Gündem

Hik Online Kurucusu Kimdir? Hik Online Patladı mı?

Hik Online Kurucusu Kimdir? Hik Online Patladı mı?. Kısa yoldan para kazanmak isteyenlerin tercih ettiği saadet zinciri tarzı çalışan Hik Online uygulaması son zamanların en çok konuşulan isimlerinden. Hik Online sisteme yatırdığınız parayı yüksek kar ile belirli vadelerde kar payı veren bir sistemdi. “Hik Online” isimli uygulamanın binlerce kişiden 100 milyon lira üzerinde vurgun yaptığı iddia edildi.

Hik Online Patladı mı?

 

Hik Online uygulama üzerinden saadet zinciri gibi çalışan bir uygulamadır. Hesabındaki parayı yüksek kar vaadiyle sisteme aktardığını söyleyen şikayetçi, “15, 60, 180 ve 365 gün vadelerle kar payı veriyorlardı. Günlük çekilecek para 269 liraydı 2-3 gün çektim ve parayı verdiler. Onun dışında birebir bonus vermeye başladılar. 5 bin liraya 5 bin lira bonus veriyorlardı” dedi.

Para çekme talebinde bulunduktan sonra yoğunluktan dolayı gecikme olduğunu söylediklerini belirten mağdur, “Daha sonra devletin yüzde 5 vergi aldığını öderseniz ödemenizi alırsınız diye söylediler. Bunu yatırıp talepte bulunduk ancak hesabımıza para girişi yapılmadı. Gruplara engelleme koydular, kimseye ulaşamıyoruz. Şüpheliler hakkında gerekli kamu davasının açılmasını talep ediyorum” diye konuştu.


Hik Online Kurucusu Kimdir?

Hik Online’ın kurucusunun kim olduğu henüz bilinmiyor. Hik Online’ın binlerce kişiden 100 milyon lira civarında vurgun yaptığı iddia ediliyor. “Hik Online” mağdurları Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığa gelerek “Nitelikli dolandırıcılık” suçundan yöneticiler hakkında suç duyurusunda bulundu.


Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu