Gündem

Instagram, Önümüzdeki Hafta Türkiye’de Beğenileri Kaldırmaya Başlıyor

Instagram, geçtiğimiz aylarda beğeni gizleme özelliği üzerinde çalıştıklarını ve bu özelliğin bazı ülkelerde test edilmeye başlandığını duyurmuştu. Şirket, bu özelliği farklı ülkelerde de denemeye başlayacak. Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, birçok güncelleme ve yenilik ile birlikte kendini canlı tutmaya çalışıyor. Uygulamada son zamanlarda gerçekleşen bazı değişiklikler ise Instagram’ı olduğundan daha farklı bir hale getirerek yeni bir deneyim sağlamayı amaçlıyor.

Bundan birkaç ay önce Instagram, beğenilerin gizleneceğini belirten bir duyuru yapmıştı. Yapılan bu güncelleme ile artık atılan gönderilerdeki beğeniler yalnızca paylaşımı yapan kişiye gösterilecek ve bunun dışında kimse beğeni sayısını göremeyecek. Bu duyurunun üzerinden biraz zaman geçmesinden sonra Instagram, bildirim yerindeki ‘Takip’ sekmesini de kaldırarak uygulamayı daha kişisel bir platform haline getirmişti. Şimdi ise Instagram’ın beğeni gizleme özelliği, farklı ülkelerde denenmeye başlayacak.


7 ülkede test edilen özellik, dünyaya açılmaya hazırlanıyor

Instagram’ı daha kişisel bir platform haline getirecek ve hakkında fazlasıyla eleştiriye maruz bırakabilecek olan güncelleme, şu anda 7 ülkede test ediliyor. Kanada, İtalya, İrlanda, Japonya, Brezilya, Avustralya ve Yeni Zelanda’da test edilen özellik, yakın zamanda Amerika Birleşik Devletleri‘nde de test edilmeye başlanacak ve şirketin bundan sonraki adımı, özelliği tüm dünya ülkelerinde test etmek olacak.

Özelliğin tam olarak bütün ABD eyaletlerinde test edilmeyeceğini belirten Instagram CEO’su Adam Mosseri, ülkenin yalnızca belirli eyaletlerinde bu özelliğin erişilebilir olacağını belirtti. Instagram’ın beğenileri gizleme girişiminden sonra Facebook da bu furyaya katılma kararı aldı ve beğenileri gizleme özelliğini Avustralya’da test etmeye başladı.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu