Blog

Hayatınızı Değiştirecek İş ve Üretkenlik Hakkında En İyi TED Konuşmaları

Hayatınızı Değiştirecek İş ve Üretkenlik Hakkında En İyi TED Konuşmaları. İş-yaşam dengesi ve üretkenlik sorunları ile mücadeleler, herkesin hayatında ortak endişeler haline geldi. Daha üretken olabilmen için bir süre endişeli olmayı bırakman gerekir. Ama nasıl? Bu Ted konuşmaları, hayatınızı tersine çevirmek için alışılmadık ama pratik tavsiyeler sunuyor. Bu konuşmaları dinlemeyi bitirdiğinizde, kendinizi çok motive olmuş ve üretken hissedeceksiniz. Bu enerjiyi koruyun ve sonuçları görmek uygulayın. İşte sadece işte değil, hayatta da başarılı olan dahiler tarafından uygulamaya değer bazı fikirler.

Nigel Marsh’dan İş-Yaşam Dengesi Nasıl Çalışır?

Yazar ve pazarlamacı Nigel Marsh, işiniz ve kişisel yaşamınız arasında bir denge kurmanın radikal yollarını paylaşıyor. Sadece bu değil, aynı zamanda kaliteli bir yaşam sürmenin önemini de vurguluyor. Bu Ted konuşmasını dinledikten sonra, ideal bir günün gerçekte neye benzediğini anlayacaksınız – aile zamanı, kişisel zaman ve üretkenlik arasında dengeli bir gün.


Stefan Sagmeister’den Kapalı Zamanın Gücü

İşle ilgili en iyi TED konuşmalarından bazılarının neler olduğunu merak ediyor musunuz? Kesinlikle Stefan Sağmeister’in bize işten izin almanın önemini anlattığı yer olmalı. İşten bir yıllık maaşlı izin alma fikrini tuhaf ve pratik bulmayabilirsiniz, ama gerçekte mantıklı. Bir tatilde en iyi fikirlerini nasıl elde ettiğini paylaşıyor. Yeteneğinizin veya becerinizin eskimesini istemiyorsanız, onun tavsiyesine kulak vermelisiniz.


Shawn Anchor’dan Daha İyi Çalışmanın Mutlu Sırrı

Mutlu olmanın çok çalışmak gerektiğini düşünüyorsanız, Shawn Anchor’ın tartışması kesinlikle algınızı paramparça edecektir. Zihniyetinizi değiştirebilirseniz, sadece mutluluğunuzu değil, işinizde ve hayatımızın diğer bölümlerinde ne kadar başarılı olduğunuzu da değiştirmiş olursunuz. Yaşamak için mutluluğu araştırıyor, bu yüzden ona kulak vermelisin.


Dan Pink’ten Motivasyon Bulmacası

İşle ilgili en iyi TED konuşmalarından biri olan bu Ted konuşması, iş-yaşam dengesi üzerine farklı bir bakış açısı benimsiyor, yöneticilerle çalışanlara bakış açısı. Yöneticiler ve kuruluşlar, iş yerinde daha fazla üretkenlik getirenin ikramiye, komisyon, tatil vb. Şeyler olduğunu düşünmekten hoşlanırlar. Aksine, bu geleneksel motive ediciler yarardan çok zarar verir. Çalışanların daha uzun saatler çalışmasını sağlayabilir ancak düşünmeyi köreltir ve yaratıcılığı engeller. Sonuç olarak, işlerinden mutsuz ve tatminsiz kalıyorlar.


Nasıl Başarılı Olunur? Arianna Huffington’dan Daha Fazla Uyuyun

Daha başarılı olmak için uykunuzu kaybediyorsanız, aslında hedefinize yaklaşmaktan çok uzaklaşıyorsunuz demektir. Liderlerden toplum tarafından kölelik yapmaları ve kendilerini sonuna kadar çalışmaları beklenir. Siz de bunu yaparsanız, aslında yaratıcılığınızı, güveninizi, liderlik becerilerinizi ve yaratıcılığınızı engelliyorsunuz. Arianna Huffington tarafından yazılan bu Ted konuşması, size daha başarılı olmanın yani uyku için tek ve basit bir çözüm sunan en iyi Ted konuşmalarından biridir.


Jason Fried “İş Neden İş Yerinde Gerçekleşmiyor?

Jason Fried, bir ofisin ne kadar verimsiz bir yer olduğuna dair radikal bir teoriye sahip. Ofiste kimse iş yapmaz. İnsanlara 10 yıldır bir soru soruyor, “Gerçekten bir şey yapmanız gerektiğinde nereye gidiyorsunuz?”. Şaşırtıcı bir şekilde, cevap ofiste hiç olmadı. Öyleyse, neden kuruluşlar ve şirketler insanları işlerini yapmaları için gün içinde ofise götürmeye zorluyor? İşle ilgili en iyi Ted Konuşmalarından biri olan fikirleri size bazı ilginç bilgiler verecektir.


Denge Dışı Amaç: Bağlılık ve İş-Yaşam Dengesinin Geleceği ‘Dan Thurman

İş-yaşam dengesi ile mücadele ediyor musunuz? Dan Thurmon’un tartışması sizi haber algısı konusunda özgürleştirecek. Ona göre iş-yaşam dengesi gerçekçi değil.Üretkenlik efsanesi var, daha üretken olmak için paramparça etmemiz gerekiyor. Ne kadar çok çalışırsanız çalışın ya da ne kadar zeki olursanız olun, ona asla ulaşamayacaksınız. Dikkat çekici bir şekilde belirttiği şey, ulaşılamaz ve tamamen arzu edilen bir şeyin peşinde koşmak yerine hayatlarımızı bilinçli olarak dengesiz yaşamamız gerektiğidir. Onun Ted Konuşması aracılığıyla, büyümemize, gelişmemize, sevmemize ve başkalarına anlamlı şekillerde hizmet etmemize nasıl izin verdiğini öğrenin.


👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu