Kimdir

Hacer Foggo Kimdir, Nerelidir? Hacer Foggo Hayatı ve Biyografisi

Hacer Foggo Kimdir, Nerelidir?. Son günlerde yaptığı yorumlarla gündeme gelen Hacer Foggo Derin Yoksulluk Ağı kurucusu olarak tanındı. Katıldığı programlarda gündem ile ilgili yorumları ile dikkatleri üzerine çeken Hacer Foggo merak edilmekte. Bugün katıldığı Çalar Saat Programında da bir çok konuya değinen Hacer Foggo Hayatı ve Biyografisini sizler için derledik…

Hacer Foggo Kimdir?

Tokat ili zile ilçesinde doğan Hacer Foggo, roman hakları savunucusu gazeteci ve araştırmacı yazardır. İngiliz birisi ile evli olan Hacer Foggo,1980 darbesinden sonra Tokat Zile’den İstanbul’a gelmiştir. Cumhuriyet İlkokulu’nu bitiren Hacer Foggo Marksizm 2014’te “kentsel dönüşümün perde arkası: zorunlu göçler” konulu toplantının sunuculuğunu üstlenmiştir.

Aynı zamanda Kırmızı Püskül 1843-1846 Nesturi Katliamı kitabının da yazarıdır.
Öğretmen bir baba ve ev hanımı bir annenin kızıdır. Hakkında pek fazla bilgi olmayan Foggo’nun evli olduğu bilinmektedir. Yaşı ise halen gizliliğini korumaktadır.


👉 Anna Jarvis Kimdir? Anneler Günü’nü Tüm Dünyaya Yayan Kadın


Hacer Foggo Hayatı ve Biyografisi

Hacer Foggo, 1989 yılında gazeteciliğe başladı. Yaklaşık 20 yıl gazete, dergi ve radyolarda, söyleşiler, işçi-sendika ve insan hakları üzerine yazılar yazdı. Aynı zamanda sivil toplum alanında çalışmalar yaptı. 2014’te ‘Kentsel dönüşümün perde arkası: Zorunlu göçler” konulu toplantının sunuculuğunu üstlendi.

Foggo, İnsan Hakları Derneği, Çağdaş Gazeteciler Derneği gibi derneklerde uzun süre aktif olarak çalıştı. 2000’li yıllarda İstanbul ve Edirne’de Roman sempozyumu organizasyonunda yer aldı. Foggo aynı zamanda Kırmızı Püskül 1843-1846 Nesturi Katliamı kitabını kaleme aldı.

Hacer Foggo 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 2. Bölge Bölgesi, 18’nci sıradan milletvekili adayı oldu.

Foggo, CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü olarak çalışmalarına devam ediyor.


Twitter 👉 Hacer Foggo

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu