Gündem

Instagram Öküz Yılı Ne Demek? Öküz Yılı Çıkartması Nedir?

Instagram Öküz Yılı Ne Demek? Öküz Yılı Çıkartması Nedir?. Instagram hikayeler kısmında öküz yılı çıkartması görülmeye başlandı. Instagram kullanıcıları hikayelerinde öküz yılı çıkartmasını kullanarak tüm ınstagram kullanıcıları tarafından görülebiliyor.

Instagram Öküz Yılı Ne Demek?

Tüm dünya 2021 yılına gireli 2 ay olurken Çin, 12 Şubat’ta 2021 yılına girecek. 12 Şubat tarihinden itibaren 2021 yılına girmeyen hazırlanan Çin takvimine göre 2021 yılı Öküz Yılı olarak bilinmektedir.

12 Şubat’ta başlayıp 31 Ocak 2022’ye kadar sürecek olan 2021 yılını Öküz Yılı olarak kutlayan Çin’de öküzler, güvenilir ve istikrarlı olarak kabul edilirler ve görevlerine yaklaşımlarında mükemmel düzenleyiciler veya sistematiklerdir.

Çin’in dünyaca ünlü geleneksel bayramı Bahar Bayramı, bir diğer adıyla Lunar Bayramı, her sene Çin takvimine göre belirlenen tarihte kutlanılıyor. Bu yıl Çin’de ‘Öküz Yılı’ olarak kutlanacak.

Bu yıl ‘Öküz Yılı‘na girecek olan Çin için dünyanın en büyük göçü başladı. Çünkü Çin halkı 2 hafta süren bu uzun tatili fırsat bilerek memleketlerine akın ediyorlar.

2021 yılına yeni giren Çin’de Öküz Yılı aynı zamanda Öküz Burcu‘nu temsil ediyor.


Çin Öküz Burcu Özellikleri

Öküz insanı hayatını uçlarda yaşar. Onlar için gri yoktur. ya siyah ya beyazdır. Bir şey ya iyidir ya da kötüdür. Her şeyi geniş bir bakış açısıyla değerlendirmeyi severler. Öküz insanının hayatında sorumluluk almak çok önemlidir ve kesinlikle sınırlarını çizmeyi sever. Bu nedenle kurallar ve uyulması gereken kaideler hayatında büyük yer kaplar.

Öküz yılı olan 2021 ve 2009, 1997, 1985, 1973, 1961 doğumlular da öküzün tarımda oynadığı rol nedeniyle saygı görüyor.

Öküz yıllarında doğan bazı ünlü insanlar arasında Barack Obama, Meryl Streep, Chrissy Teigen ve Kylie Jenner bulunmaktadır.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu