Sosyal Medya

Pinterest ile Para Kazanma Yolları

Pinterest ile Para Kazanma Yolları. Bir sosyal medya platformunda ustalaştıysanız , hepsini fethettiğinize inanmak kolay bir tuzaktır. Ne de olsa Facebook, Instagram ve hatta YouTube gibi siteler arasında üst üste gelen birkaç en iyi uygulama var. Sonra Pinterest geldi ve bu planlara bir anahtar attı.

Pinterest ile Para Kazanma Yolları

Pinterest, hemen hemen her küçük işletme için popüler ve değerli bir kanaldır, ancak yapımcılar ve pazarlamacılar genellikle Pinterest tarafından şaşkına çevrilmektedir, çünkü daha geleneksel platformlardan çok farklıdır. Bu başlangıç ​​kılavuzunda, profilinizi nasıl ayarlayacağınız, pimlerinizi nasıl optimize edeceğiniz, platformda nasıl reklam vereceğiniz ve en önemlisi de, Sonuçlar.

Pinterest, kullanıcıların daha sonra kullanmak üzere bağlantılar, açıklamalar ve resimler içeren pinleri farklı panolara kaydetmesine olanak tanıyan bir sosyal medya platformudur. Bu kurullar gizli (gizli) veya herkese açık olabilir. Kullanıcılar, resimleri ve bağlantıları manuel olarak yükleyerek, feed’lerinde görmek istedikleri pimleri aşarak veya arama yoluyla aradıkları pimleri bularak Pinterest pimleri oluşturabilir. Son ikisi gelecekteki müşterilere pazarlamak için harika fırsatlardır .

Pinterest, fikirleri ve ilhamları diğer sosyal medya sitelerinin olmayacağı şekilde saklamak için tasarlanmıştır. U sers onlar kolay navigasyon için farklı bir tahta adları içine bulmak ve en pinners neyi düzenlemesi önerilir  Pinterest arayan ve onlar görmek istediklerinizi tasarruf öncelikle; genellikle başkalarının etiketlediklerini veya arşivlediklerini gördüklerini umursamazlar, çünkü bu sadece tartışma oluşturmak veya bilgi alışverişi ile ilgili değildir.

İçsel ve dış motivasyon düşünün. Bu yüzden Pinterest özel ve yalnızca onlara eklediğiniz belirli kişiler tarafından görüntülenebilen “Gizli” pano oluşturma seçeneğine sahiptir.


Pinterest Pazarlaması Neden Değerli?

Pinterest’ten veriler. Başlamak için Pinterest’te şu anda 250 milyondan fazla aktif kullanıcı var . Bu sayı diğer sosyal ağlar kadar büyük olmasa da, özellikle Pinterest’in olağanüstü satış gücünü düşündüğünüzde hala önemli.

Pinterest, çevrimiçi mağazalar için bir pazarlama merkezi olabilir. Kullanıcılar, Pinterest’te rastladıkları ürünleri ortalama sosyal platformdan organik olarak çok daha yüksek bir oranda satın alırlar ve bunun nedeni kısmen Pinterest kullanıcılarının proaktif olarak bir feed’i kaydırmaktan ziyade bir şeyler aramalarıdır.

Bir Pinterest pazarlama stratejisi oluşturmanın çevrimiçi mağazanız için neden çabaya değer olduğunu merak ediyorsanız, aşağıdaki istatistikleri inceleyin:

 • Kullanıcıların% 98’i Pinterest’te keşfettikleri yeni şeyleri denediğini, diğer platformlarda% 71 olduğunu bildirdi
 • Pinnerlerin pinner olmayanlara göre aktif alışveriş yapma olasılığı% 39 daha fazladır ; alışveriş yaptıklarında, platformu kullanmayanlardan yaklaşık% 29 daha fazla harcıyorlar
 • Pinnerların% 93’ü Pinterest’i planlamak, araştırmak veya satın almak için kullandı
 • Pinterest trafiğinin% 80’i mobil kullanıcılardan geliyor
 • Kullanıcıların% 40’ının hane halkı geliri yılda 100 bin dolardan fazladır ve onlara önemli harcama gücü sağlar

Tanıtılan Pinleri özellikle dikkate alırken, Pinterest’e göre pinner’ların yarısının bir Tanıtılan Pin’i (sizinki de dahil) gördükten sonra bir satın alma işlemi yaptığını ve kullanıcıların% 61’inin Pinterest reklamları sayesinde yeni markalar veya ürünler keşfettiklerini söylediğini unutmayın.


Pinterest Ne Tür İşletmeler Kullanmalı?

Birçok işletme Pinterest’ten, özellikle fotoğraflanabilecek fiziksel ürünler satan çevrimiçi mağazalardan anlamlı sonuçlar alma potansiyeline sahiptir.

İşletmeler arası tüketiciler (B2C) şirketleri genel olarak Pinterest’te işletmeler arası (B2B) şirketlerden çok daha kolay zamana sahiptir, ancak bu, ikincisinin platformda çekiş yapmasının imkansız olduğu anlamına gelmez. Sonuç olarak, Pinterest’in işletmeniz için uygun olup olmadığı büyük ölçüde hedef kitlenizin mevcut kullanıcı tabanlarıyla örtüşüp örtüşmemesine bağlı olacaktır.

Bugün Pinterest’i kimin kullandığına daha yakından bakalım.


Pinterest’i Kim Kullanıyor?

Kadınlar tarihsel olarak Pinterest’i erkeklerden daha fazla ve daha sık kullanmıştır. Bu hala doğru olsa da, platformdaki erkeklerin sayısı hızla artıyor. Kadınlar artık platform kullanıcılarının% 70’ini, erkekler ise kullanıcıların% 30’unu oluşturuyor. Pinterest’e göre, şu anda yeni kayıtların% 50’den fazlası erkek.

Elbette, platformda bulmak için daha kolay bir zaman geçireceğiniz belirli kullanıcı grupları vardır. Pinterest tarafından sağlanan bu bilgilere bir göz atın :

 • Pinterest hanelerinin% 60’ının beş yaşında veya daha küçük çocukları var
 • Millennials’ın% 50’si aylık Pinterest kullanıyor
 • 25-54 yaş arası kadınların% 66’sı Pinterest’e kaydoluyor
 • % 40’ının yıllık geliri 100 bin’den fazladır (iki kez bahsetmek için yeterince önemli bir istatistik!)

Hane halkı gelir istatistiği çok önemlidir, çünkü Pinterest’in daha yüksek harcanabilir gelire sahip kullanıcıları çektiğini göstermektedir. Bu, Pinterest için Business’tan ek olarak, “sabitleyicilerin” yiyeceklerden lüks ürünlere kadar her şeye harcama (ve daha fazla harcama) olasılığının daha yüksek olduğunu gösteriyor.


Başarı için Pinterest profilinizi oluşturun

Pinterest’te pazarlamanın ilk adımı etkili bir profil oluşturmaktır. Profiliniz, pazarlamanızın geri kalanının temelini oluşturur ve daha sonra her şeyi daha sonra “düzeltmeye” karşılık çok fazla zaman kazanırsınız.

Kişisel bir hesap yerine mağazanız için bir işletme hesabı oluşturduğunuzdan emin olun ; bu, Pinterest analizlerine ve işletme profillerine özel diğer reklam araçlarına erişmenizi sağlar . Zaten kişisel profiliniz varsa ve takipçileri ve içeriğinde kayıtlıysanız, buradan bir işletme profiline dönüştürebilirsiniz.


İhtiyacınız Olan Bilgiler

Profilinizi oluştururken, markanızı siteniz ve diğer sosyal medya profillerinizle tutarlı tutun. Mümkünse kullanıcı adınızı Facebook veya Instagram gibi sitelerdeki diğer kullanıcı adlarınızla eşleştirin . Ayrıca profil resminiz için işletmenizi tanımayı kolaylaştıracak logoyu kullanmalısınız.

Herhangi bir bilgiyi güncellemeniz gerekiyorsa, profilinizi düzenlemek için “Ayarlar” a tıklayın.

Profil ayarlarınızı düzenlerken, “Öne Çıkan Anakartlar” ekleme seçeneğini göreceksiniz. Bunlar, diğer panolarınızın yukarısında görünecek ve insanları yönlendirmek istediğiniz önemli içeriği vurgulama şansı verecektir.

Öne Çıkanlar Panoları ayrıca daha canlı bir profil oluşturmanıza yardımcı olur, ancak panolar oluşturulana kadar özellikli panoları ekleyemeyeceğinizi unutmayın, bu nedenle hazır ve çalıştırıldıktan sonra buna geri dönmeniz gerekebilir.


Pinterest Panolarınızı Düzenleme

Kurul organizasyonu birkaç nedenden dolayı anahtardır, biri panoları niş alt bölümlerine ayırırsanız daha fazla takipçi kazanırsınız . İşte nedeni:

 • Kullanıcıların aradığı daha fazla anahtar kelime için optimize edersiniz, bu da bulmanızı kolaylaştırır
 • Niş ilgi alanları Pinterest’te çok dikkat çekiyor, bu nedenle niş panoları hedef kitlenizin üyeleriyle daha alakalı olacak
 • Kullanıcılar, tahtanızın ne hakkında olduğunu ve ilgilenip ilgilenmediklerini hızlı bir şekilde görebilir

Farklı ürün türlerini ve farklı kitleleri pazarlamak için ayrı Pinterest panoları kullanın. Ayrıca, organizasyonu kolaylaştırmak için esasen pano içinde panolar olan bölümler de oluşturabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 YouTube Kanalı Nasıl Açılır ve Büyütülür?

👉 YouTube’ da 1 Milyon İzlenme Kaç Para?

👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu