Kimdir

Haluk Bayraktar Kimdir, Kaç Yaşında? Haluk Bayraktar Hayatı ve Biyografisi

Haluk Bayraktar Kimdir, Kaç Yaşında? merak edilen isimler arasında yer aldı. Selçuk Bayraktar’ın abisi olan Haluk Bayraktar Ne İş Yapıyor, Evli mi? Gelin birlikte Haluk Bayraktar Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Haluk Bayraktar Kimdir?

TÜBİTAK, T3 Vakfı ve SAHA İstanbul’da da aktif bir şekilde rol üstlenen Haluk Bayraktar, aynı zamanda BAYKAR CEO’su olarak da görev yapmaktadır. Bir çok önemli projede yer alan Haluk Bayraktar, 1978’de İstanbul’un Sarıyer doğumludur. 2024 yılı itibari ile 46 yaşındadır. Babası Özdemir Bayraktar’ın kurduğu BAYKAR Teknoloji şirketinin Genel Müdürüdür. Bunun dışında TÜBİTAK’ın Yönetim Kurulu Üyesi, T3 Vakfı’nın ve SAHA İstanbul’un Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Bayraktar, 2000 yılında ODTÜ’de Endüstri Mühendisliği Lisans programını başarıyla tamamlamıştır. 2002 yılında ise Columbia Üniversitesi’nden yine aynı alanda yüksek lisansını bitirmiştir. ABD’deki eğitimini tamamlamasının ardından Türkiye’ye geri dönen Bayraktar, o dönem otomotiv yan sanayi alanında faaliyet gösteren Baykar’ın savunma sanayiinde milli ve özgün ilk İnsansız Hava Aracı Sistemleri Ar-Ge ve üretim faaliyetlerinde mühendislik yöneticisi olarak görev yapmıştır.


Haluk Bayraktar Hayatı ve Biyografisi

Asıl adı olan Lütfü Haluk Bayraktar, ilkokul; ortaokul ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Lisans tahsili için Ankara’ya giderek Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) Endüstri Mühendisliği bölümünü tamamladı. 1978 doğumlu olan Haluk Bayraktar, 2000 yılındaki mezuniyetinden sonra ABD’ye giderek Columbia University’de yüksek lisans eğitimi aldı. 2002’de yurda dönerek iş hayatına atıldı.

Babası Özdemir Bayraktar’ın kurduğu BAYKAR’da çeşitli birimlerde görevlendirilen Haluk Bayraktar, bir yandan Boğaziçi Üniversitesi’nde doktoraya başladı. Haluk Bayraktar, BAYKAR’da tasarım, test; üretim ve eğitim birimlerinde aktif bir şekilde rol üstlendi. Kardeşleri Selçuk ve Ahmet Bayraktar’la birlikte çalıştı.

Twitter 👉  Haluk Bayraktar


İlginizi Çekebilir 👇

👉Özdemir Bayraktar Kimdir, Nerelidir? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu