biridir. Unutmayın, bugün, yarın ve yıllar sonra nasıl göründüğünüz tamamen size kalmış … Bu tür bir sorunla karşı karşıyaysanız, eminim ki bu yazı kırışıklıklarla mücadelenizde kullanabileceğiniz kaynaklardan biri olacaktır.


👉  Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu