Kimdir

Haluk Özdil Kimdir, Ne İş Yapıyor? Haluk Özdil Hayatı ve Biyografisi

Haluk Özdil Kimdir, Ne İş Yapıyor? Haluk Özdil Hayatı ve Biyografisi. Sosyal medyada yaptığı paylaşımlar ve yorumları ile dikkatleri üzerine çeken Haluk Özdil Kaç Yaşında, Nereli? merak edilmekte. Ayrıca Haluk Özdil Ne Mezunu? Haluk Özdil ve Yılmaz Özdil kardeş mi? Gelin birlikte tüm merak edilenleri öğrenelim…

Haluk Özdil Kimdir?

20 eylül 2023 tarihinde Türkiye’yi ilgilendiren önemli gelişmeler olacağını belirten ve bunun anlatmak için Youtube, Twitter, TikTok gibi sosyal medya platformlarında videolar paylaşan Haluk Özdil Kimdir? araştırılmaya başlandı. Katıldığı programlar ve yaptığı yorumlarla adından sık sık söz ettiren ve dikkatleri üzerine çeken Haluk Özdil Edebiyat yazıları ve araştırmaları ile de bilinmektedir.

1957 yılında Ankara’da dünyaya gelen Haluk Özdil 2023 yılı itibari ile 66 yaşındadır ve aslen Ankaralıdır. eğitim hayatından bahsedecek olursak,  eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra memur olarak çeşitli kamu ve kuruluşlarda görev almıştır. Ayrıca; farklı kurumlarının dergilerine düzenli olarak yazılar yazarak kariyer hayatına adım atmıştır.


Haluk Özdil Hayatı ve Biyografisi

Bir çok farklı alanda kendini geliştiren ve yazarlık konusunda başarılı kitaplar yazan Haluk Özdil, bunların yanı sıra Ankara fotoğraf sanatçıları derneğinde hobi olarak başladığı fotoğrafçılık ülke içerisinde ödüller almıştır. Ayrıca fotoğrafları yurt dışındaki yarışmalarda 4 kez sergilenmiş ve “Arayış” adlı eseri Devlet Resim Heykel Müzesinin arşivinde yer almaktadır.

Kariyerinden biraz daha bahsedecek olursak;  memurluk hayatına 7 yıl sonra ara vererek İstanbul’a yerleşmiş ve burada ulusal başında çeşitli gazete ve dergilerde görev almıştır. Özdil, 1995 yılından itibaren sektörel bazda yayınlar çıkaran bir grubun yayın yönetmeliğini 2008 yılına yapmış daha sonra profesyonel çalışma yaşamını bırakarak yazın hayatına yönelmiştir.

Haluk Özdil Yazdığı Kitaplar

  • Isparta Uçağındaki Sır
  • On Dokuz & Atatürk Gerçeği Biliyordu
  • Kod 5
  • Reis’in Altı Saati & En Kritik Gece 15 Temmuz
  • Dijital Tapınak
  • Şarkısını Söylüyordu Deniz
  • Örümceğin Ayak İzi
  • Seçilmişler
  • Kod Adı Pegasus

Twitter’da Haluk Özdil 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu