Blog

Her Öğrencinin LinkedIn’de Olması İçin 5 Sebep

Her Öğrencinin LinkedIn’de Olması İçin 5 Sebep. LinkedIn ile ilgili birçok karışıklık var. Bazı insanlar bunu Facebook gibi bir sosyal medya ağı olarak görürken, diğerleri de bir iş tahtası olarak görüyor. Her iki varsayım da bir dereceye kadar doğrudur, ancak Facebook’tan farklı olarak, LinkedIn profesyonellere karşı daha fazla elverişlidir ve çoğu iş kurulunun aksine, LinkedIn yalnızca açılış aramanıza izin vermekten daha fazlasını yapar.

Her Öğrencinin LinkedIn’de Olması İçin 5 Sebep

Bizce, LinkedIn, öğrenciler için paha biçilmez bir kaynaktır ancak sizi ikna etmenize yardımcı olmak için, her öğrencinin LinkedIn’de olması için en önemli beş neden:

Güçlü Bir Profesyonel İrtibat Ağı Kurmak

Herhangi bir kariyere geçmek, tanıdıklarınızla, tanıdıklarınızla ilgilidir. Meslektaşlarınızla ve üniversite öğretim görevlilerinizle bağlantı kurarak başlayın, sonra çalışmak istediğiniz sektöre dalın. Bir bağlantının ne zaman kullanışlı olacağını asla bilemezsiniz ve ağınız ne kadar büyükse, o kadar fazla başvuru alma şansınız olur. iş rolü.


İş Uyarıları Almak İçin

LinkedIn, sadece iş aramaktan çok daha fazlası olsa da, bir sonraki pozisyonunuzu bulmakta hala inanılmaz derecede faydalıdır – LinkedIn’i öğrenciler için özellikle faydalı kılar. LinkedIn’i size belirli şirketler, endüstriler veya belirli iş ünvanları için iş uyarıları göndermesi için programlayabilirsiniz, böylece bir daha asla büyük bir fırsatı kaçırmayacaksınız.


Şirketlerin Sizi Bulmasına İzin Verin

Bir iş başvurusunda bulunduğunuz günlerde, potansiyel işvereniniz size bir internet araması yapacaktır. Öğrenciler genellikle sosyal medya varlıkları konusunda kötü bir rap yaşarlar, bu nedenle öğrenci olarak LinkedIn hesabına sahip olarak, kendinize tamamen farklı (ve daha profesyonel!) Bir taraf gösterebilirsiniz. LinkedIn hesabına sahip olmak, şirketlerin sizi kolayca bulmasını ve en önemlisi, bulmasını istediğiniz bilgileri bulmalarını sağlar.


Röportajlar İçin Hazırlanın

Röportajlar her zaman sinir bozucudur ancak LinkedIn’de bir hesap sahibi olarak, kendi araştırmanızı şirkete ve işverene uygulayabilir, böylece görüşme sürecinize mümkün olduğunca hazırlıklı bir şekilde gidebilirsiniz.
Bağlılığınızı kanıtlamak için
Bir LinkedIn hesabının öğrenci olarak sahip olması, bir kariyer peşinde olduğunuzu kanıtlar. Özetinizde açık ve sonunda yer almak istediğiniz alandaki insanlarla bağlantı kurarak, seçtiğiniz kariyere ulaşmak için gereken zamanı ve çabayı gösterdiğinizi kanıtlamış olursunuz.


Öğrenci olarak LinkedIn profili oluşturmanın ipuçları

 

  • Profesyonel bir profil resmi kullanın.
  • Gruplara katılın ve ilgilendiğiniz şirketleri takip edin.
  • Profilinizi tamamlamayı unutmayın! Uzatılmış bir özgeçmiş olarak kullanın ve işverenlere işyerinde iyi kullanabileceğiniz çok sayıda beceriye sahip, çok yönlü bir birey olduğunuzu kanıtlamak için elinizden geldiğince bilgi ekleyin.
  • Üniversitenin ilk yılında LinkedIn’e katılın, böylece 2 veya 4 yıllık eğitim süreniz boyunca bir ilerleme gösterebilirsiniz.
  • Profilinizi tamamladıktan hemen sonra güçlü bir ağ oluşturmaya başlayın.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Öğrenciler İçin En İyi 18 Eğitici Instagram Hesabı

👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu