Kimdir

Hakan Taşıyan Kimdir, Kaç Yaşında? Hakan Taşıyan Hayatı ve Biyografisi

Hakan Taşıyan Kimdir, Kaç Yaşında?. Şarkılar bizi Söyler konuklarından olan Hakan Taşıyan merak konusu oldu. Hatırı sayılır bir dinleyici kitlesi olan Hakan Taşıyan Hastalığı nedir? merak edenler oldukça fazla. Bununla birlikte son hali de araştırılmaya başlandı. Şarkıcı ve oyuncu olan Hakan Taşıyan Şarkıları dinleyicileri tarafından da severek dinlenmekte. Gelin birlikte Hakan Taşıyan Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Hakan Taşıyan Kimdir?

Müzik kariyerinde ilerlerken bir dönemde oyunculuk yapan Hakan Taşıyan bu aksam Şarkılar bizi Söyler konuklarından biri. Hal böyle olunca bilmeyenler tarafından Hakan Taşıyan Kimdir? araştırılmaya başlandı. Hakan Taşıyan, 1 Nisan 1973 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Annesi Trabzonlu, babası ise Diyarbakırlıdır.

Çocukluk yaşlarından itibaren Saza ilgi göstermiş ve çalmaya başlamıştır. Daha sonra babasıyla beraber düğünlere gitmiştir. Ufak yaşlardan beri müziğe ilgiliydi ve bu nedenle askerliğini yaptığı sırada söylediği şarkılarla komutanları sesini çok beğendi ve destekledi. Onların desteğini arkasına alan ünlü sanatçı ilk kasetini piyasaya çıkardı. İlk kasetini çıkartma olayı şu şekilde oldu.

Önce İstanbul’da Unkapanı’nda bulunan bir takım yapımcıların yanına gitti fakat o yapımcılar Müslüm Gürses’i taklit ettiğini düşünüp pek ilgi göstermediler. Bunun ardından Ankara’ya giden Sanatçı Sıla Müzik ile beraber ilk kaseti olan Hesabım Bitmedi albümünü piyasaya çıkarttı.


Hakan Taşıyan Hastalığı Nedir?

Karaciğer sirozu ve böbrek yetmezliği tanısıyla Ankara Şehir Hastanesi’ne başvuran Hakan Taşıyan’ın, tedavisine başlanmıştı. Taşıyan’a, bir kadavradan karaciğer nakli, daha sonra ise kardeşi Sinem Saraçoğlu’ndan böbrek nakli yapılmıştı.

👉 Belma Simavi Kimdir, Kaç Yaşında? 


Hakan Taşıyan Hayatı ve Biyografisi

Çocukluk yaşlarından itibaren Saza ilgi gösteren ve çalmaya başlayan sevilen sanatçı, babasıyla beraber düğünlere gitmeye başladı. Küçük yaşlarından itibaren müziğe ilgi duyan Taşıyan, askerliğini yaptığı sırada söylediği şarkılarla komutanlarının beğenisini kazandı. Onların desteğini arkasına alan ünlü sanatçı ilk kasetini piyasaya çıkarmak için harekete geçti.

Ancak ilk kasetini çıkartmak için İstanbul’da Unkapanı’nda bulunan yapımcıların kapısını çalan Hakan Taşıyan’ın, Müslüm Gürses’i taklit ettiğini düşünüldü ve pek ilgi göstermediler. Bunun ardından Ankara’ya giden Taşıyan, Sıla Müzik ile beraber ilk kaseti olan Hesabım Bitmedi albümünü piyasaya çıkarttı.

İkinci kasetini 1997 tarihinde ise piyasaya çıkartan Hakan Taşıyan’ın bu kasetinin ismi Sensiz İki Gün oldu. Ünlü sanatçının en iyi albümleri arasında yerini alan bu albüm ile hayan kitlesi genişlerken, konserleri de yoğun ilgi ile karşılandı.

Üçüncü albümü Gözün Sevem’i piyasaya sunan Hakan Taşıyan, 1998 yılında Hesabım Bitmedi isimli dizide kamera önüne geçti. Ebru Destan ve Hilal Aslangiray ile başrolde oynayan Hakan Taşıyan, 201 yılında ise Güz Gülleri isimli dizide Kemal karakteri ile ekranlarda yer aldı.

İnstagram 👉 Hakan Taşıyan 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu