HES Kodu Nedir, Nereden Alınır?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ülkemizdeki normalleşme süreci açıklamaların da  28 Mayıs itibarıyla başlayacağı bilinen iç hat uçuşlara 24 saat kala tüm yolcular “HES” kodu vereceğiz risk grubu bu kodla takip edilecek ifadelerini kullandı.

28 Mayıs itibarıyla başlayacağı bilinen iç hat uçuşlara 24 saat kala tüm yolcuların risk durumu bu kodla sağlanacak. Peki, HES kodu nedir, ne anlama geliyor? Hayat eve sığar uygulamasından HES kodu nasıl alınır, ne işe yarar?

“HES KODU NEDİR, NE İŞE YARAR?”

Kişiye özel üretilecek olan HES kodunun bilet üstüne eklenmesi 18 Mayıs 2020 tarihi itibariyle zorunlu bir hale geliyor.  Hayat Eve Sığar uygulamasına gelecek bir özellik ile bir kod üretilecek. Bu uygulama ile seyahatlerde serbest giriş kartı olacak. Hayat eve sığar uygulaması ile kod alınacak.

Sağlık Bakanlığı tarafından seyahat edilebilmesi için yolcu sağlığının elverişli olması öncelikli kural. Bu amaçla, yolcuların iç hat uçuşlarına kabulü “Hayat Eve Sığar (HES)” kodu kontrolü ile sağlanacak.

28 Mayıs’ta başlayacak olan iç hat uçuşlarında 24 saat kala uçuştaki tüm yolcuların risk durumları HES kodu üzerinden sorgulanacak.

HES KODU NASIL VE NEREDEN ALINACAK?

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Manisa Celal Bayar Üniversitesi 137 Sağlık Personeli Alacak

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478