Kimdir

İbrahim Selim Kimdir, Kaç Yaşında? İbrahim Selim ile Bu Gece Fox TV’de Ne Zaman Başlıyor?

İbrahim Selim Kimdir, Kaç Yaşında?. YouTube kanalında birbirinden ünlü sanatçıları konuk ederek dinamik bir program çıkaran İbrahim Selim ile bu Gece Programı artık Fox TV‘ de yayınlanacak. Hasan Can Kaya ile yaptığı program yayınlamayan İbrahim Selim ile Bu Gece ilk konuğu Seranay Sarıkaya. Gelin birlikte tüm merak edilenleri öğrenelim…

İbrahim Selim Kimdir?

Günden güne daha çok sevilen programın sunucusu ve yapımcısı olan İbrahim Selim, Fox TV’de yayına başlaması sonrasında en çok merak edilen isimlerden oldu. 5 Ekim 1979, Ankara doğumludur. Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu, şovmen, seslendirme sanatçısı ve sunucudur. 2016 yılında sahnelenen tek kişilik Bunu Ben de Yaparım adlı oyundaki performansı ile Afife Tiyatro Ödüllerinde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Ödülü’nü alan sanatçı, oyunculuğunun yanı sıra YouTube programları, podcast yayınları ve talk-show gösterileri ile tanınır.

ilk zamanlar STOLK adlı YouTube programı ile popüler olduktan sonra 2018-2022 arası YouTube’da, Haziran 2022’den itibaren FOX’da yayınlanan “İbrahim Selim ile Bu Gece” talk-show programını sunmaktadır.

Ortaöğrenimini tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümünde eğitim gören İbrahim Selim, üç yıl sonra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümüne girdi. 2003/2004 sezonunda Ankara Devlet Tiyatrosu’nda sahnelenen Gorgon’un Armağanı oyununda rol aldı. Konservatuvar eğitimini tamamladıktan sonra bir süre Ankara’da yaşadı ve TRT’de yayınlanan dizilerde küçük roller canlandırdı. Ardından İstanbul’a yerleşti ve tiyatro oyunculuğu, seslendirme, reklam ve dizi oyunculuğu yaptı.

👉 Zeynep Nazlı Kayı Sabancı Kimdir, Kaç Yaşında? 


İbrahim Selim Hayatı ve Biyografisi

DOT Tiyatro’da ilk kez 2016 yılında sahnelenen tek kişilik Bunu Ben de Yaparım adlı oyundaki performansı ile 20. Afife Tiyatro Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Ödülü’nü aldı. 2017’de Beşiktaş Kültür Merkezi ve ID İletişim’in yapımıyla sahnelenen Tennessee Williams’ın Arzu Tramvayı oyununda Zerrin Tekindor, Onur Saylak, Şebnem Bozoklu ile birlikte başrolde yer aldı. Aynı yıl İstanbul’da İş Sanat’ta sahnelenen Fantastik Hikayeler Makinesi adlı çocuk oyununda rol aldı. 2019 yılında sahnelenmeye başlanan, Alice Harikalar Diyarında masalının bir uyarlaması olan Alice Müzikali’n de Kral rolünü üstlendi.

Dizi ve sinema oyunculuğu da yapan sanatçının rol aldığı diziler arasında Poyraz Karayel, Güllerin Savaşı, Şahsiyet ve Şubat bulunur. Kusursuzlar, Sis ve Gece, Rüya gibi sinema filmlerinde rol almış; Kusursuzlar filmindeki rolü ile 41. Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’ne aday gösterilmiştir.

Sanatçı, oyunculuğunun yanı sıra youtube programları, podcast yayınları ve talk-show gösterileri ile tanınır. STOLK adlı YouTube programı ile popüler olmuştur.


İbrahim Selim ile Bu Gece Fox TV’de Ne Zaman Başlıyor?

Başarılı sunucu ve oyuncu İbrahim Selim’in renkli sunumu, ünlü konukları ve dinamik seyircisiyle ekrana gelecek programda her hafta sürpriz bir konuk ağırlanacak. İlk bölümüyle ekrana gelmeye hazırlanan programın konuğu sevilen oyuncu Serenay Sarıkaya olacak. Hafta içi  her gün cumartesi günleri Fox TV’de yayınlanacak program için ilgi şimdiden oldukça fazla.

Twitter 👉 İbrahim Selim

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu