Yaşam

Hızlı Para Kazanmanın 40 Yaratıcı Yolu

Hızlı Para Kazanmanın 40 Yaratıcı Yolu. Beş parasızsın ve maaş günü hala bir hafta uzakta. Nasıl hızlı para kazanacağınızı bulmanız gerekiyor. Ne yazık ki, doğru yere geldiniz. İster ayın sonu, ister kira için nakit sıkıntısı çekiyor olun, ya da biraz fazladan para harcamak isteyen bir üniversite öğrencisiyseniz, genellikle tek ihtiyacımız hızlı para kazanmanın birkaç kolay yoludur (ve tercihen bir şey) bugün başlayabilirsiniz).

Hızlı Para Kazanmanın 40 Yaratıcı Yolu

Günde 100 dolar kazanmayı (veya bir günde 200 dolar kazanmayı bile) bilmeniz gerekiyorsa, bu listeden çıkarmanıza yardımcı olacak birkaç seçenek bulabilmeniz gerekir.

Öte yandan, borcunuz varsa ve 2.000 dolara hızlı ihtiyacınız varsa, bu liste muhtemelen sizin için değildir. Binlerce dolar değerinde eşya satmak veya bir avans kredisi almak dışında, kısa sürede dört rakam vaat eden herhangi bir şey muhtemelen bir aldatmaca.

Güvende olun ve bu listede bulacağınız meşru fikirlere bağlı kalın. Buradaki her şey para kazanmanın gerçek bir yolu olarak incelendi; İster kısa süreli bir ev işi konsolu ister bir şirketin sunduğu benzersiz bir fırsattan para kazanın, bu farklı para kazanma fikirlerine gereken özeni gösterdik.

Hızlı para kazanmaya başlamanın en iyi yolu bazı hızlı kazançlar elde etmektir. Senin başlaman için burada birkaç fikir var:

1. Bankaları değiştirin

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz? Önceden belirlenmiş bir süre sonra 150 $ – 200 $ nakit bonusu çıkarıldı. Bundan sonra değişken. Mevduat büyüklüğüne ve hesap faiz oranına bağlıdır.

Yakın zamanda, bankadaki paradan ne kadar faiz kazandığınızı kontrol ettiniz mi?

Çoğu insan için, hiçbir şeyin yanında değil. Şansınız, bir çevrimiçi tasarruf hesabına geçerek çok daha yüksek bir faiz oranının kilidini hızla açabilir (ve tasarruflarınızdan çok daha fazla para kazanabilirsiniz) . Şimdi .09% APY kazanıyor ancak% 2.00 APY veya daha yüksek bir banka buluyorsanız, bu, paranızın 20 kat daha fazla getirisidir.

Şimdi, artan ilgi hızlı para kazanmanıza yardımcı olmayacak, ancak 150-200 $ nakit bonus olacak. Bazı bankalar sadece geçiş yapmak için yeni müşteriler sunuyor. Discover ve Chase bankaları, bu tür bonuslar sunan birçok bankadan sadece ikisidir.

Bizim tavsiyemiz? Şartları ve koşulları okuyun, bonusun kilidini açmadan önce paranızı hesapta ne kadar süre bırakmanız gerektiğini öğrenin ve hemen paranızı başka bir banka ile başka bir bonus uygun hesaba taşıyın. Bu, bankalar dışında seyahat korsanlığı gibi.

Bunu yapmak çok kolaydır ve sadece 10 dakikanızı alır. Bu, bugün daha fazla para kazanmaya başlamanın zahmetsiz bir yoludur.


2. Postmates ile yiyecek teslim

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz? Haftalık olarak ödenir. Deneyimli sürücüler Postmates’e göre saatte 27 dolara kadar çıkıyor.

Bir Postmates kuryesi olarak, yiyecek, restoranlardan yiyecek ve hatta alkol gibi şeyler teslim edeceksiniz.

Bir arabanız olmasa bile, bisikletinizi teslimatlar için kullanabilirsiniz (artı güzel bir egzersiz alırsınız). İstediğiniz kadar çok veya az para kazanabileceğiniz Postmates ile başlangıç ​​ücreti veya zaman taahhüdü yoktur.

Başlamak:

✔️ Hesabınızı oluşturun . Temel bilgilerinizi, profil fotoğrafınızı ve kimlik belgenizi gönderin.

✔️ Hoş geldiniz seti alın . Postmates kimliğinizi doğruladıktan sonra, size bir teslimat çantası ve ürün satın almak için kullanacağınız ön ödemeli bir kart (postada) gönderir.

Uygulamayı alın ve çevrimiçi olun . Ön ödemeli kartınızı Filo uygulamasına bağlayın, çevrimiçi olun, teslimat tekliflerini kabul etmeye başlayın, ödeme alın.

Dikkat çekmeye değer bir dikmek: her teslimat için kazandıklarınızın% 100’ünü eve götürürsünüz; ayrıca, bir teslimata başlamadan önce tam olarak ne kazanacağınızı görebilirsiniz.


3. Survey Junkie ile ücretli anketler yapın

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz? Değişken (bir kullanıcı minimum 10 ABD doları ödeme eşiğine ulaştığında). Tamamlanan anket başına $ 1- $ 3 kazanın.

Şirketler tüketicileri daha iyi anlamak istiyor ve bunu yapmanın bir yolu anket katılımcılarını telafi etmek. Survey Junkie gibi web siteleri   , anketleri tamamlamak için az bakım gerektiren, sınırsız akılsız görev için size iyi bir değişim öder.

Bir hesaba kaydolduğunuzda , Survey Junkie size birkaç soru soracaktır. İlgi alanlarınız ve alışveriş alışkanlıklarınız hakkında bilgi sahibi olmak isteyeceklerdir, böylece sizin için geçerli anketlerle eşleşebilirler. Size gönderdikleri anketleri almaya uygun olduğunuzdan emin olmak için mümkün olduğunca doğru yanıt verin.

Anket Junkie her gün yeni anketler ekliyor, bu da kazanmak için daha fazla para olup olmadığını görmek için sık sık geri dönmek isteyeceğiniz anlamına geliyor. Anket alarak zengin olmayacaksınız, ancak hızlı para kazanabilirsiniz. Kazanılan puanlar PayPal üzerinden nakit olarak kullanılabilir.


4. Swagbucks’ı varsayılan arama motorunuz yapın

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz? Aktif kullanım için ayda 50 $ ‘a kadar + 10 $ kayıt bonusu kazanın.

Hızlı para kazanmanın bir diğer kolay yolu, Swagbucks’ı varsayılan arama motorunuz olarak kullanmaktır (Bing veya Google yerine).

Bunu yaptığınızda, normalde yaptığınız gibi internette sörf yaparak puan kazanırsınız (Swagbucks).

Sistemi oynayamazsınız (bunu önleyecek sistemlere sahip oldukları için), ancak tamamladığınız her 10 ila 20 uygun arama için 10 ila 20 Swagbucks kazanmayı bekleyebilirsiniz.

Swagbucks’ınızı PayPal üzerinden nakit olarak kullanın. 100 SB = 1,00 ABD doları (veya daha fazla).

Arama dışında Swagbucks ile kazanabileceğiniz diğer yollar:

 • İnternet üzerinden alışveriş için geri ödeme programı
 • Ücretli çevrimiçi anketlere katılın
 • Videoları izleme

Uygulama ve 10 dolarlık kayıt bonuslarının kilidini açma gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için tam Swagbucks İncelememize göz atın .

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz? Tamamlanan anket başına 0,50 – 1,00 dolar arasında + 10 bonus puanı. 10 iş günü veya daha kısa sürede PayPal’a para yatırın.

Survey Junkie gibi LifePoints de üyeleri günlük olarak kullandıkları ürün ve hizmetler hakkındaki görüşlerini paylaştıkları için ödüllendiriyor.

Onlara verdiğiniz geri bildirimler, dünyanın en büyük şirketlerinin ve markalarının mevcut ve gelecekteki müşteriler için ürünlerinde değişiklikler yapmasına yardımcı oluyor. Katkınız karşılığında size inanılmaz ödüller veya ücretsiz hediye kartları için kullanabileceğiniz LifePoints hediye ediyorlar.


6. InboxDollars ile e-posta okumak ve TV izlemek için ödeme alın

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz? Değişken. Günlük TV içeriğini (ve tüm kazanç etkinliklerini kullanırken günlük 50 $ ‘a kadar) + 5 $ kayıt bonusu almak için ayda 4-5 $ kazanın.

Adından da anlaşılacağı gibi InboxDollars , e-postaları açmak ve gözden geçirmek  ve okuduğunuz e-postalarla ilgili soruları yanıtlamak için size hızlı para ödeyecektir. Ayrıca 5 $ kayıt bonusu var.

Çoğu soru seti 0,50 dolar ile 5,00 dolar arasında değişir ve tamamlanması 3 dakika ila 25 dakika sürer. Aradıkları demografik profille eşleşirseniz, 10 ABD doları, 20 ABD doları veya daha fazlasını ödeyen bazıları vardır.

E-posta kazanma bileşeninin ötesinde, InboxDollars da sitelerinde günlük TV kliplerini izleyerek para kazanmanıza izin verir  .

InboxDollars sadece nakit olarak çalışan bir sistemde çalışır, bu nedenle puanları paraya dönüştürme veya yalnızca hediye kartlarında telafi etme konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Resmi InboxDollars incelememizde para kazanmanın daha fazla yolu hakkında bilgi edinin .


7. Trim faturalarınızı% 30 oranında düşürsün

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz? Değişken. Trim, belirli faturaları% 30’a kadar azaltabileceklerini belirtir. İndirimli oranlar bir sonraki faturalandırma döngüsünde görünecektir.

Kendi başınıza bir “yan koşuşturma” olmasa da, Trim sizin için koşuşturuyor ve sizin adınıza tam hizmetli bir fatura kırıcı gibi davranıyor.

Ne zaman Trim kaydolmak , onlar hemen azaltmak için yollar harcamalarınızı ve göz analiz etmeye başlarlar. İnternet servis sağlayıcınızı arayacak ve aynı hizmette size daha iyi bir anlaşma yapacaklardır. Kablo paketiniz (veya sahip olduğunuz diğer yinelenen hizmetler için) için aynıdır.

Ayrıca abonelikleri gizli veya başka bir şekilde unutulmuş olarak arayacaklar ve gerekirse abonelikleri iptal edeceklerdir. Onları fatura bekçi köpeğiniz olarak düşünün. Kimse onların izni olmadan geçemez.

Daha da iyisi, hizmet ücretsizdir . Trim, tasarruf ettikleri paranın üçte birini tutarak para kazanır. Yani sadece size para kazandırırlarsa ödeme alırlar. Oldukça adil bir takas ve başka türlü harcama memnun olduğunu para geri almak bir.


8. Nielsen’in internet kullanımınızı öğrenmesine izin verin

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz? Yıllık 50 $. Aylık 10.000 ABD Doları çekime giriş.

Nielsen, 1923’ten beri var, 44.000’den fazla çalışanı var ve TV derecelendirmeleriyle ilgili konuşmalarda duyduğunuzla aynı şirket (Nielsen Ratings).

Bununla birlikte, TV araştırmasının ötesinde, Nielsen Bilgisayar ve Mobil Panel adı verilen süper benzersiz bir programı var ve size tek bir şey için ödeme yapmayı seviyor: veri.

Öncül basit: anketler yapmak yerine (uygun olamayacağınız) Nielsen, işlemi atlar ve kullanıcının İnternet kullanımı hakkında otomatik olarak çıkarımlar yapmak için AI’yi kullanır.

İnvaziv değildir, cihazınızı yavaşlatmaz ve arka planda anonim olarak çalışır. Listedeki birçok öğeden daha az kazanmak biraz daha yavaş, ancak Nielsen’in veri toplamasını (telefonunuzdaki her uygulamanın zaten yaptığı gibi) umursamıyorsanız, sadece cihazınızı kaydettirmek için yılda 50 $ toplayabilirsiniz . ve uygulamayı yüklü olarak bırakmak.


9. Pinecone Research ile ürünleri test etmek için ödeme alın

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz? Değişken. Bir kullanıcı 300 puan kazanır kazanmaz bir çek alacak. Tamamlanan inceleme başına 3 ABD doları. Posta ile ara sıra ücretsiz ürünler.

Başka bir pazar araştırma şirketi olan Pinecone Research , tüketicileri yanıt arayan daha büyük şirketler adına ürünler hakkında sorgulamaktadır .

Ancak, Pinecone Research ile 2 farklı bükülme var:

1. Pinecone zaman zaman kullanmak ve test için evinize ürün göndereceğiz. Bu markaya bağlıdır, ancak çoğu zaman kalite incelemesi karşılığında ürünü geri göndermek yerine saklamanızı sağlar. Ücretsiz ürün + incelemek için ödeme alıyor musunuz? Tamam bizim tarafımızdan.

2. Posta yoluyla ara sıra ücretsiz ürünler olmasa bile , Pinecone, anket endüstrisi için eşsiz olan anket katılımcıları için sağlam bir ödeme yöntemi sunar. Tamamlanan her anket size tam olarak 3 dolar kazandırır. 3 $, 5 $ veya 15 $ artışlarla nakit ödeme yapın ve 3-5 gün içinde çek veya PayPal depozitosu bekliyoruz.


10. BookScouter ile ders kitaplarını kar için çevirin (veya satabilirsiniz)

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz? Değişken (satıcıya bağlı). Genellikle 1-3 iş günü kitap aldıktan ve kontrol ettikten sonra.

Ders kitapları yüzlerce dolara mal oluyor. Aslında, mühendislik ve sağlıkla ilgili kitapların 1000 doların biraz altında olması nadir değildir.

Ancak ders kitaplarının yüksek maliyeti ile fırsat geliyor. Onları kâr için çevirmek. BookScouter gibi bir hizmet kullanarak , 44 farklı satıcıdaki kitap fiyatlarını anında karşılaştırabilirsiniz. En iyi fiyat ve voila sunan birini seçin. Kitap satıldı.

Her dönemin sonunda kitapları boşaltmaya çalışan bir öğrenciyseniz, bu kitaplarınız için en fazla parayı almanın kesin bir yoludur (yerel kitapçı size verdiği fiyatla gitmek yerine).

Deneyimli bir girişimciyseniz, Facebook grupları, Craigslist veya bahçe satış gruplarında gördüğünüz öğrencilere nakit teklifleri yapabilir ve ardından kitapları çevrimiçi olarak kâr için çevirebilirsiniz. Binlerce yapamazsınız, ancak BookScouter’ın aracıyla bir ISBN çalıştırmak yalnızca birkaç saniye sürer ve bir kitabı fazladan para için çevirme fırsatı görürseniz , alın.


Bu Hafta Sonu Para Kazanmanın 7 Hızlı Yolu

Burada mazeret yok. Hızlı para kazanmayı öğrenmek istiyorsanız, hafta sonları acele ederek zaman geçirmeniz gerekir.

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz? Değişken. Ortalama bir Airbnb ev sahibi ayda 924 dolar kazanıyor. Süper ana bilgisayarlar yılda 100.000 $ + kazanabilir.

Evinizde yedek bir odanız varsa, Airbnb  hızlı para kazanmanız için mükemmel bir yol olabilir.

Öncül basit: alanınızın ne kadar değerli olabileceğini görün , uygulamada tek bir oda (veya tüm ev) listeleyin, potansiyel konukları ekranlayın, ödeme alın. Airbnb, bir şeyler ters gittiğinde eşyalarınızı (ve evinizi) karşılamak için 1.000.000 $ değerinde sigorta sağlar.

Başlamak için bir açıklama doldurarak bir giriş oluşturun , alanınızın fotoğraflarını çekin ve yükleyin ve bir fiyat belirleyin. Girişiniz, misafirlerin yerinizin nasıl bir şey olduğunu anlamalarına yardımcı olur. Ardından, alanın kullanılabilir olacağı tarihleri ​​ayarlayın ve ev kurallarınızı hazırlayın. Girişiniz yayınlandıktan sonra, konuklar evlerinde konaklama rezervasyonu yapabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.


12. Getaround ile aracınızı kiralayın

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz? Değişken. Getaround başına, kullanıcılar ayda 800 dolara kadar kazanabilir (yılda yaklaşık 10.000 dolar).

Yedek bir aracınız var mı veya sahip olduğunuz aracı zor kullanıyor musunuz? Getaround ile kiralayın .

Getaround, aracınızı uygulamada listelemenizi sağlar ve sizi otomatik olarak bölgenizden ödünç almak isteyen kişilere bağlar. Kiracılar arabanızı doğrudan uygulamadan görüntüleyebilir, rezerve edebilir ve alabilir, böylece anahtar değişimi yapmak için bir buluşma planlamakla uğraşmanıza gerek kalmaz.

Bir Getaround araç sahibi olarak, premium otoparkın yanı sıra 50 $ aylık kira kredisine erişebilirsiniz. Ve 1 milyon dolarlık sigorta kapsamı ile mülkünüzün emin ellerde olduğundan emin olabilirsiniz.

Arabanızı Getaround ile çalışmaya koymak sadece birkaç tıklama alır. Sadece  kayıt ve arabanızı isim, yer ve kullanılabilirliğini belirlemek ve bir açıklama girin. Araba kazançlar aylık bazda tahakkuk ve 15 ödenir th  takip eden ayın.


13- Uber Eats ile hareket halindeyken para kazanın

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz? Günde 5 defaya kadar ödeme alın. Saatte 10-15 dolar arasında kazanın.

Aşağıdakilerden herhangi birine sahip misiniz? Araba Bike, Bisiklet ?, Scooter ?, Ayak ?.

Eğer öyleyse, Uber Eats ile boş zamanlarınızda yiyecek teslim etmek için ödeme alabilirsiniz . Daha da çeşitli bir müşteri tabanına sahip olmanız dışında, nihai pizza dağıtım tarafı konseri olarak düşünün. Sadece pizza yerine, Dünya gezegenindeki tüm yiyecekleri teslim edeceksiniz.

Kaydolmak sadece birkaç dakikanızı alır , patronunuz yok ve “saatleriniz” olmasını istediğiniz her şey. Orada bir saat. Geceler. Hafta sonları. Her neyse. Anında Ödeme ile aynı gün içinde para alırsınız (günde 5 defaya kadar!). Hemen paraya ihtiyacınız varsa, bu geldiği kadar kolaydır.


14. Instacart müşterisi olun

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz? Teslimat tamamlandıktan sonra anında para çekme. Bazı bölgelerdeki müşteriler saatte 20 dolara kadar kazanıyor.

Konser ekonomisinden olumlu bir gelişme, evden ayrılmakta zorluk çekenler için uygun fiyatlı hizmetlerin artmasıdır. Araba kullanamayan hasta bir aile üyesi ya da kıdemli için bakım yapan biri olsun, bakkal alışverişi gibi basit bir görevi bile tamamlayamayanlar var.

Bir As Instacart Shopper , bu insanlara yardım etmek için çalışırlar. Bir müşteri bir sipariş verdiğinde, eşyaları istediğiniz mağazadan alır ve o kişinin evine teslim edersiniz.

Nasıl para kazanacağınızı anlamanız gerektiğinde, uygulamada oturum açmanız ve kendinizi alışveriş için uygun olarak işaretlemeniz gerektiğinde, Uber Eats ile benzer şekilde çalışır.

En iyi kısım? Birinin yüzüne bir gülümseme koyarsın ve bunu yapmak için para alırsın. Kesin ücretler değişse de, Instacart Shoppers saatte 20 $ kazanabilir . Tipik bir 40 saatlik çalışma haftasını taahhüt ederseniz, tazminatınız yılda 40.000 doların biraz altında gelir (aracınızdaki gaz ve aşınma ve yıpranma gibi masraflar dikkate alınmadan).


15. Yeni kullanıcıları Vindale Research’e yönlendirin

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz? Değişken (bir kullanıcı minimum 50 ABD doları ödeme eşiğine ulaştığında). Belirtilen kullanıcı başına 5 ABD doları + 1 ABD doları kayıt bonusu.

Vindale Research tam olarak göründüğü gibidir: şirketlerin tüketiciler hakkında bilgi edinmesine yardımcı olan bir şirket.

Ve yaptığınız anket başına 50 $ ‘a kadar kazanabilirsiniz, ancak daha cömert bir kazanç fırsatına sahipler. Onlara yeni bir anket katılımcısı önerdiğinizde size 5 ABD doları verilecektir.

Kullanabiliyorsanız ve ne zaman ankete katılın, ancak kullanıcıları yönlendirmeye daha fazla odaklanın. Bu, uygunluğa bağlı olmayan garantili bir gelir akışıdır ve işe alım konusunda iyi olursanız, ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Başlamak için Vindale Research’e kaydolun , giriş yapın ve yönlendirme bağlantınızı alın ve ardından yeni kullanıcıları nasıl ve nerede bulacağınız konusunda yaratıcı olun.


16. Serbest çalışan bir okuyucu olarak ödeme alın

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz? Serbest çalışan prova ediciler ZipRecruiter’e göre aylık ortalama 56.762 $ kazanıyor (aylık 4.730 $).

Yazılı metinde yazım hataları, zayıf dilbilgisi veya diğer hataları yakalamada iyi misiniz?

Öyleyse, serbest çalışan bir prova okuyucusu olmayı düşünebilirsiniz. Caitlin Pyle, 2014 yılında boş zamanlarında serbest kanıtı olarak 43.000 dolardan fazla para kazandı.

Bunu yaparken bir ton başarı elde ettikten sonra, başkalarına da aynı şeyi nasıl yapacaklarını öğretmek için Proofread Anywhere’e başladı . Proofread Anywhere’de Caitlin, içerik denetlemeyi dış kaynak kullanmak isteyen işletmelere nasıl yatırım yapabileceğinizi gösterir (pahalı tam zamanlı çalışanlar işe almak yerine).

Bir düzeltmen olarak evden nasıl hızlı para kazanabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için ücretsiz atölyelerinden birine kaydolun .


17. Serbest yazar olarak hızlı para kazanın

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz? Görevin tamamlanmasından itibaren 30 iş günü içinde. Serbest çalışan prova ediciler ZipRecruiter’e göre aylık ortalama 63.809 $ kazanıyor (aylık 5.317 $).

Yazmak için para kazanma fikri gibi mi? Belirli konularda uzman yazarlar için ülke çapında yüz binlerce anında işe alım imkanı bulunmaktadır.

Nişe özel blog yazarlarından, küçük işletme sahiplerinden ve yüksek kaliteli serbest yazarlar için ciddi para biriktirmeye istekli büyük markalardan yararlanın. Bunu yaparlar, çünkü proje yazarları başına yüksek oranlı işe alım yapmak, tam zamanlı çalışan bir personel istihdam etmekten daha ucuzdur.

Böyle bir yazar, ClubThrifty’den Holly Johnson, serbest çalışmasından yılda 200.000 doların üzerinde para kazanıyor. S o da vardır nasıl bu konuda başkalarına öğreten bir kurs .

Yazma becerilerinizi nasıl geliştireceğinizi ve müşterileri konuşturmayı öğrenmek için önceden biraz para harcamayı bekleyin. Ancak birkaç gün gibi kısa bir sürede, müşterilerin özgeçmişinizi oluştururken hızlı bir şekilde pozitif nakit akışı oluşturabileceksiniz.

Pasif Para Kazanmanın 5 Yolu

Bu sonraki birkaç seçenek size hızlı bir şekilde para kazandırmaz, ancak elinize biraz para kazandığınızda, pasif para kazanmak için bu en iyi yollarla daha da büyümesine izin verebilirsiniz.


18. Fundrise ile gayrimenkul moğuru olun

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz? Üç aylık temettü ödemeleri. Kuruluşundan bu yana yıllık% 8.7-12.4 getiri.

Geleneksel olarak gayrimenkul yatırımı, yüz binlerce dolarlık likit varlıklara sahip varlıklı bireylere ayrılmıştır. (Ya bu, ya da yüz binlerce dolar ipotek borcunda).

Bugün, Fundrise tüm bunları değiştirdi.

Sitelerinin dediği gibi, “Net değeriniz ne olursa olsun, artık gayrimenkulün tutarlı nakit akışı ve uzun vadeli takdir yaratmadaki eşsiz potansiyelinden yararlanabilirsiniz. Bu, daha önce sadece en zengin yatırımcılar ve kurumlar için ayrılmış bir gayrimenkul yatırım seviyesidir. ”

En basit haliyle, paranızı hedeflerinize göre düzinelerce gayrimenkul projesi ile dolu bir portföye yatırabilirsiniz – her biri net değerinizi artırma hedefi ile dikkatlice seçilmiş ve proaktif bir şekilde geliştirilmiştir.

500 $ gibi az bir miktarla başlayın ve yıllık% 8.7 – 12.4’lük beklenen getirilerinden faydalanın.


19. HostGator ile blog başlatma

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz? Değişken. Aylık 0-100 $ + + arası.

Yarı saygın bir yazar olursanız, sevdiğiniz şeyi yapabilir ve bunu yaparken para kazanabilirsiniz.

DollarSprout, blog oluşturmayı daha fazla para kazanma ve tasarruf etme hakkında bilgi paylaşmanın bir yolu olarak kullanır. Siz de ilginizi çeken her şey için bir bilgi kaynağı (veya eğlence) olabilirsiniz. Ve bunu yaparak para kazanabilirsiniz. Aslında çok para.

İster en sevdiğiniz ev dekor fikirlerinizi paylaştığınız yaşam tarzı odaklı bir blog’a, ister makyaj eğitimlerini çektiğiniz ve ürün değerlendirmeleri yazdığınız bir güzellik ve moda bloguna başlamak isteyin, en sevdiğiniz hobiyi çevrimiçi bir işletmeye dönüştürerek ekstra para kazanabilirsiniz.

Bazı seçkin blogcular her ay 100.000 dolardan fazla para alıyorlar. Örneğin:

 • Michelle @ Making Sents of Cents, son yayınlanan raporunda 159.000 dolardan fazla para kazandı;
 • veya en son raporunda 167.000 dolardan fazla kazanç elde eden Pat @ Smart Pasif Gelir;
 • ve son olarak, son raporunda 100.000 doların üzerinde kazanç elde eden Rosemarie @ The Busy Budgeter var

Her ay bir fincan kahvenin fiyatından daha düşük bir fiyatla başlamak için HostGator’a göz atın veya bir blog eğiticimizi başlatın .


20. Ally Invest aracılığıyla temettü ödeyen hisse senedi satın alın

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz? Değişken. Mevduat büyüklüğüne, borsa performansına ve varlık tahsisine bağlıdır. Uygun bir depozito ile 3.500 $ ‘a kadar nakit bonus kazanın.

Kendi işinizi kurmanın dışında, borsaya yatırım yapmak son 100 yılda zenginlik yaratmanın en tutarlı yollarından biri olmuştur.

Aslında, 1957’deki kuruluşundan bu yana S&P 500 yılda ortalama% 8 geri döndü. Tasarruf ve yatırım yapmak için tasarruf hesapları, CD’ler, para piyasaları veya diğer herhangi bir sayıda araçtan çok daha yüksek getiri.

Etrafta oturan “ekstra” paranız varsa veya daha sonraki yaşam için servet inşa etmek konusunda ciddi olmak istiyorsanız, bu listedeki diğer yan hustilerden kazandığınız parayı almayı ve Ally Invest ( borsa dahil) aracılığıyla borsaya yatırım yapmayı düşünün. en iyi yatırım uygulamaları listemizde ). Anında borçlarınız yoksa ve şu anda maaş çeki için maaş ödemiyorsanız, yatırım pasif getiri elde etmek için güçlü bir araç olabilir.

Başlamak için, Ally Invest gibi bir indirim komisyoncusu öneriyoruz, çünkü sektördeki en düşük ücretlerden bazılarına sahipler, kullanımı kolaydır ve genellikle cömert bir kayıt bonusu sunarlar. En popüler iki seçeneği:

Yönetilen Hesaplar (Önerilen):

  1. Danışma ücreti yok.
  2. Tamamen otomatik yatırım.
  3. Minimum 100 $ hesap.
  4. Faiz getiren nakit tamponu.

Otomatik Yönetilen Hesaplar :

  1. Komisyonsuz ticaret *.
  2. Başlamak için minimum $ 0 hesap.
  3. 3.500 $ ‘a kadar nakit bonus.
  4. Transfer ücreti geri ödemesi.

* ABD’de işlem gören hisse senetleri, opsiyonlar ve ETF’ler için komisyonsuz ticaret.


21. Palamutlar ile yatırım yapmak için 5 $ ödeyin

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz? Değişken. Mevduat büyüklüğüne, borsa performansına ve varlık tahsisine bağlıdır. Kayıt sırasında ücretsiz 5 $ kazanın.

Palamutlar zaman içinde değer büyümek için tasarlanmış yatırımlar içine para koyarak tasarruf büyümeye yardımcı basit bir yatırım uygulaması. Yatırım yapmak için yeniyseniz ve ayaklarınızı ıslatmak istiyorsanız, bu başlamak için harika bir uygulamadır.

Meşe palamudu, günlük alımlarınızdaki yedek değişikliği “yuvarlayarak” ve borsadaki farkı yatırımlayarak çalışır. Örneğin, 3,64 $ karşılığında bir kahve alırsanız, Palamutlar 36 senti yatırım hesabınıza taşır (böylece toplam 4 $ harcarsınız). Zamanla, bu küçük katkılar toplanabilir.

Meşe palamudu şimdi açılan yeni hesaplar için 5 $ kayıt bonusu sunuyor. Hesap kaydınızı tamamladıktan sonra Acorns, başlamanıza yardımcı olmak için hesabınıza ücretsiz 5 ABD doları yatırır.


22. Eşler arası ödünç vermeyi deneyin

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz? Değişken. Lending Club’a göre kullanıcılar% 5,06 ile% 8,74 arasında bir nisan ayı bekliyor olabilir.

Eşler arası borç vermeyi duydunuz mu? Bu, borçluları kredilerini finanse etmek isteyen yatırımcılarla eşleştiren finansal bir sistemdir.

Bir yatırımcı olarak, banka olarak hareket edersiniz ve umut verici potansiyel getirileri olan projeleri finanse edersiniz . Kredilendirme Kulübü gibi bir hizmet kullanmak, paranız için kimlerin potansiyel olarak iyi olacağını belirleme tahminini ortadan kaldırır. Potansiyel yatırımları tarar, riskinizi belirler ve paranızın beklenen getiri yüzdesini belirler.

Nasıl başlanır:

 • Bir hesap açın ve minimum 0.01 $ başlangıç ​​depozito kadar transfer edin.
 • 25 $ ‘lık artışlarla çeşitli Kredilere yatırım yaparak hızlı ve kolay bir portföy oluşturun.
 • Borçlular kredilerini ödedikçe aylık anapara ve faiz ödemeleri alın.
 • Ödemeleri yeniden yapın veya çekin.

En basit ifadeyle, tüketici kredisine yatırım yapacaksınız. Örneğin, Borç Verme Kulübü bir borçludan% 10 APR tahsil edecektir ve risk almak için yıllık getirilerin% 4-7’sini size geri verecektir.

Hızlı Para Kazanmanın 11 Yaratıcı Yolu

Şimdiye kadar yaptıysanız, kararlı olduğunuzu biliyoruz. İşte nasıl hızlı para kazanabileceğinize dair birkaç fikir daha (günde 300 $ ‘a kadar).


23. Rakuten ile 10 $ nakit geri kazanın

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz? Değişken. Belirtilen kullanıcı başına 25 ABD doları + 10 ABD doları üyelik bonusu kazanın. Yılda yüzlerce (veya daha fazla) geri ödeme.

Hayatınızın her günü evinizin dışında bir şey satın alacaksanız, neden bunu yapmak için para almıyorsunuz?

Teknik olarak para kazanmıyorsunuz, ancak yine de yapacağınız alışverişlerde anında para (geri para) alıyorsunuz.

Harika şey, bu zaten sahip olduğunuz herhangi bir indirim / kupon kodlarının üstünde. Kullanım Rakuten nakit geri kredi kartı seçiminiz ile tandem (eski Ebates) ve% 10 ödeme olacak -45% daha az yıl boyunca satın tüm öğeler üzerinde. Hatta, uygulamayı kullandığınız her tavsiye ettiğiniz arkadaşınız için size 25 ABD doları verecekler.

Bu, 12 ay boyunca herkes için binlerce ve binlerce dolar ekler – büyük bir harcama yapmasanız bile. Rakuten’i indirip kazanmamak için bir neden yok .


24. Digit ile tasarruflarınızı otomatikleştirin (ve nakit bonus kazanın)

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz? Mevcut bakiyede her 3 ayda bir katılım + tasarruf bonusu için 5 $.

Hızlı bir ton para kazanamazsınız, ancak bu Digit’i inanılmaz bir uygulamadan daha az yapmaz .

Digit’in amacı basittir: uygulama harcamalarınızı analiz eder ve otomatik olarak her gün mükemmel miktarı kaydeder, bu yüzden bunu düşünmenize gerek yoktur. Siteden, “Ne için tasarruf ettiğinizi paylaşın, gerisi Digit. Bir sonraki tatiliniz için bütçe yapabilir, kredi kartlarını ödeyebilir veya yağmurlu bir gün için parayı bırakabilir. ”

FDIC, güvenli bir şekilde tasarruf edilen 1 milyar dolardan fazla varlık ile sigortalıdır, hesap bakiyesi, kredili mevduat hesabı önleme ve hesap bakiyelerinizde% 1 nakit bonus yoktur.

Tasarruf yapmaktan korkuyorsanız, gününüzden 10 dakika ayırın ve hesabınızı oluşturun ve ücretsiz 5 $ kazanın . % 1’lik üç aylık nakit bonusu, gelecekteki kendinizin mali durumunuzdan daha fazla sorumlu olduğunuz için teşekkür ettiğinizi düşünün.


25. MyPoints ile video oyunları oynamak için ödeme alın

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz? Değişken. 10 $ Amazon hediye kartı kayıt bonusu. Sınırsız kazanç potansiyeli (ancak puanlar yavaşça birikir).

MyPoints , kullanıcılara günlük olarak mikro görevler gerçekleştirmeleri için ödeme yapan bir ödül sitesidir.

Örneğin, kullanıcılar video izleyerek günde 500 puan kazanabilir, belirli ortakları ziyaret ederek 5 puan kazanabilir (bir internet çöpçü avında) veya oyun oynamak için dolar başına 10 puan kazanabilir.

Birçok ödül sitesinde olduğu gibi, tutarlı günlük kullanım önemlidir, bu nedenle MyPoints’e yer işareti koymak veya ana sayfanız yapmak istersiniz (bu yüzden check-in yapmayı unutmayın). Kullanıcıları programa yönlendirin ve katıldıklarında 25 puan, uygulama üzerinden 20 $ veya daha fazla harcıyorlarsa 750 puan ve en önemlisi, kazandıkları tüm puanlarda sonsuza kadar% 10 bonus puanı kazanın.

1.750 puan, 10 $ ‘a eşdeğerdir ve ücretsiz hediye kartları, seyahat milleri veya PayPal nakit yoluyla kazançlarınızı çekebilirsiniz.


26. Bir kartı Dosh’a bağlayın ve anında ücretsiz 5 $ kazanın

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz? Değişken. Bir kartı bağladığınızda 5 $ kayıt bonusu. Yılda yüzlerce (veya daha fazla) geri ödeme.

Dosh geri ödeme uygulaması son zamanlarda ve iyi bir nedenle sosyal medyada bir ton vızıltı yaratıyor. Yeni kullanıcılar çekmek için ücretsiz para sunuyorlar .

Şöyle çalışır:

 • Dosh uygulamasını indirin ve kredi ve banka kartlarınızı bağlayın (bilgilerinizi güvende tutmak için banka düzeyinde şifreleme teknolojisini kullanırlar).
 • Faturaları taramadan veya kupon kullanmadan tüm satın alımlarınızda nakit olarak para kazanın.
 • Nakit paranızı banka hesabınıza yatırın.

Ayrıca, Dosh’ın avantajları basittir: Tüm ödüller saf nakittir,  ilk kartınızı bağladığınızda 5 $ alırsınız ve uygulamaya yönlendirdiğiniz her arkadaşınız için hızlı bir 10 $ kazanırsınız. Kaydolmak için birkaç aileniz ve arkadaşlarınız olsun ve para hızlı bir şekilde artıyor.


27. Facebook reklamlarıyla para kazanın

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz? Değişken. Müşteri başına aylık ortalama 1000 ABD doları.

Bölgenizde kaç yerel işletme olduğunu düşünün (Walmart veya Dick’in Spor Malzemeleri gibi dev perakendeciler değil, yerel kafeler, masörler, hukuk firmaları vb.). Büyük olasılıkla, çoğu Facebook reklamcılığından yararlanmıyor.

İşte Facebook reklam uzmanının devreye girdiği yer burası. Bu evden çalışma işi ile ilgili en iyi bölüm, Facebook reklamlarının sanatını ve yeteneğini öğrenmek imkansız değil; Herkes bir ay içinde ilk müşterisini alıp güvence altına alabilir.

Müşteri başına ayda 1.000 – 2.000 $ arasında herhangi bir yerde ücret almak endüstri standardıdır ve başlamak için herhangi bir web sitesine veya pazarlama deneyimine ihtiyacınız yoktur. Daha fazla müşteri getirdiğinizde ve topluluğunuzda olağanüstü sonuçlar elde ettiğiniz için itibar kazandıkça, geliriniz de hızla artabilir.

Başlamak için Facebook reklamlarının giriş ve çıkışlarını öğrenmeniz gerekir. Orada bunun nasıl yapılacağını öğretecek kurslar , ancak genellikle $ 100- $ 300, topa parkta, bir peşin yatırım gerektirir edeceğiz.


28. Rover ile çevrenizdeki köpekleri gezdirin

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz? Paraya çevrilen ödemeler 1-4 iş günü içinde PayPal hesabınıza ulaştı. Kendi saatlik ücretinizi belirleyin. Bu Rover uygulaması kullanıcısı saatte 50 ABD doları ücret alır ve 2016’da 100.000 ABD dolarından fazla kazanmıştır.

Rover  her zaman Amerika Birleşik Devletleri’nin her yerindeki şehirlerde nitelikli köpek yürüyüşü arayan bir köpek yürüyüş ve evcil hayvan oturma sitesidir.

Yavrularınızı yürüyüşe çıkardığınızda, yanınızda ikinci (veya üçüncü) bir köpeği de alabilir ve yürüyüş için ödeme alabilirsiniz. Başlamak için 18 yaşında olmanız gerekir, bu nedenle gençler veya çocuklar için iyi bir iş değildir.

Yetişkinler için 30 dakikalık yürüyüşler genellikle 10-30 dolar aralığındadır. Bir mahalle rotasıyla, bu hızlı bir şekilde toplanabilir. Hızlı para kazanmak için bu aptalca kolay yolu ile başlamaktan sadece kısa bir uygulama .


29. Sanal asistan işi yapın

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz? Değişken. Yüklenici ve tüzel kişi arasında belirlenen ödeme planı. VA’lar genellikle saatte 19 ila 25 dolar (veya daha fazla) kazanır.

Belki de para kazanmanın tüm hızlı yollarının favorisi olan sanal asistan çalışması, bir derece veya çılgın bir deneyim olmadan iyi para kazanmanın en gerçekçi yoludur.

Bunun nedeni, sanal asistanların küçük işletmelere sadece ek işgücüne ihtiyaç duydukları günlük görevleri tamamlamalarında yardımcı olmasıdır.

Gibi şeyler:

 1. Müşteri desteği
 2. Yönetimsel destek
 3. Sosyal medya profil yönetimi
 4. Web sitesi yönetimi
 5. E-posta metin yazarlığı ve pazarlama

Aslında, ünlü bir sanal asistan koçu Gina Horkey, sanal asistan olarak sunabileceğiniz 150’den fazla farklı hizmet olduğunu söylüyor .

Hatta bu kesin hizmetler konusunda sizi eğitecek ve önümüzdeki 30 gün veya daha kısa bir sürede para kazanan müşterilere ulaşmanıza yardımcı olacak bir kursu var.


30. Drop Uygulaması ile kolayca ödül kazanın

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz? Değişken. Topladığınız her 1000 puan için 1 $. Minimum 5.000 puan itfa.

Bırak günlük harcamalarınız için sizi ödüllendiren ücretsiz bir uygulama. Çalışma şekli basit:

Uygulamayı indirip bir hesap oluşturduktan sonra , kazanmaya başlamak için bir banka veya kredi kartı bağlamanız gerekir. Drop’un yüzlerce ortak markasından biriyle alışveriş yaptığınızda puan kazanırsınız.

Alışveriş için kazandığınız puanlara ek olarak, basit görevleri tamamlamak için daha fazla ödül kazanabilirsiniz. Önerdiğiniz her arkadaş 1.000 puan değerindedir. Ayrıca diğer uygulamaları entegre etmek veya bir Bağlantılı veya Mobil teklifi tamamlamak için ek puanlar kazanabilirsiniz.

Her 1000 puan 1 $ değerinde. 5.000 puan kazandıktan sonra, Amazon, Starbucks, Target ve daha fazlası gibi favori yerlerinize hediye kartları için kullanabilirsiniz.

Bonus : Drop şu anda 5x promosyon yapıyor – bahsettiğiniz her arkadaşın değeri 5.000 puan, bu da hızlı para kazanmayı daha da kolaylaştırıyor.


31. 5 arkadaşınıza Ibotta hakkında bilgi verirken 25 $ kazanın

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz?  5 arkadaşınızı ve yıllık ek kazançlarda yaklaşık 300 $ daha fazla bahsetmek için 25 dolar kazanın.

Nakit geri ödeme uygulamaları, tüketiciler ortak satın alma işlemlerinden tasarruf etmenin yollarını aradıkça tüm öfke haline geldi. Ve tüm bu para kazanma uygulamalarının yeni kullanıcılar istediği yerlerde, onları elde etmek için bazen çılgın bir kerelik nakit bonuslar sunmaya hazırlar .

Müşteri: 1 Yeni müşteriler alan marka: 0. (En azından şimdilik.)

Ibotta uygulaması böyle bir bonus almak için başka bir fırsattır. Şu anda  kayıt olduklarında insanlara 10 dolar veriyorlar . Ve bu makalede bahsedilen diğer en iyi geri ödeme uygulamalarının aksine , Ibotta size bakkallarda nakit geri alma konusunda uzmanlaşmıştır.

Bonus : 5 kullanıcıya başvurun, size ek olarak 25,00 ABD Doları ödeyeceklerdir.


32. Mikro görevleri tamamlayın

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz?  Tamamlanan görev başına 5- $ 130. Bir günde 300 dolara kadar.

300 $ hızlı hale getirmenin en basit yollarını arıyorum. Buldunuz – mikro görevler (mikro işler olarak da bilinir).

Mikro görevler nedir, soruyorsunuz?

Çoğunlukla, “mikro işler küçük, kolay görevlerdir ve kısa sürede tamamlanabilirler ve genellikle 3 ila 100 dolar arasında kazanırlar. Genellikle  evden yapabileceğiniz çevrimiçi  işlerdir, ancak yerel fırsatlar da vardır. Röportaj, toplantı ya da çalışma saatleri gerektirmezler, bu da onları ekstra para kazanmak için mükemmel bir araç yapar. ”

Bölgenizdeki mikro işleri bulmak için, yakınımdaki mikro işleri bulmak için en iyi yerlerin listesine bakın .


33. Kripto para birimini keşfedin

Ne kadar hızlı para kazanıyorsunuz?  Çok değişken.

Muhtemelen Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini çevreleyen tüm manileri duymuşsunuzdur.

Aksiyona girmek istiyorsanız, Coinbase uygulaması ile yapabilirsiniz. Coinbase bağlantımız üzerinden kaydolursanız ve 100 ABD doları yatırım yaparsanız, Coinbase hesabınıza 10 ABD doları yatırır – anında% 10 getiri.

Uyarı: Kripto para ticareti yaparak para kazanmaya çalışmak çok risklidir ve asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmamalısınız. Bununla birlikte, düşük alıp yüksek satarsanız çok hızlı para kazanabilirsiniz.

Bugün Hızlı Para Kazanmak İçin 4 Daha Basit Yol

Hala hızlı para kazanmanın yollarını arıyorsanız, bu seçenekler işi halledebilir.

34. Sahipsiz para bulun

Unclaimed.org , unutmuş olabileceğiniz para yüzünden bulmak için harika bir sitedir. Örnekler: Sonsuza kadar sahip olduğunuz bir hesaba yapılan hizmet depozitosu, çocukken sahip olduğunuz bir banka hesabında kalan para veya eski bir işverenden çek.


35. Listverse ile 100 dolar kazanın

Yazmayı sever misin? Tonlarca liste makalesi içeren popüler bir site olan Listverse , size ait bir “listicle” yazmak için 100 $ ödeyecek. Bir uzman olmanıza gerek yok – sadece anadili İngilizce olana, mizah duygusuna ve sıradışı veya ilginç şeylere olan sevgiye eşit olmalı.


36. Yeni Lyft Driver olarak 1.000 $ Bonus Kazanın

Biraz boş zamanınız varsa ve hiçbir yerin ortasında yaşamıyorsanız, bir Lyft sürücüsü olmak, hızlı para kazanmanızı sağlayan çok kazançlı bir yan acele olabilir. Ve şimdi, herhangi bir yeni sürücünün 100. sürüşünü tamamladıktan sonra 1.000 $ ‘a kadar bonus kazanabileceği bir promosyon var.

Şimdi başlar ve hafta sonları zorlanırsanız, muhtemelen birkaç hafta içinde bu bonusun kilidini açabilirsiniz (bonus normal kazançlarınızın üstünde temizlenir).


37. Uber ile sürüş

Uber Eats veya Lyft mükemmel bir uyum olmasaydı, Uber başka bir seçenektir. By Uber ile sürüş , istediğiniz zaman hızlı para kazanabilirsiniz hangi araçlar, sürücü esnekliğe sahip ve bu programınıza bu. Şu anda bölgemizdeki yeni sürücülere (Virginia Beach, VA) 1.050 $ bonus sunuyorlar, ancak bu miktar bölgesel pazarınıza göre değişecek. Daha fazla ayrıntı için web sitelerine bakın.


İşinizde Para Kazanmanın 3 Hızlı Yolu

En hızlı seçenekten bahsetmeden hızlı para kazanma konusunda hiçbir rehber tamamlanmayacaktır: işvereninizden daha fazla para almak.


38. Promosyon alın

Eğer yukarıda ve öteye gidip patronunuza olan değerinizi kanıtlamak istiyorsanız, şirket merdivenden yukarı çıkabilirsiniz. İşyerinde nasıl terfi edilebileceğiyle ilgili The Balance adlı makaleye göz atın.


39. Ücret artışı isteyin

Yükseltme yapmak promosyon almaktan daha zordur. Bunu patronunuzun bakış açısından düşünün, a) aynı hizmet için daha fazla para mı yoksa b) ek sorumluluklar için daha fazla para mı ödersiniz? Ne olursa olsun, özellikle bir yıl olmadan birkaç yıl çalışmışsanız, bazen bir yükseltme mümkündür.


40. Fazla mesai

Göz alıcı değil, ama birçok işte, fazla mesai saatlerini toplama fırsatı var. Bir buçuk saatte, fazla mesai ücreti, neredeyse nasıl yapacağınızı bildiğiniz bir beceriyi gerçekleştirmek için neredeyse tüm yan acele alternatiflerini yenecektir.


Daha Fazla Para Kazanmak Daha Fazla Özgürlüğe Sahip Olmak Demektir

Koşullarınız şu anda ne olursa olsun, bir şeyi unutmayın: daha fazla para kazanmak daha fazla özgürlüğe sahip olmak demektir.

Ne yemek istediğinizi yeme, yaşamak istediğiniz yerde yaşama, istediğiniz zaman ve yerde tatil yapma ve daha fazlası. Ekstra para kazanmak basit bir kararla başlar: Hayatınızda daha fazla özgürlük ister misiniz?

Cevabınız evet ise, cevap verme zamanı. Yapışan bir fikir bulmadan önce birden fazla para kazanma fikrini denemeniz gerekebilir, ancak geliriniz artmaya başladığında, hayatınızın kontrolünü kazanacak ve hayal edebileceğinizden daha fazla fırsat bulacaksınız.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu