Pinterest ile Para Kazanma Yolları

Bir sosyal medya platformunda ustalaştıysanız , hepsini fethettiğinize inanmak kolay bir tuzaktır. Ne de olsa Facebook, Instagram ve hatta YouTube gibi siteler arasında üst üste gelen birkaç en iyi uygulama var.

Sonra Pinterest geldi ve bu planlara bir anahtar attı.

Pinterest, hemen hemen her küçük işletme için popüler ve değerli bir kanaldır, ancak yapımcılar ve pazarlamacılar genellikle Pinterest tarafından şaşkına çevrilmektedir, çünkü daha geleneksel platformlardan çok farklıdır.

Bu başlangıç ​​kılavuzunda, profilinizi nasıl ayarlayacağınız, pimlerinizi nasıl optimize edeceğiniz, platformda nasıl reklam vereceğiniz ve en önemlisi de, Sonuçlar.

Pinterest nedir?

Pinterest, kullanıcıların (“sabitleyiciler”) daha sonra kullanmak üzere bağlantılar, açıklamalar ve resimler içeren pinleri farklı panolara kaydetmesine olanak tanıyan bir sosyal medya platformudur. Bu kurullar gizli (gizli) veya herkese açık olabilir.

Kullanıcılar, resimleri ve bağlantıları manuel olarak yükleyerek, feed’lerinde görmek istedikleri pimleri aşarak veya arama yoluyla aradıkları pimleri bularak Pinterest pimleri oluşturabilir. Son ikisi gelecekteki müşterilere pazarlamak için harika fırsatlardır .

Pinterest, fikirleri ve ilhamları diğer sosyal medya sitelerinin olmayacağı şekilde saklamak için tasarlanmıştır. sers onlar kolay navigasyon için farklı bir tahta adları içine bulmak ve en pinners neyi düzenlemesi önerilir  Pinterest arayan ve onlar görmek istediklerinizi tasarruf öncelikle; genellikle başkalarının etiketlediklerini veya arşivlediklerini gördüklerini umursamazlar, çünkü bu sadece tartışma oluşturmak veya bilgi alışverişi ile ilgili değildir.

İçsel ve dış motivasyon düşünün. Bu yüzden Pinterest özel ve yalnızca onlara eklediğiniz belirli kişiler tarafından görüntülenebilen “Gizli” pano oluşturma seçeneğine sahiptir.

Pinterest pazarlaması neden değerli?

Pinterest’ten veriler .

Başlamak için Pinterest’te şu anda 250 milyondan fazla aktif kullanıcı var . Bu sayı diğer sosyal ağlar kadar büyük olmasa da, özellikle Pinterest’in olağanüstü satış gücünü düşündüğünüzde hala önemli.

Pinterest, çevrimiçi mağazalar için bir pazarlama merkezi olabilir. Kullanıcılar, Pinterest’te rastladıkları ürünleri ortalama sosyal platformdan organik olarak çok daha yüksek bir oranda satın alırlar ve bunun nedeni kısmen Pinterest kullanıcılarının proaktif olarak bir feed’i kaydırmaktan ziyade bir şeyler aramalarıdır.

Bir Pinterest pazarlama stratejisi oluşturmanın çevrimiçi mağazanız için neden çabaya değer olduğunu merak ediyorsanız, aşağıdaki istatistikleri inceleyin:

 • Kullanıcıların% 98’i Pinterest’te keşfettikleri yeni şeyleri denediğini, diğer platformlarda% 71 olduğunu bildirdi
 • Pinnerlerin pinner olmayanlara göre aktif alışveriş yapma olasılığı% 39 daha fazladır ; alışveriş yaptıklarında, platformu kullanmayanlardan yaklaşık% 29 daha fazla harcıyorlar
 • Pinnerların% 93’ü Pinterest’i planlamak, araştırmak veya satın almak için kullandı
 • Pinterest trafiğinin% 80’i mobil kullanıcılardan geliyor
 • Kullanıcıların% 40’ının hane halkı geliri yılda 100 bin dolardan fazladır ve onlara önemli harcama gücü sağlar

Tanıtılan Pinleri özellikle dikkate alırken, Pinterest’e göre pinner’ların yarısının bir Tanıtılan Pin’i (sizinki de dahil) gördükten sonra bir satın alma işlemi yaptığını ve kullanıcıların% 61’inin Pinterest reklamları sayesinde yeni markalar veya ürünler keşfettiklerini söylediğini unutmayın .

Pinterest ne tür işletmeler kullanmalı?

Birçok işletme Pinterest’ten, özellikle fotoğraflanabilecek fiziksel ürünler satan çevrimiçi mağazalardan anlamlı sonuçlar alma potansiyeline sahiptir.

İşletmeler arası tüketiciler (B2C) şirketleri genel olarak Pinterest’te işletmeler arası (B2B) şirketlerden çok daha kolay zamana sahiptir, ancak bu, ikincisinin platformda çekiş yapmasının imkansız olduğu anlamına gelmez. Sonuç olarak, Pinterest’in işletmeniz için uygun olup olmadığı büyük ölçüde hedef kitlenizin mevcut kullanıcı tabanlarıyla örtüşüp örtüşmemesine bağlı olacaktır.

Bugün Pinterest’i kimin kullandığına daha yakından bakalım.

Pinterest’i kim kullanıyor?

Kadınlar tarihsel olarak Pinterest’i erkeklerden daha fazla ve daha sık kullanmıştır. Bu hala doğru olsa da, platformdaki erkeklerin sayısı hızla artıyor. Kadınlar artık platform kullanıcılarının% 70’ini, erkekler ise kullanıcıların% 30’unu oluşturuyor. Pinterest’e göre, şu anda yeni kayıtların% 50’den fazlası erkek.

Elbette, platformda bulmak için daha kolay bir zaman geçireceğiniz belirli kullanıcı grupları vardır. Pinterest tarafından sağlanan bu bilgilere bir göz atın :

 • Pinterest hanelerinin% 60’ının beş yaşında veya daha küçük çocukları var
 • Millennials’ın% 50’si aylık Pinterest kullanıyor
 • 25-54 yaş arası kadınların% 66’sı Pinterest’e kaydoluyor
 • % 40’ının yıllık geliri 100 bin’den fazladır (iki kez bahsetmek için yeterince önemli bir istatistik!)

Hane halkı gelir istatistiği çok önemlidir, çünkü Pinterest’in daha yüksek harcanabilir gelire sahip kullanıcıları çektiğini göstermektedir. Bu, Pinterest için Business’tan ek olarak, “sabitleyicilerin” yiyeceklerden lüks ürünlere kadar her şeye harcama (ve daha fazla harcama) olasılığının daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Başarı için Pinterest profilinizi oluşturun

Pinterest’te pazarlamanın ilk adımı etkili bir profil oluşturmaktır. Profiliniz, pazarlamanızın geri kalanının temelini oluşturur ve daha sonra her şeyi daha sonra “düzeltmeye” karşılık çok fazla zaman kazanırsınız.

 Kişisel bir hesap yerine mağazanız için bir işletme hesabı oluşturduğunuzdan emin olun ; bu, Pinterest analizlerine ve işletme profillerine özel diğer reklam araçlarına erişmenizi sağlar . Zaten kişisel profiliniz varsa ve takipçileri ve içeriğinde kayıtlıysanız, buradan bir işletme profiline dönüştürebilirsiniz .

İhtiyacınız olan bilgiler

Profilinizi oluştururken, markanızı siteniz ve diğer sosyal medya profillerinizle tutarlı tutun. Mümkünse kullanıcı adınızı Facebook veya Instagram gibi sitelerdeki diğer kullanıcı adlarınızla eşleştirin . Ayrıca profil resminiz için işletmenizi tanımayı kolaylaştıracak logoyu kullanmalısınız.

Herhangi bir bilgiyi güncellemeniz gerekiyorsa, profilinizi düzenlemek için “Ayarlar” a tıklayın.

Profil ayarlarınızı düzenlerken, “Öne Çıkan Anakartlar” ekleme seçeneğini göreceksiniz. Bunlar, diğer panolarınızın yukarısında görünecek ve insanları yönlendirmek istediğiniz önemli içeriği vurgulama şansı verecektir.

Öne Çıkanlar Panoları ayrıca daha canlı bir profil oluşturmanıza yardımcı olur, ancak panolar oluşturulana kadar özellikli panoları ekleyemeyeceğinizi unutmayın, bu nedenle hazır ve çalıştırıldıktan sonra buna geri dönmeniz gerekebilir.

Pinterest panolarınızı düzenleme

Kurul organizasyonu birkaç nedenden dolayı anahtardır, biri panoları niş alt bölümlerine ayırırsanız daha fazla takipçi kazanırsınız . İşte nedeni:

 • Kullanıcıların aradığı daha fazla anahtar kelime için optimize edersiniz, bu da bulmanızı kolaylaştırır
 • Niş ilgi alanları Pinterest’te çok dikkat çekiyor, bu nedenle niş panoları hedef kitlenizin üyeleriyle daha alakalı olacak
 • Kullanıcılar, tahtanızın ne hakkında olduğunu ve ilgilenip ilgilenmediklerini hızlı bir şekilde görebilir

Farklı ürün türlerini ve farklı kitleleri pazarlamak için ayrı Pinterest panoları kullanın. Ayrıca, organizasyonu kolaylaştırmak için esasen pano içinde panolar olan bölümler de oluşturabilirsiniz.

Bunun pratikte nasıl görünebileceğini görmek ister misiniz? Bir kuyumcu Pinterest’lerini aşağıdaki kurullarda düzenleyebilir:

 • Birthstone Takı , her ay için bölümler ile
 • Farklı değerli taş türlerinin sembolik anlamı ve tarihi hakkında blog yazıları ve yerinde kaynaklar içeren Değerli Taşların Anlamı
 • Nişan Yüzükleri , bölümleri stile göre sıralanmış
 • Farklı marka isimleri için bölmeli erkek saatleri

Anahtar kelimeleri dikkate alın

Bu kılavuzdaki anahtar kelimeler hakkında birkaç kez konuşacağız, çünkü bunlar Pinterest’te pazarlamanın önemli bir parçası ve hepsi Pinterest’in arama özelliği nedeniyle.

Sabitleyiciler, siteyi genellikle satın alma kararlarını araştırmak ve hatta doğrudan satın alma yapmak için kullanır. Sizinki gibi ürünler ararken iğnelerinizin gösterildiğinden emin olmak istiyorsunuz. Bunu yapmanın iyi bir yolu, tek bir raptiye içindeki farklı anahtar kelimeler için optimize etmektir.

Diyelim ki BarkBox gibi köpek oyuncakları için bir abonelik hizmeti satıyorsunuz , ancak bu örneğin amacı için bir isim oluşturup WoofCrate olarak adlandıracağız. Aşağıdaki gibi bir şey okuyan bir açıklamanız olabilir:

“ Köpek oyuncaklarını ayda bir kez kapınıza getirin ve yavrularınızı gurme köpek ikramlarıyla şımartın. #WoofCrate #Dogstuff. 

Pinterest’teki Hashtag’ler, hedeflemeye çalıştığınız anahtar kelimeleri eklemeniz için ek bir yol sağlar. Ana açıklamanıza en az bir hashtag ve mantıklı olduğunda iki hashtag ekleyin.

 İpucu:  Hangi anahtar kelimeleri hedefleyeceğinizden emin değilseniz, kullanmak istediğim bir strateji, Tanıtılan Pinler oluşturucusuna gitmek ve anahtar kelime önerileri özelliğini kullanmaktır. Hedeflemeye çalıştığınız genel bir anahtar kelime yazıyorsunuz ve bunlar, ayda kaç arama aldıklarına dair bir tahminle benzer önerilerde bulunacak.

Pinterest’te hangi içeriği paylaşmalıyım?

Pinterest’te iyi performans gösteren çeşitli içerik türleri vardır, bu nedenle farklı biçimlere ve bunların en iyi nasıl kullanılacağına bakacağız.

Tüm iğnelerin başka bir siteye bağlanması ve görsel bir bileşen içermesi ve tüm bağlantıların en alakalı sayfayı göstermesi gerektiğini unutmayın. Genellikle, herkesi yakala ana sayfanıza kişi göndermekten kaçınmak istersiniz.

Ürün İğne

Zengin Pinlerin bir alt kümesi olan ürün iğneleri, kullanıcıları doğrudan satın almak üzere siteye götüren belirli ürünlerin resimlerini veya videolarını içerir. Bunlar en popüler pim türleri arasındadır ve size en iyi yatırım getirisini kolayca sağlayacaklardır.

Blog gönderileri ve içeriği

Blog yayınları Pinterest’te çok başarılı olma potansiyeline sahiptir. Resmin üzerinde metin kullanmayı (Canva gibi araçlar yardımcı olabilir) ve makalenin neden okuyucuların zamanına değdiğini açıklayan bir açıklama yazmayı içeren ana resminiz için en iyi uygulamaları aklınızda tutmak istersiniz.

İnfografikler

İnfografikler doğası gereği görsel olduklarından, doğrudan Pinterest’e sığarlar. Bilgi grafiğinizin platformda en iyi çalışan standartları karşıladığından emin olun, aksi takdirde okunamayacak kadar küçük görünebilir.

Videolar

Videolar Pinterest’te daha popüler hale geliyor ve orada bir kanal oluşturduysanız videoları doğrudan YouTube’dan içe aktarabilirsiniz. Otomatik oynatılan videolar şu anda yalnızca Tanıtılan İğneler içindir, ancak sabitleyicilere değer sunabiliyorsanız, video içeriğiyle aşağıdakileri oluşturabilirsiniz. Eğiticiler ve DIY videoları genellikle Pinterest’te iyi performans gösterir.

Pinlerinizi nasıl fark edersiniz?

İğneniz aslında neye benzediğini, iğnelerin onu beslemelerinde fark edip etmediklerini ve ne hakkında olduğunuzu görmeye karar verip vermediklerini belirler.

Pinlerinizin performansını artırmak için izlenmesi gereken yerleşik uygulamalar vardır; bu kuralların bazılarında istisnalar olsa da, çoğunlukla bunlara bağlı kalmak iyi olanlardır.

Renkler

İğnenizde kullandığınız renkler (ve kaç tane kullandığınız) önemlidir. Curalate’den bir araştırma bulundu:

 • Birden fazla baskın renge sahip görüntüler, tek bir baskın renge sahip olanlardan 3.25x daha fazla reçineye sahiptir
 • Çok açık ve çok koyu görüntüler sık ​​sık tekrarlanmaz; yolun ortasında doygunluk ve parlaklık için çekim yapın
 • Kırmızı tonlu görüntüler mavi tonlu görüntülerden daha yüksek performans gösterir

  Boyut ve boyutlar

  Pinterest akışında olduğunuzda, bazı pimlerin size karıştığını fark edersiniz, diğerleri karışır. Renk ve içerik kesinlikle bunu etkiler, ancak pimlerinizin boyutları da önemli bir rol oynayabilir.

  Pinterest’in kendi en iyi uygulamaları , en boy oranı 1: 2,8 olan uzun pimleri hedeflemenizi önerir.

  Pinterest’teki metin: Hangi rolü oynuyor?

  Pinterest’teki görsel içerik her zaman merkezde yer alacaktır. Sonuçta, kullanıcılara bir araya gelerek bir görüntü yığını sunulur ve bir şey onlara atlayana kadar kaydırırlar.

  Bu, metnin asla yararlı olmadığı anlamına gelmez. Tam tersi: Bir iğnenin görsel kısmı kullanıcının dikkatini çekecek olsa da, açıklama tıklamaya karar verip vermeyeceklerini belirleyebilir. Aynı derecede önemli olan, doğru kullanıcıların pinlerinizi bulmasına yardımcı olabilir.

  Doğru anahtar kelimeleriniz yoksa ve mağazanızda ne olduğunu (ve Pinterest algoritmasını) söylemek için kullanıcılar resminizi asla görmeyecektir. Raptiye açıklamaları, pano açıklamaları, profil açıklamaları ve pano başlıklarının hepsi bu nedenle anahtar kelimeleri yaratıcı bir şekilde içermelidir ; ancak düşük çaba gerektiren anahtar kelime doldurma gibi görünen ve hissedilen kopyalar yazmaktan kaçının.

  En iyi sonuçlar için raptiye açıklamalarınız:

  • Önden yüklemeli olun: Pin açıklamaları en fazla 500 karakter içerebilirken, kullanıcılar tıklamadığı sürece yalnızca ilk 75-100 karakteri görür. Tıklamaları artırmak için bağlam ve değer oluşturan önemli şeyleri öne çıkarın.
  • Doğal olarak okuyun: Anahtar kelimeler önemlidir, ancak yaratıcılığı feda etmek veya kullanıcıları bunaltmak istemezsiniz. Bir dizi anahtar kelimeden başka bir şey olmayan pin açıklamaları rahatsız edici olabilir ve insanların sizinle etkileşim kurmasını engelleyecektir.
  • Pimi sat: Kullanıcılar, mağazanızın sattığı gülünç derecede sevimli tişörtün stilleri olduğunu görebilir, ancak premium organik pamuk olduğunu bilmelerini sağlayan ve gelirlerin bir kısmını bağışlayacağınız bir açıklama, ölçeklerin ve onları satın almaya teşvik eder. Yine Pinterest görseldir, ancak zorlayıcı kopya her zaman önemli olacaktır.

   Geçiş yapın: Grup panolarını kullanarak işbirliği yapın

   Pinterest’te zaten pano oluşturduysanız, bunlara ortak çalışan ekleme yeteneğini fark etmiş olabilirsiniz. Bunu stratejik olarak kullanmak harika sonuçlar verebilir.

   Grup kartlarını kendi yararınıza kullanmak için şunları yapabilirsiniz:

   • Uzmanlıklarını paylaşırken diğer etkileyici kişiler veya sektör uzmanlarıyla bir pano oluşturun, panoyu profilinizde “barındırın”. Bu, hem hedef kitlenizin üyelerine ulaşan niş etkileyiciler hem de geniş kitlelere sahip geniş itici etkilerle iyi sonuç verir.
   • Fikirlerinizi paylaşabileceğiniz bireysel müşterilerle özel bir pano oluşturun. Özel tasarımlar yapan veya gravür işleri yapan bir dükkan, özel bir tahtada yapabileceklerinin farklı örneklerini paylaşabilir.
   • Müşterilerden deneyimlerinizin resimlerini işletmenizle sabitlemelerini isteyin. Gönderi diğer kullanıcılardan en fazla repins elde ederse, sonunda potansiyel bir ödül olan bir Pinterest yarışması gibi bunun için teşvikler sunabilirsiniz. Başlamak için, müşterilere e-posta yoluyla ulaşabilir ve onlara yönetim kuruluna bir bağlantı gönderebilirsiniz.

   Konuk ortak eklemek kolaydır. Grup panosunda logonuzun yanındaki gri simgeyi tıklayın. Belirli kullanıcıları Pinterest hesaplarıyla ilişkili e-posta adresiyle davet edebileceksiniz.

0 0 0 0 0 0
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

En İyi 300 İşletme Fikri

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478