Blog

Hiç Duymadığınız Garip Oxford Üniversitesi Sınav Gelenekleri

Oxford’un garip ve harika dünyasında, sınavlar şehir yaşamının yerleşik bir parçasıdır. Öğrencilerin caddede akan siyah pelerinler içinde yürüdüğünü, beyaz papyonlar giydiğini ve gömleklerine tutturulmuş çiçekleri göründüğünü görmek alışılmadık bir manzaradan uzak. Ancak, diğer üniversitelere kıyasla Oxford’un sınav sezonu biraz tuhaf görünebilir.

SINAV GÜNÜ BEYAZ PAPYON VEYA KRAVAT TAKMAK

Oxford finalleri, diğer kravat kıyafetlerinden daha fazla beyaz kravatla (en azından erkekler için) benzer garip bir giysi karışımına oturdu. “Alt fusc” olarak adlandırılan kıyafet ( öğrencilerin bilmediği nedenlerden dolayı ) beyaz bir gömlek, siyah takım elbise pantolon / etek ve siyah ortakların elbisesiyle oluşur. Süper zekalıysanız, daha fazla bilge alimlerin elbisesini giyeceksiniz ve o zaman gerçekten Hogwarts’da olduğunuzu iddia edebilirsiniz. Bunun üzerine, beyaz bir papyon veya siyah kurdele gerekir.
Her ne kadar geleneksel kıyafetler erkekler ve kadınlar için farklı olsa da, cinsiyete özgü kıyafetleri dikte eden kurallar birkaç yıl önce hurdaya çıkarıldı. .


RENK KODLU ÇİÇEKLER

Her ne kadar herkesin dinsel olarak takip ettiği ve zorunlu olmayan bir gelenek sınavlara karanfil giymek.   İlk sınavınız için beyaz karanfil giyersiniz (genellikle elbisenize tutturulur), pembe karanfiller ara sınavlarda bulunur ve çok sevilen kırmızı karanfil, final sınavı için gururla yakaladığınızda özgürlüğü işaret eder.
Bu çiçekler tipik olarak Oxford kapalı pazarındaki şirin bir çiçekçiden satın alınır ve kolejleri “çocukları” tarafından sınava giren öğrencilere alınır.
Hayır, Oxford öğrencilerinin hepsinin çocuğu olduğunu söylemiyoruz. Oxford “aileleri”, yıllar arasında bağlantı kurmanın ve yeni öğrencilere destek sağlamanın kapsamlı ve başarılı bir yoludur. Her öğrenci , yukarıdaki yıldan iki “ebeveyn ” kazanır (ve bununla yukarıdaki yılda dört büyükbaba ve büyükbabası gelir) ve bir kardeş. İlk senede “evlenir” ve çocuklar için başvuruyorsun. Çocuklarınıza ilk yıl karanfillerini satın alırken, finalleriniz tamamlandığında sizi kovmaktan sorumludurlar. Garip değil mi?


HARMAN

Üniversite yönetimi her ne kadar bundan mutlu olmasa da öğrenciler kadim olmayan bir geleneğin hayranları. Okulu biten öğrenciler bir nehiri alkolle doldururlar alkol ve nehir banyosu yaparak mezun oluşlarını kutlarlar. İngiltere’nin en iyi genç beyinlerinden bazıları köpükle kaplı, alkollü nehir çamurunda sırılsıklam olmuş fotoğrafı bulunur.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu