Teknoloji

İngilizce Türkçe Çeviri – Doğru Düzgün Çeviren En İyi Site 2024

İngilizce Türkçe Çeviri – Doğru Düzgün Çeviren En İyi Site 2024. İngilizce Türkçe çeviri kullanmak artık günümüzde en sık kullandığımız siteler oldu. Bu makalemizde ödev araştırması, yabancı ders notları, iş başvuruları ve blog yazılarını yapay zeka ile günlük konuşma diliyle çeviren DeepL sitesinde bahsedeceğiz. Deepl sitesi 29 dilce çeviri yapabilir. İşte İngilizce Türkçe Çeviri En İyi Siteler.

İngilizce Türkçe Çeviri İçin En İyi Site DeepL

İngilizce Türkçe çeviri yapan birçok site ve uygulama bulunuyor ama bazı uygulamalar komik çeviriler yaparak bazen bizi yanıltabiliyor. DeepL, İngilizce Türkçe çeviri yapay zeka kullanarak günlük konuşma diline uygun çeviri yapıyor. Diğer çeviri sitelerine göre doğal kelime seçimleri yapması sebebiyle ülkemizde az bilinse de Avrupa ülkelerinde oldukça popülerdir.  Bu sebeple özellikle motivasyon mektubu çevirirken, iş başvurularında bulunurken, blog yazıları çevirirken bu siteden çeviri yaparak daha doğal çeviriler elde edebilirsiniz. Uzun metinlerinizi direkt olarak web sitesine yükleyebilirsiniz. Çeviride değiştirmek istediğiniz kelimeler varsa üzerine tıklayarak alternatif çevirileri görüntüleyebilirsiniz. .

DeepL’in mobil ve masaüstü uygulamalarını kullanabilirsiniz. Masaüstü için DeepL, hem Windows’u hem de macOS’u destekler. Mobil cihazlar için DeepL hem iOS hem de Android uygulaması vardır. Deepl mobil uygulamaları ile kameranız üzerinden anlık çeviri ve resim çevirisi yapabilirsiniz. Mobil uygulamalar aynı zamanda anında konuşma çevirisi de yapmaktadır.

DeepL web sitesi 

DeepL İOS

DeepL Android

DeepL’in şu anda desteklediği diller:

 1. ingilizce
 2. İspanyol
 3. Türkçe
 4. Çince – kaynak dil olarak hem basitleştirilmiş hem de geleneksel, ancak hedef dil olarak yalnızca basitleştirilmiş
 5. Japonca
 6. Almanca
 7. Fransızca
 8. Portekizce
 9. İtalyanca
 10. Rusça
 11. Bulgarca
 12. Çek
 13. Danimarkalı
 14. Flemenkçe
 15. Estonyalı
 16. Fince
 17. Yunan
 18. Macarca
 19. Letonca
 20. Litvanyalı
 21. Lehçe
 22. Romence
 23. Slovak
 24. Slovence
 25. İsveççe

İlginizi Çekebilir  👇

👉Hi Translate Nasıl Kullanılır?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu