Kimdir

Ezgi Köker Kimdir, Nerelidir? Ezgi Köker Hayatı ve Biyografisi

Ezgi Köker Kimdir, Nerelidir?. İncesaz grubunun solisti olan Ezgi Köker Kaç Yaşında? Geçtiğimiz yıllarda çıkardığı albüm sonrası çok kişiye ulaşan ve dinleyicilerinden tam not alan Ezgi Köker Aldemir Kiminle evli olduğu da merak konusu oldu. Ezgi Köker Fikrimin İnce gülü parçası ile ünlenmiş ve sonrasında günden güne sevilmiştir. Çok araştırılan Ezgi Köker Hayatı ve Biyografisini gelin birlikte öğrenelim…

Ezgi Köker Kimdir?

1984 yılında Kadıköy İstanbul’da doğan Ezgi Köker, Erol Köker ve Sevim Seçkin’in kızıdır. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda eğitim aldı. 2006 yılında Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu’nun kadrosuna katılan Köker, 2010 yılında Pera Ensemble adlı toplulukla yurtiçinde ve yurtdışında birçok konser verdi.

Ezgi Köker 2014 yılında Kalan müzikten yayınlanan Geçsin Günler albümüyle birlikte İncesaz grubuna katıldı. Sade, Geçsin Günler, İlk Nefes, Mehtap, Yüksek Dağlara Doğru, Mosaic isimli albümler çıkardı.

👉 Ömer Üründül Kimdir, Nerelidir? 


Ezgi Köker Hayatı ve Biyografisi

Ezgi Köker‘i kendi anlatımıyla dinleyecek olursak; Hikayem sanatın kucağına doğarak başladı. Kadıköy’de doğdum büyüdüm halen buradayım. İstanbul’un ve kültürümüzün çeşitliliğinden nasip alarak hayatıma ve müziğime yön verdim. İTÜ konservatuar mezunuyum. Çok küçük yaşlardan itibaren Klasik Türk Müziği’ne ve Halk Müziği’ne aşık ve aşinayım. Yine küçük denebilecek bir yaşta, Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu mensubu oldum. 2012 yılında ‘Sade’adlı bir albümüm yayınlandı. 2014’den beri İncesaz grubundayım.

İnstagram 👉 Ezgi Köker

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu