Kitap

İngilizcenizi Geliştirmek İçin Mutlaka Okumanız Gereken En İyi 5 Kitap

Ana dilde kitap okumak bizi bambaşka dünyalara götüren ve ufkumuzu, kelime hazinemizi geliştiren en önemli aktivitedir. İngilizce kitap okumak kelime hazinemizi önemli derecede etkiler ayrıca İngilizce biliyorum diyebilmemiz için konuşulanı, okunanı ve okuduğumuz şeyleri anlamanız gerekir.

Aşağıdaki ingilizce kitap önerilerimizde her seviyeye uygun kitaplar yer almaktadır. Seviyenize uygun gördüğünüz kitabı seçerek okumanızı tavsiye ediyoruz. İşte İngilizcenizi Geliştirmek İçin Mutlaka Okumanız Gereken En İyi 5 Kitap

1- Charlotte’s Web (Charlotte’nin Sevgi Ağı)- E.B.White

Her seviye için, her yaş grubu için uygun güzel bir kitaptır. Müfredat kitabı olarak dünyanın dört bir yanında okutulmaktadır. Kitabı okuyanların sayısı oldukça fazla olup, her okuyan da severek okudukları bir İngilizce hikaye kitabı olduğunu söylemektedir. Konusu ise öldürülmek üzere olan Wilbur adındaki bir domuzun Fern Arable adındaki küçük bir kız tarafından kurtarılmasını konu almaktadır.

2- Mieko and The Fifth Treasure (Mieko ve Beşinci Hazine)- Eleanor Coerr

Yetenekli hattat olan Mieko adındaki küçük Japon kızı savaşta elinden ağır bir şekilde yaralanmıştır. Karamsar bir ruh haline giren Mieko’nun karamsarlıktan çıkması ve fırçayı eline alması anlatılmaktadır.

3- The House On Mango Street (Mango Sokağındaki Ev)- Sandra Cisneros

Kısa cümlelerle yazarın duygu ve düşüncelerinin anlatıldığı kitap oldukça kolay anlaşılır bir formatta yazılmıştır. Hikaye Meksika’da geçmektedir. Esperanza adlı bir kızın mutsuz hayat hikayesi anlatılmaktadır.

4- Thirteen Reasons Why (Ölmek İçin 13 Sebep)- Jay Asher

Dili son derece basittir. Ödüllü bir kitaptır. Hikayenin kahramanı Clay Jensen adlı bir erkektir. İntihar eden bir arkadaşının ölümüne yardım eden arkadaşlarını anlattığı bir paketin gelmesi ile hikaye başlar. Ayrıca Netflix’te de film olarak izleyebilirsiniz.

5- The Old Man and The Sea (Yaşlı Adam ve Deniz)- Ernest Hemmingway

Kısa bir kitap olup klasikler arasındadır. Yaşlı balıkçı Santiago’nun 84 gün boyunca balık tutamaması ve 85. gün kocaman bir balık avlaması ile hikaye sürükleyici bir şekilde devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu