Kimdir

Hürriyet Turnalı Kimdir, Kaç Yaşında? Hürriyet Turnalı Hayatı ve Biyografisi

Hürriyet Turnalı Kimdir, Kaç Yaşında?. Bugün ekranlara gelen Kim Milyoner Olmak İster programına yarışmacı olarak katılan Hürriyet Gürsel Tunalı, yarışmadaki sempatik tavırları ile dikkatleri üzerine çekti. Ünlü yazar ve editör olan Hürriyet Turnalı, aynı zamanda program sunuculuğu da yapmıştır. Yarışma da yazım kuralları sorusunda 2 joker kullanan Hürriyet Turnalı Hayatı ve Biyografisini sizler için derledik…

Hürriyet Turnalı Kimdir?

Renkli kişiliği olan Hürriyet Turnalı, 1960 senesinde Ankara doğdu. İstanbullu bir ailenin kızı olan Turnalı, Mevlevi Zekai Dede Efendinin torunlarından biri olduğunu dile getirmekte. Hürriyet Turnalı’ yı kendini şu sözlerle ifade ediyor.

3Mevlevi kökenli bir aileyiz biz. Tasavvuf felsefesinin içinde büyüdüm. Mevlevi kökenli olmaktan dolayı böyle yetiştirildim. Çok güzel bir aileye konuk olduğumu düşünüyorum, bu dünyaya gelişte. Çünkü nefis bir annem ve nefis bir babam vardı. Çok eğitimli, çok bilinçli insanlardı. Farklılardı ve o farklılıklarının farkında değillerdi. Ya da farkında olduklarının ben farkında değildim. Güzel yetiştirildim.

Çocukluğumdan beri farklı meraklarım oldu. Mesela, çocukluğum boyunca ölümün ne olduğunu çok merak etmişimdir. İnanılmaz resimler yapmışımdır. Okulda arkadaşlarım derste yazı yazarken, ben okuma yazmayı biliyordum tahtaya yazı yazmak için çağrıldığımda ben tahtaya deniz kızı çiziyordum. Öğretmenimiz matematik dersi öğretirdi. Sorduğu soruların yanıtlarını bilirdim, çözümlemesini yapabiliyorum ama o matematiği yazdırırken ben roman yazıyordum.

👉  Aslı Aydıntaşbaş Kimdir, Kaç Yaşında?


Hürriyet Turnalı Hayatı ve Biyografisi

Hürriyet Turnalı‘ nın bir kız, bir oğlan olmak üzere iki çocuğu var. Oğlu, oyuncu ve opera solisti. Daha sonra oyunculuğu seçti. Şimdilerde tiyatro oyuncusu ve opera solisti olarak meslek yaşamına devam ediyor. Aynı zamanda ders veriyor. Çok iyi piyano çalar

Kızı ise iki ayrı üniversitede eğitim kariyeri yaptı. Ardından evlenip çocuğuna bakmayı tercih etti. “Kızım şuan 35 yaşında ikinci çocuğunu dünyaya getirmeye hazırlanıyor. Ben 16 yaşında çocuk doğurdum. Kızımın 16 yaşında çocuğu olsaydı, torunum olduğunda ben 33 yaşında olacaktım. Torunum 16 yaşında evlenseydi torunumun çocuğu, torunumun torununa doğru gidiyorduk…” diye kızından bahsediyor Turnalı.


Kim Milyoner Olmak İster Yarışmacısı Hürriyet Turnalı

‘Kim Milyoner Olmak İster’in yeni bölümüne katılan Hürriyet Gürsel Turnalı, renkli kişiliği ve farklı tarzı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.  Yazar, editör olarak hayatını sürdüren Turnalı, yarışma sırasında oldukça heyecanlandı. Karşısına çıkan soruda iki joker kullanan yazar ve editör olan Turnalı,  ‘hangisinin yazımı doğrudur?’ sorusunda heyecanına yenik düştü ve iki joker kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu