Kimdir

Habertürk Yeni Sahibi Kim, Nereli? Habertürk Kimin Kanalı?

Habertürk Yeni Sahibi Kim, Nereli? Habertürk Kimin Kanalı. Geçtiğimi yıllarda satılan Habertürk kanalı kimin, sahibi kim, nereli? merak edilenler arasında yer aldı. Ciner Yayın Holding grubu tarafından alınan Habertürk Kanalı sahibi Turgay Ciner Kimdir, Kaç Yaşında? araştırılmakta. Gelin birlikte Turgay Ciner Hayatı ve biyografisini öğrenelim…

Habertürk Sahibi Kim?

Özel kanallar arasında yer alan Habertürk kanalı satılması sonrasında sahibi merak edilenler arasında yer aldı. Ciner Yayın Holding tarafından satın alınan Habertürk yeni sahibi Ciner Holding Yönetim Kurulu başkanı Turgay Ciner, Habertürk Tv, ile birlikte Habertürk Radyo ve Haberturk.com satın almıştır. Gelelim Turgay Ciner Kimdir? Hayatı ve Biyografisini öğrenmeye..

1956 yılında Artvin‘de dünyaya gelen Turgay Ciner, 2024 yılı itibari ile 68 yaşındadır ve aslen Artvinlidir. Eğitim hayatından bahsedecek olursak; İlk ve orta eğitimi ardından çalışma hayatına atılan Turgay Ciner Üniversite yıllarında ise ticari hayatına oto yedek parçacılığı yaparak başlamıştır.  Bunun üzerine ise ticari faaliyetlerine devam eden Ciner, Almanya’da bulunan kardeşi Tuncer Ciner ile Mercedes marka otomobil ithal etmeye başlaması ile birlikte ticari hayatına önemli adımlar atmıştır..


Turgay Ciner Hayatı ve Biyografisi

Aslında ticarete lise yıllarında başlayan Turgay Ciner, günümüzde kendini geliştirerek bir çok farklı alanda yatırımlar yapmaktadır. Yatırımlarından bahsedecek olursak; Enerji, Madencilik, cam ve kimyasallar, medya, denizcilik, hava taşımacılığı, turizm ve sigorta sektörlerinde yatırımları bulunmaktadır. Ayrıca yönetim kurulu başkanlığını Turgay Ciner’in yaptığı Ciner Grubu bünyesinde Park Termik, Park Teknik, Park Elektrik, Silopi Elektrik Üretim, Park Toptan Elektrik, Konya Ilgın Elektrik, Eti Soda, Ciner Resources LP, Kazan Soda, Park Cam gibi farklı sektörlerde de adından söz ettirmektedir..

Ciner Yayın Holding bünyesinde ise, Show TV, Habertürk Gazetesi, Habertürk TV, Bloomberg HT, Habertürk Matbaacılık, C Yapım Filmcilik, Ciner Denizcilik, Ciner Gemi, Park Denizcilik, Ciner Hava Taşımacılığı, Havaş Turizm, Larespark Hotel, Denmar Depoculuk, Park Sigorta şirketlerinde yatırımları bulunmaktadır..

Daha öncesi kariyerinden bahsedecek olursak; 1988 yılında 32 yaşına geldiğinde Anadolu Endüstri Holding’in ortaklarından Osman Yazıcı ile birlikte ortak iş yapmaya başlamış olup, Anadolu Endüstri’nin Irak’taki taahhütlük işlerini devralarak 1990 yılına kadar Irak’ta anahtar teslim işler yapmıştır. Ardından ise günümüze kadar bir çok başarılı proje ve farklı sektörlerde bir çok işe de imza atan Ciner, aynı zamanda Sosyal sorumluluk projelerinde de önde gelen isimler arasında yer almaktadır..

Son olarak belirtelim ki; Ciner Grubu’nun vizyonu içinde ifadesini bulan; “50 BİN 50″, yani “50 bin kişilik iş gücüne ulaşılması ile 50 eğitim kurumu inşası ve Milli Eğitim’e devri” hedefi çerçevesinde, sayıları her yıl artan modern eğitim kurumları inşa ettirilerek, Türk Milli Eğitimi’nin hizmetine sunulmaktadır.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu